لیفت پلک بالا

لیفت پلک بالا

لیفت پلک بالا یکی از جراحی های زیبایی پلک است، جراحی لیفت بالا ی چشم نه تنها امکان دیدن محیط و اشیا را برای ما فراهم می کنند، بلکه احساس درونی ما را نیز به دیگران منتقل میشود . لیفت پلک بالا برای برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها انجام میشود .

ولی هدف از جراحی لیفت پلک بالا تنها زیبایی نیست. جراحی پلک اخیرا به وفور مورد استفاده قرار گرفته و نه تنها موجب شده که افراد زیبایی از دست رفته خود را بازیابند، بلکه باعث شده تا فرد سلامتی و دید خود را نیز باز پس گیرد.

مواردی همچون افزایش سن بر روی پلک ها و سلامت آنها موثر خواهد بود . این تاثیر معمولا به شکل افزایش تدریجی مقدار پوست پلک، خود را نشان خواهد داد .

در مواردی این افزایش پوست به قدری زیاد است که میدان دید فرد را نیز محدود می کندو برای فرد بسیار نا امید کننده است. با داشتن این مسئله فعالیت های روزمره ساده ای همچون دیدن تلویزیون و یا رانندگی، به امری ملال آور تبدیل میشود . در نتیجه افراد رو به جراحی پلک می آورده تا پلک های آویز را جمع کرده و بدین سبب دید فرد را بهبود خواهد داد .

بالا رفتن سن برروی پلک بالا و پایین، مختصری با یکدیگر متفاوت است.معمولا در پلک بالا این تاثیر به شکل افزایش تدریجی مقدار پوست پلک، خود را نشان می دهد.در مواردی این افزایش پوست به اندازه ای زیاد است که میدان دید فرد را نیز محدود می کند، ولی تظاهر افزایش سن در پلک پایین معمولا به صورت پف پلک وچین های ظریف و بیرون زدگی کیسه های چربی بروز می کند.

از آنجایی که پلک می افتد، وزن ناشی از آن موجب شده تا بر چشم فشار وارد شده و بدین سبب فضایی ایجاد شده که در آن آب چشم یا همان اشک تجمع یافته و نشت پیدا خواهد کرد. با اصلاح پلک ها به روش درمانی بلفاروپلاستی (blepharoplasty)، می توان آب مروارید را بیرون آورده تا بدین سبب دید فرد واضح شده و به بینایی اش دوباره دست پیدا خواهد کرد .

زمانی که صحبت از سن و سال به میان می آید، چهره ما نقش مهم و اصلی داشته و درواقع این امر را بازگو می کند! پوست اطراف چشم ها در واقع معیاری از افزایش سن و گذشت زمان میباشد که در طول زمان، چروک و افتاده خواهد شد و خاصیت کشسانی (الاستیسیته) خود را از دست می دهد. علاوه بر به وجود آمدن کیسه های چشمی در زیر چشم، در بعضی موارد پوست روی پلک به گونه ای سست شده که دید فرد را مختل می کند. اگر این امر اتفاق بیفتد، تنها راه حل لیفت پلک بالا است.

لیفت پلک بالا به چه معناست؟

لیفت یا بالا کشیدن چشم (بلفاروپلاستی/ Belpharoplasty) جراحی است که شامل برداشتن ظریف پوستهای اضافه و تنظیم چربیهای داخل پلک میباشد . می توان دو پلک فوقانی را با هم و پلکهای تحتانی را همزمان جراحی کرد ولیکن اکثراً پف پلکهای فوقانی و پایین بصورت همزمان جراحی میشوند .

پروسه جراحی لیفت پلک بالا

پروسه انجام لیفت پلک کار سختی نیست . برای انجام این عمل، فرد تحت بیهوشی عمومی مورد عمل قرار می گیرد تا اطمنیان حاصل شود که وی هیچ دردی را حس نکند. همچنین جراحی لیفت پلک بالا را در حالی که فرد حس آرامش دارد، انجام داد. این موضوع این امکان را فراهم می آورد که هم فرد مطمئن شود خاطر و آرامش داشته باشد و که فرد متخصص بتواند با نهایت دقت، عمل را به اتمام برساند.
برش پلک در حین بیهوشی انجام خواهد شد تا اینگونه پوست اضافی و ماهیچه اضافی و چربی از چشم جدا شوند. سپس این برش توسط بخیه بسته خواهد شد.

اسکار بعد از جراحی لیفت پلک بالا

در جراحی ها این امکان وجود دارد که بعد از پایان عمل، زخم ونشانه ای از لیفت پلک بالا بر روی پوست فرد باقی بماند. گرچه هنگام انجام عمل جراحی لیفت پلک بالا  برش ها در قسمت هایی صورت گیریند که به سختی قابل دیدن هستند .

دوران نقاهت بعد از جراحی لیفت پلک بالا

به افرادی که قصد جراحی لیفت پلک بالا را دارند  توصیه شده که ۵ الی ۷ روز مرخصی کاری داشته تا پروسه درمانی این عمل کامل شود؛ گرچه بازیابی حالت طبیعی چشم تقریبا چند هفته ای طول می کشد. انتظار کبودی، تورم، قرمزی و برخی موارد دیگر در روزهای پس از لیفت پلک بالا داشته باشید. داروهای ضد التهاب می تواند به شما برای فائق آمدن بر این موارد، کمک نماید .

تیم جراحی و درمانی شما بعد از پروسه جراحی، دستورالعمل هایی را برای بهبود هرچه سریعتر شما اتخاذ خواهند کرد تا اینگونه علاوه بر رسیدن به نتیجه مطلوب و مورد نظرتان، هرچه سریعتر دوران مراقبتی خود را طی کنید .

کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت پلک بالا

ایجاد چروک و افتادگی در پلک پایینی منجر به خشکی چشم ها خواهد شد . اگر چشم خشک شده و اشکی وجود نداشته باشد که سطح چشم را مرطوب کند، عملکرد چشم با اختلال رو به رو خواهد شد. درواقع اشک حاوی ماده شیمیایی است که عملکرد ضدباکتریایی و ضدویروسی دارد.

بدون این ماده، چشم که یک محیط مرطوب میباشد در معرض خشک شدن و حمله میکروب های مختلف قرار می گیرد. برای تصحیح این اختلال و بازپس گیری دید بینایی و سلامتی چشم،ضروری است تا یک متخصص چشم پزشک و یک جراح زیبایی چروک ها و افتادگیهای پوستی موجود در پلک تحتانی را براشته تا بدین وسیله فرد نه تنها زیبایی خود را داشته، بلکه سلامت چشمان خود را تضمین نماید.

برای مراقبت از چشم ها و سلامتی شان، باید با یک متخصص مشورت کنید. پیشنهاد می کنیم برای دریافت مشاوره میتئلنید حضوری به مطب پزشک مراجعه کرده و از وی مشورت بگیرید .

در نتیجه قبل از آن که فردی بخواهد جراحی لیفت پلک بالا داشته باشد، با پزشک معالج و متخصص خود مشورت می کند. در طی این مشاوره، علاوه بر بررسی سوابق پزشکی شما، هدف از لیفت پلک بالا و نتیجه های مورد انتظار بررسی خواهند شد. همچنین برای اینکه مشخص شود شما باید تحت جراحی لیفت پلک بالا قرار بگیرید یاخیر، چشم ها و پلک هایتان مورد بررسی و معالجه قرار می گیرند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *