پلاسما جت پلکی

پلاسما جت پلکی

پلاسما جت پلکی یکی از روش های از بین بردن افتادگی و پیری پلک میباشد که بدون نیاز به جراحی و برش های ناشی از آن می توان برای جوانسازی پلک استفاده کرد ، این خدمت برای افرادی مناسب میباشد که تمایلی به جراحی پلک ندارند و میخواهند بدون نیاز به بی هوشی و جراحی ( به دلیل ترس از بی هوشی) پلک هایی زیبا و جوان داشته باشند.

 

پلاسماجت پیشرفته ترین روش برای از بین بردن چین و چروک چشم:

پلاسما جت پلکی روشی است که میتواند با تکیه بر از آخرین دستگاه های جوانسازی زیبایی و جذابیت را به شما ارائه نماید. تمرکز در گزینش متخصص‌های پوست و یا کلینیک زیبایی در این زمینه از اهمیت زیادی رو به روست؛ ضمن اینکه بایستی با دقت به عواملی همچون کیفیت عمل و تجربه ی پزشک نسبت به این مساله تصمیم گیری کنیم .

 

روش رفع افتادگی به وسیله پلاسماجت پلکی :

در این روش از برش و تیغ استفاده نمیشود و در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید( مستقیما از جامد به گاز تبدیل میشود) میشود و این مشکل باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست خواهد شد .

پلاسما جت پلکی برای چه کسانی مناسب است ؟

افرادی که از جراحی یا از بیهوشی و بیحسی میترسند .
افرادی که دارای افتادگی هستند و میخواهند ان را تریمم کنند .
افرادی که افتادگی یکطرفه دارند و ممکن است جراحی موجب عدم تقارن شود
افرادی که بیماری خونریزی دهنده دارند یا دارویی مانند وارفارین مصرف میکنند
افرادی که مشغله زیادی دارند و بخیه و تورم یک هفته ای جراحی را نمیتوانند داشته باشند
افرادی که چشمان شرقی دارند و قصد دارند با کمی لیفت نمای غربی به ان ها  دهند .
افرادی که قبلا جراحی پلک کرده اند اما متقارن نیست و میخواهند هر دو چشم مانند هم  باشند .

مزایای پلاسماجت پلکی :

الف: عوارضی را که جراحی پلک دارد را ندارد.
ب: بهترین نتیجه را افرادی که دچار شلی و افتادگی متوسط پوست بدون سایر نشانه های پیری چون چروک می برند
ج: این روش بسیار سریع است و در مدت زمان کمتر از 30 دقیقه قابل انجام میباشد.
د: بهبودی بسیار سریع بوده و در مدت کوتاهی کمتر از 10 روز التهاب رفع می شود
ه: فرد در مدت زمان کمتر از یک هفته به محیط کار بر خواهد گشت .

 

عوارض پلاسماجت پلکی چیست ؟

در بتحقیق های انجام شده این جراحی در کلینیک های اروپا برروی ۱۰۰۰ بیمار( ۸۰۰ خانم و ۲۰۰ آقا) در سنین ۲۳ تا ۸۲ سال انجام میگیرد. بیماران با هر میزان افتادگی پلک و حتی سیگاری ها هم جراحی شده اند. نکته مهم اینکه ۱۰۰ درصد بیماران از عمل راضی بوده اند و هیچ یک عوارضی نداشته اند.

 

بدون نیاز به جراحی ( پلاسماجت پلکی ) پوست اضافه پلک خود را بردارید:

راه بسیار جدیدی است  که از تیغ جراحی برای برش پلک به کار برده نمیشود. بلکه از طریق پلاسما انجام می پذیرد. پلاسما جت پلکی حالت چهارم ماده است.( جامد, مایع, گاز, پلاسما) که از گرم کردن گاز ایجاد میشود و باعث یونیزاسیون سلولی میشود.در این روش , لایه سطحی پوست( اپیدرم) از جامد به گاز تبدیل می شود.وموجبات جمع شدن لایه های تحتانی پوست میشود.
ابتدا کرم موضعی زایلوپی را به مدت ۲۰ دقیقه روی پلک بمالید. ودر صورت نیاز بیحسی تزریقی زیر پلک هم انجام میشود.
از ۲ روش اسکن کردن و نقطه به نقطه استفاده میشود.مدت زمان اینکار حدود نیم ساعت طول میکشد .وتعداد جلسات درمان بین ۱ تا ۲ جلسه به فاصله یک ماه است.
پوسته ریزیهای بعد از جراحی از عمل روی پلک به وجود می آید که در طی یک هفته از بین میرود.وپلک به حالت طبیعی خود برمیگردد.

همه آنچه بدان احتیاج دارید در پلاسماجت پلکی :

در افرادی که افتادگی خفیف تا متوسطی  دارند
افرادی که مایل به جراحی یا بیهوشی نیستند.
رفع اسکار
افرادی که سابقه جراحی پلک داشته ومجددا پلک انها دچار افتادگی شده است.
رفع آکنه
از بین بردن چروک های اطراف لب
این روش عوارض عمده ای نداشته وبا توجه به اینکه حدود ۷۰% پوست اضافه پلک برداشته میشود. لذا خطر باز بودن پلک که پس از جراحی دیده میشود, در این روش وجود ندارد.
پس از جراحی از کرم ترمیم کننده برای چند روز استفاده گردد.

مراقبت بعد از درمان در رابطه با هر نوع درمان زیبایی شامل موارد زیر است:

  • مهم­‌تر از همه ناحیه مورد نظر باید برای جلوگیری از ایجاد عفونت تا زمان بهبودی کامل (یعنی پوست زخم­‌ها خودشان به وجود آمده و از بین رفته باشند یا لایه‌­برداری تمام شده باشد) تمیز نگه داشته شود. که حداکثر ۱۰ روز بعد از درمان زیبایی اتفاق می­افتد. این به تنهایی به عنوان مراقبت بعد از درمان کافی خواهد بود. کلیه مراقبت­های پس از درمان دیگر موکداً لازم نیستند، زیرا بدن به طور طبیعی از فرآیند بهبودی مراقبت خواهد کرد.
  • همچنین مهم است که از قرار دادن بخش درمان شده به طور مستقیم در معرض نور خورشید برای حداقل ۲ تا ۳ ماه پس از درمان­‌های زیبایی بپرهیزید. هر روز باید از ضد آفتاب قوی روی ناحیه مورد نظر استفاده کنید. اگرچه احتمال هیپرپیگمانتاسیون کم است، اما نمی­‌توان بصورت کاملل آن را از بین برد و با قرار گرفتن خیلی زود هنگام در معرض نور خورشید زیاد حتی با استفاده کردن از ضد آفتاب تشدید می‌­شود.

هشدارها درباره پلاسما جت پلک

  • ایجاد عفونت با فاصله کم بعد از درمان می­‌تواند احتمال ایجاد اسکار را زیاد کند .
  • برداشتن پوست زخم­‌ها می‌­تواند منجر به ایجاد اسکار یا هیپوپیگمانتاسیون گردد.
  • هر چه فرد بیشتر در معرض نور خورشید و منابع نور مصنوعی دیگر (حتی در صورت استفاده از ضد آفتاب قوی) قرار بگیرد، احتمال بروز خطر هیپرپیگمانتاسیون بیشتر افزایش پیدا می‌­کند.
  • استفاده از لوازم آرایشی پیش از بهبودی ناحیه مورد نظر می­تواند منجر به تأخیر در روند بهبودی و هیپوپیگمانتاسیون شود و خطرات ایجاد عفونت و از اینرو تشکیل اسکار را افزایش دهد.
  • در هنگام دوره بهبودی در حالی که پوست زخم­‌ها همچنان در حال ایجاد شدن هستند، به صورت کلی وسوسه می­‌شویم از لوازم آرایشی برای پوشاندن آن­‌ها استفاده کنیم تا بتوانیم فعالیت‌­های روزمره را خیلی زود ادامه دهیم. یکی از مشکلات اصلی استفاده از لوازم آرایشی این واقعیت میباشد که محصولات آرایشی استریل نیستند. در نتیجه ، استفاده از محصولات غیر استریل در ناحیه درمان شده که هنوز روند بهبودی را طی می­کند، خطر عفونت را زیاد میکند که در نهایت منجر به تشکیل اسکار می‌­شود.
  • از استفاده از هر نوع پلاستر برای پوشاندن ناحیه درمان شده پرهیزکنید. از محصولات آنتی بیوتیک برای جلوگیری از بروز عفونت استفاده نکنید. تعداد زیادی از پزشکان استفاده از آنتی بیوتیک‌­ها برای جلوگیری از بروز عفونت را پیشنهاد نمی‌­کنند، چون می‌­تواند مقاومت باکتری‌­ها را در آینده زیاد کنند. در دوره بعد از درمان بدون تجویز پزشک از استفاده از هر گونه محصولات دارویی خودداری کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *