تزریق چربی در صورت

تزریق چربی در صورت چیست؟

تزریق چربی در صورت : با افزایش سن، بافت چربی صورت کم می شود که افتادگی پوست و شلی و چروک را بیشتر می کند، در نتیجه کشیدن و بالا بردن پوست باعث جوان سازی کلی نمی شود. گاهی وقت ها سفت تر و کشیده تر نمودن پوست باعث جوانتر شدن آن نمی شود بلکه پرتر بودن صورت موجب جوانتر شدن آن می شود و اینجاست که اهمیت تزریق چربی در پوست بدن  مشخص خواهد شد .

کاربردهای تزریق چربی در صورت

بخش هایی از پوست صورت که دچار کاهش حجم می شود مثل گونه ها، گودی زیر چشم، خط خنده، شقیقه ها، نازک شدن لبها و حتی پشت دستها را می توان با تزریق چربی خود فرد به ناحیه مورد نظر تزریق نمود پر نمود و کاهش حجم را اصلاح کرد.

بسیاری از افرادی که علاقه مند به این عمل هستند،معمولا  تزریق چربی در صورت را بیشتر از دیگر نقاط پوست بدن می پسندند بخصوص خانمها و یا افرادی که ناگهانی در یک دوره زمانی ویژه ای وزن خود را از دست داده اند .


تزریق چربی در صورت چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی که نام دیگر آن لیپو اینجکشن است، با تعابیری همانند لیپو لیفتینگ همراه بوده است. تزریق چربی در صورت در زمانی اتفاق می افتد که بخواهیم چربی را از نقطه ای گرفته و به نقطه ای دیگر منتقل کنیم. چگونگی آن هم به این صورت است که در ابتدای کار در محلهایی که باید خطوط بدن مشخص شود، آماده انجام جراحی می گردد که طبیعتاً با این کار یا مقداری از چربی گرفته شده و به محل دیگری انتقال داده شده و تزریق می گردد تا بدن فرم خود را بگیرد.

تزریق چربی در صورت  با بی حسی موضعی و به شکل سرپايی انجام می گيرد. پوست در اين روش بخيه زده نمی شود و چربی به وسيله سوزن به خصوصی برداشت شده و در محل مورد نظر تزريق می گردد.
تزریق چربی در صورت بر خلاف تزریق ژل خطر جابجائی و یا آلرژی نداشته چون چربی سلول زنده است و فقط از یک جای بدن فرد برداشته شده و به جای دیگر انتقال داده میشود. در شرایط استریل خطر عفونت یا انتقال بیماری ندارد چون از خود فرد گرفته می شود. بر خلاف ژل و یا پروتز در لمس قوام بسیار طبیعی دارد چون از جنس چربی خود فرد میباشد.
تزریق چربی در صورت از سالها پیش مورد توجه بوده است اما بدلیل روش های خاصی که اخیرا در نحوه انجام این عمل بکار گرفته شده است و در نتیجه ماندگاری و دوام بسیار طولانی و همچنین به دلیل اینکه تزریق ژل و جراحی کشیدن پوست از عوارض نسبتا زیادی برخوردار است، جدیدا نزد پزشکان و بیماران از محبوبیتی چند برابر رو به رو شده است.
نتایج تزریق چربی در صورت در کل بستگی به تکنیک انجام و مهارت پزشک دارد و اگر درست انجام نشود چربی فقط برای مدت 2 تا 3 هفته بیشتر دوام ندارد و جذب می شود. همچنین اگر متخصص مهارت کافی در انجام تزریق چربی در صورت را داشته باشد فقط طی یک جلسه تزریق شخص می تواند به نتیجه مطلوب خواهد رسید. البته این که تزریق در کدام بخش از بدن انجام می شود، هم خود مسئله بسیار مهمی است چه بسا در برخی از نقاط بدن مراقبت های بعد از تزریق چربی نیاز باشد .
تا 10 روز بعد از تزریق چربی در صورت باید از حرارت بالا (سونا ، جکوزی ، بخور) و فشار وضربه به ناحیه تزریق شده  دوری شود .

فاکتورهای دخيل در ماندگاری تزریق چربی در صورت شامل :

1-انتخاب محلی که قرار است از آنجا چربی گرفته شود 
2-
میزان درصد عروق و تحرک محل گیرنده چربی
3-
مقدار تماس بافت چربی با هوا ، خون و لیدوکایین
4-
تکنیک و روش گرفتن تریق چربی
5- 
مقدار چربی تزریق شده

محل تزریق چربی در صورت

انتخاب محل دهنده چربی مهم است. قسمت خارجی ران محل رزی است اما چربی از محلهای دیگری مانند شکم، باسن و.. هم قابل استخراج است، استخراج چربی از نقاطی از بدن که به رژیم غذایی مقاوم است ارجح می باشد .
دوری کردن از آسیب سلولهای چربی در هنگام استخراج مهم است بدین لحاظ باید از سرنگهای مخصوص و با حداقل فشار منفی اقدام به انجام تزریق چربی در صورت نمود. وجود خون در چربی تزریق شده موجب تخریب سریعتر سلولهای چربی می شود لذا جدا کردن خون و لیدوکایین از چربی ضروری میباشد.

در قسمت هایی با پوست نازک از تزریق سطحی و بیش از میزان لازم باید دوری کرد.
ماندگاری و دوام  چربی تزریق شده وابسته به تکنیک تزریق و هم چنین ناحیه گیرنده از چند ماه تا چند سال متغییر میباشد  نواحی با کمترین تحرک و بالاترین خونرسانی ، بیشترین ماندگاری را دارند.حداکثر ماندگاری در نواحی پیشانی، زیر چشم، گونه و پشت دست وکمترین در ناحیه لب و خط اخم می باشد.

مزایای تزریق چربی در صورت

مزيت تزریق چربی در صورت نسبت به پرکننده های چربی عبارتند از :
1
چربي ازخود فرد گرفته مي شود بنابراين هرحجمي كه بخواهيم قابل برداشت است .حتی به مقدار زياد تاحدود 500cc به منظورتزريق در باسن .

2ماندگاری و دوام  چربی تزريق شده،‌ معمولا چربی را از نواحي مقاوم به رژيم و ورزش برداشت مي كنيم. مثل پهلو ها، شكم،‌ باسن و…  در نتیجه اين چربی پس از تزريق در قسمت هایی مثل صورت به آسانی با رژيم و يا ورزش آب نخواهد شد .

3مزيت مهم ديگر تزریق چربی در صورت قوام چربی نسبت به ژل است كه لمس چربی بسيار نرمال بنظر مي رسد در حالی كه ژل و يا پروتز سفت و مشخص می باشد و قابل تشخيص است كه چیزی در صورت وجود  دراد..
4
امكان ايجاد عفونت در ژل ها و پروتز ها بیشتر از چربی است .
5
ازمزيت های مهم ديگر چربی عدم امكان ايجاد آلرژی میباشد كه در ژل ها شايعه تر است .

عوارض تزریق چربی در صورت

معمولا تزریق چربی در صورت دارای حداقل عوارض است از ان جمله کبودی و تورم می باشد که گذرا میباشد. در برخی موارد در صورت رعایت نکردن اصول از طرف پزشک جراح یا خود فرد، عفونت هم جزو عوارضی است که احتمال وقوع آن وجود دارد . البته  عوارض تزریق چربی در صورت بيشتر به شكل تورم در ناحيه كشيده شده ناحيه تزريق شده است كه بعد از 2 هفته ازبين خواهد رفت. معمولا كبودی ندارد وبه جز در ناحيه زيرچشم كه امكان كبودی هست و آن هم طي 12-10روز ازبين میرود .

ماندگاری تزریق چربی در صورت

نتايج تزريق چربی کلا بستگی به تكنيک انجام و مهارت پزشک دارد و اگر قیق و درست انجام نشود چربی براي مدت 4-3 هفته بيشتر دوام نخواهد داشت و جذب خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *