زاویه سازی با تزریق چربی

زاویه سازی با تزریق چربی

زاویه سازی با تزریق چربی : اشخاصی که احساس می کنند که ظاهر فک آنها زیبا نیست و یا نسبت به سایز اجزای صورتشان بزرگتر و مردانه است ، برای زاویه دار کردن صورت و فک کاندید مناسبی می باشند ، انجام این روش پزشکی در بانوان سبب ایجاد صورت زنانه و خوش تراش تر می شود در نتیجه به زیبایی آنها افزوده خواهد شد .

بهتر است بدانید که فک برجسته و مستطیلی برای مردان جذاب تر و بهتر است ، اما برای زنان سبب ایجاد شدن ظاهری بیش از اندازه مردانه می شود .
با انجام زاویه سازی با تزریق چربی می توان در خط فک تغییر چشمگیری ایجاد نمود و تناسب فک با سایر اجزای بدن را انجام داد در نتیجه در چهره شما زیبایی طبیعی ایجاد می شود .
متخصص زیبایی در این روش زیبایی از بدن چربی و سلولهای بنیادی که مشتق شده از بافت چربی می باشد را برداشته و در نواحی از صورت که معمولا قسمت هایی که چربی خود را از دست داده اند ، تزریق می نماید .
پس از چند هفته ناحیه تحت درمان ممکن است تورم داشته باشد اما جای نگرانی نمی باشد زیرا پس از مدت کوتاهی این عوارض جانبی از بین خواهد رفت و شخص می تواند نتایج نهایی که بسیار درخشان است را مشاهده نماید ، نتیجه این روش یک صورت طبیعی و زیبا است.

 

جلسه مشاوره زاویه سازی با تزریق چربی

در این جلسه بیمار انتظارات خود را بیان می کند و پزشک نتایجی که به دست می آورد را بیان می کند .

بررسی سوابق بیماری درزاویه سازی با تزریق چربی

سوابق بیماری ، سوابق مصرف داروها و سوابق جراحی های قبلی باید چک شود .

معاینه صورت

در جلسه مشاوره علاوه بر بیان انتظارات نیاز است که صورت نیز معاینه شود .

عکس برداری برای مقایسه قبل و پس  از زاویه سازی با تزریق چربی

چه نکاتی قبل از زاویه سازی با تزریق چربی باید رعایت شود

ممنوعیت سیگار و مصرف دخانیات
عدم استفاده از الکل
دوری  از مصرف داروهای ضد التهاب نظیر مصرف آسپرین و برخی از مکمل های گیاهی

مراقبت های پس از زاویه سازی با تزریق چربی

فرد باید به مدت 14 روز از غذاهای نرم استفاده کند
باید به مدت 14 روز  در زمان استراحت سر خود را بالا نگاه دارید

مصرف داروهای که پزشک تجویز نموده است

استفاده منظم از دارو ها و پمادهای صورت
گذاشتن کمپرس سرد در قسمت های تحت درمان

با استفاده از روش زاویه سازی با تزریق چربی ، می توان کانتورهای اطراف صورت را کشیده کرد، تا به شما کمک نماید خط فکتان ظاهری V شکل پیدا کند و چهره تان به صورت قلب، دیده شود.

در این روش مقدار کمی از بافت چربی از شکم یا ران های شما برداشته خواهد شد و به صورت کانول های حفره ای به صورت شما تزریق خواهد شد. کانول ها، لوله های توخالی 1 میلی متری هستند  که انتهای آنها ضخیم است و یک سوراخ کوچک در آن قرار دارد که چربی از آن خارج می شود. رسوبات چربی به شکل قطرات کوچکی در قسمت هایی از صورت که بدان نیاز است، تزریق می شود.

دقت داشته باشید که تنها مقدار کمی چربی از بدن شما حذف می شود و این روش با لیپوساکشن کلا متفاوت است.

بیشترین عوارض جانبی زاویه سازی با تزریق چربی ، از جمله کبودی و تورم ظرف یک هفته بهبود می یابد و نتایج نهایی را می توانید پس از 6 ماه از درمان مشاهده نمایید. استفاده از این روش، دارای حداقل دوره ریکاوری میباشد و شما به سرعت می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید. همچنین در حین انجام تزریق چربی، از بی حسی های موضعی استفاده میشود و طول مدت درمان، بین 45 دقیقه تا یک ساعت میباشد.

مزیت های زاویه سازی با تزریق چربی

انتقال چربی طبیعی، نرم و کامل سفارشی از بافت‌های خود بیمار استفاده می‌کند تا ویژگی‌های صورت را بهبود بخشد یا مجدداًشکل دهی کند. تزریق چربی چندین برتری نسبت به فیلرهای موقتی و جراحی صورت دارد که از جمله آن:

به شکافتن نیازی نیست و جای زخم (اسکار) روی صورت نمی‌ماند.
نتایج با افزایش سن شما به صورت طبیعی پیر می‌شود.
خطر واکنش آلرژیک وجود ندارد،چون از چربی طبیعی خود بیمار استفاده می‌شود.
نتایج، احساسی صد در صد طبیعی، با طراوت و لطیف را به بیمار اهدا میکند.
می‌توان این جراحی  را به تنهایی یا در ترکیب با یکی از جراحی‌های زیبایی صورت در یک زمان انجام داد.

پزشکان می‌توانند از زاویه سازی با تزریق چربی استفاده کنند تا:

تعادل بهتری در شکل صورت بیمار به وجود آورند.
قسمت های کاهش حجم یافته صورت را همچون لب‌ها، گونه‌ها و چانه را با تزریق پر کنند.
لب‌ها را برجسته کرده، گونه‌ها یا چانه را فرم دهی کنند یا گودی عمیق زیر چشم‌ها را برطرف نمایند.
چروک عمیق صورت را باز کنند.
ظاهر چروکیده و استخوانی دست‌ها، سینه‌ها یا دیگر نقاط بدن را بهبود ببخشند.

مراحل زاویه سازی با تزریق چربی

جلسه مشاوره

هدف از جلسه مشاوره با متخصص بیان نتایج مطلوب و اهداف شما از جراحی، کسب اطلاعات و بدست آوردن حس اعتماد به نفس و اطمینان برای زمان‌بندی زاویه سازی با تزریق چربی با متخصص است. در طی اولین جلسه، پزشک شکل، کیفیت پوست، حجم چربی و ساختار استخوانی زیر صورت را معاینه و بررسی میکند تا بهترین گزینه را برای حصول بهترین نتیجه از تزریق چربی به صورت را مشخص کند. پس از تعیین مناسب بودن یا نبودن زاویه سازی با تزریق چربی برای شما، شما می‌توانید برای زمان‌بندی جراحی با پزشک صحبت کرده و تصمیم نهایی را بگیرید.

خطرات و عوارض محتمل زاویه سازی با تزریق چربی

خطرات و عوارض انتقال چربی کم و نادر است. ممکن است درد و تورم وجود داشته باشد اما هر بیماری این دو عارضه را تجربه نمی‌کند. مهمترین نقطه ضعف زاویه سازی با تزریق چربی آن است که شاید صورت یا لب‌های شما همگی یا بخشی از چربی تزریق شده را جذب کند. احتمال چنین اتفاقی را نمی‌توان برای هر فرد  پیش‌بینی کرد، ولی بیش از نیمی از همه بیمارانی که از تزریق چربی بهره می‌برند این مسئله را تجربه می‌کنند.

خطرات و عوارض احتمالی ولی خیلی کم و نادر انتقال چربی عبارتند از: واکنش آلرژیک به بی‌حسی موضعی، تغییر رنگ دائمی به دلیل آسیب رسیدن به عروق خونی در قسمت تحت درمان، ظاهری غیر طبیعی در صورت تزریق بیش از اندازه، خونریزی در دوره ریکاوری بعد از زاویه سازی با تزریق چربی ، لختگی خون در ناحیه تزریق یا ناحیه اهداء کننده، عفونت منتقله خون (شاید از یک عمل جراحی یا دندانی دیگر)، ایجاد بافت اسکار و آمبولی چربی ناشی از تزریق اشتباه چربی به عروق خونی.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *