پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر : یکی از محبوب ترین میکاپ های ماندگار روی پوست میباشد که به ویژه بین خانم هایی که ابروهای کم پشت تری دارند، رواج پیدا کرده است . اما از آن جایی که هر میکاپی و تاتویی در یک دوره زیبا بوده و در دوره دیگر جذابیت خود را از دست می دهد، استفاده از تاتو ابرو و ایجاد مدل خاصی به ابروها، موجب می شود که بعد از مدتی فرد از ابروهای خود ابراز نارضایتی کرده و بخواهد آن ها را با استفاده از پاک کردن تاتو ابرو با لیزر از بین ببرند و یا تغییر دهند .

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر در7 مرحله

یکی از موثرترین راه های پاک کردن تاتو ابرو با لیزر است که برای پاک کردن رنگ تاتوابرو و محل زخمی که باقی می گذارد، به کار گفته میشود . انجام این کار طبق مراحل زیر می باشد.

 

نکته مهمی که در لیزر کردن  و پاک کردن تاتو ابرو با لیزر باید دقت شود، این است که انجام این پروسه باید تنها روی افرادی انجام شود که سن بالای 18 سال دارند .

 

قبل از پاک کردن تاتو ابرو با لیزر ، باید تاریخچه ای از بیماری ها و داروهای مصرفی شخص مورد نظر تهیه شده و این تاریخچه به دقت بررسی شود تا هیچ نوع آلرژی و یا مشکل دیگری در حین پروسه  پاک کردن تاتو ابرو با لیزر  به وجود نیاید.

 

پیش از پاک کردن تاتو ابرو با لیزر  باید نوع جوهر به کار رفته در این پروسه بررسی گردد. زیرا بعضی از جوهر ها نه تنها با لیزر از بین نخواهند رفت، بلکه لیزر آن ها را تیره تر می کند و پاک کردن این نوع تاتوها مشکل تر می شود.

 

پیش از شروع پروسه  پاک کردن تاتو ابرو با لیزر  باید با استفاده از تزریق منطقه ای، پوست اطراف ابرو را بی حس کرد. زیرا پروسه پاک کردن تاتو ابرو با لیزر مثل زدن کِش کشیده شده روی پوست بوده و پروسه ای دردناک میباشد. البته برای این تزریق باید دقت بالایی به خرج داد. چرا که ابروها در نزدیکی چشم ها میباشند و باید بی حس کردن پوست اطراف آن ها با دقت بیشتری صورت گیرد.

 

در زمانپاک کردن تاتو ابرو با لیزر فرد باید ثابت بوده و از حرکت های اضافی دوری کند. زیرا لیزر به نوعی کالیبره شده که جوهر انرژی این لیزر را گرفته و بعد از جذب آن دانه های موجود در آن شکسته و از بین می روند. در نتیجه نباید لیزر به قسمت های دیگری از پوست که سالم هستند، برخورد کند.

 

ممکن است بعضی از تاتو ها و یا محل زخم آن ها نیاز به چندین جلسه لیزر داشته باشد، بنابراین بهتر است در شروع کار تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن تاتو ابرو با لیزر در نظر گرفته شده و با توجه به آن وقت هایی برای فرد در نظر گرفت.

 

مراقبت هایی که پس از پروسهپاک کردن تاتو ابرو با لیزر می بایست انجام گیرد، اهمیت ویژه ای دارند و به همین علت نیز باید در مورد این مراقبت ها به فرد توصیه های مورد نیاز ارائه شود. یکی از مهم ترین این توصیه ها این است که محل تحت درمان نباید تا 24 ساعت خیس شده و  باید خشک و تمیز باقی بماند.

همچنین بهتر است این بخش در زیر اشعه های مستقیم خورشید قرار نگیرد. چوندر این دوره پوست حساس تر بوده و در برابر اشعه های خورشید آسیب پذیر تر میباشد.دقت داشته باشید که احتمال از  پاک کردن تاتو ابرو با لیزر تنها روش از بین بردن تاتو میباشد و با کمک لیزر میزان زخم شدن کمتر و زمان بهبودی نیز در مقایسه با دیگر روش ها کمتر خواهد بود.

خالکوبی یا تاتو یا تتو

در حال حاضر انجام خالکوبی و تاتو طرفداران زیادی را به خود جلب نموده بطوریکه این امر رواج پیدا کرده است .

انگیزه های انجام خالکوبی و تاتو متفاوت میباشند از اهداف ایجاد زیبایی بیشتر در خانمها و آقایان و دلایل هیجانی و ابراز قدرت و اعلام تبعیت از فرهنگ خاص تا علل هایی مانند توهم معافیت از سربازی در پسران میتواند از دلایل و انگیزه های خالکوبی و تاتو باشد .

پاک کردن تاتو با لیزر

در ابتدا معمولا برای پاک کردن خالکوبی و تاتو به همان شخصی که تاتو را زده مراجعه مینمایند و آرایشگران و تاتو کاران روشهای مختلفی برای پاک کردن تاتو با لیزر توصیه میکنند .

1- زدن ماده همرنگی که ادعا دارند  به این وسیله میتوانند تاتو اولیه را پوشش داده و برنگ پوست درآورند فارغ از اینکه این ماده همرنگی خود یک تاتو سفید یا کرم رنگ جداگانه است و حتی اگر در ابتدا برنگ پوست شخص باشد پس از مدتی تغییر رنگ داده و بصورت یک تاتو جداگانه دیده میشود که با رنگ پوست شخص فرق دارد و این خود مشکلی است که با لیزرهای معمولی پاک نمیشود و هزینه پاک کردن را با دستگاههای پیشرفته تر افزایش میدهد .

2-راه دومی که برخی  آرایشگران و بعضی پزشکان کم تجربه پیشنهاد میدهند کاربرد تاتو ریمووریا رژووی یا همان حل کردن و خارج کردن رنگ بوسیله نوعی اسید یا ماده شیمیایی میباشد که اظهار میکنند رنگ تاتو را حل و خارج میسازد .

3- برخی  افراد غیر مطلع پیشنهادهای عجیبی مینمایند مانند  گذاشتن سیر روی تاتو یا سوزاندن با سیگار یا حتی بعضی پزشکان بی تجربه با جسارت توسط کوتر اقدام به سوزاندن تاتو و خالکوبی میکنند که نتیجه ای جز کلویید و آثار سوختگی چیزی حاصل نمیشود .

4- برخی آرایشگران با زدن سوزن خالی بدون رنگ با ایجاد زخم قصد پاک کردن تاتو را میکنند که بجز زخم کردن و ایجاد بافت کلویید و پخش کردن رنگ در زیر پوست کاری را از پیش نخواهد برد .

یکی از عوارضات دستکاری تاتو ابرو توسط افراد غیر حرفه ای و غیر مطلع ایجاد فیبروز وسیع در ناحیه تتو ابرو میباشد که نمونه آن برای تجربه خانمها و همکاران گذاشته میشود :

همانگونه که دیده میشود سراسر ناحیه تاتو شده برجسته میباشد و شکل ناهنجاری پیدا کرده است .

برای چه افرادی برای پاک کردن تاتو ابرو با لیزر آنها باید احتیاط کرد ؟

1-       اگر فرد قرص راکوتان مصرف کند.

2-       کسانی که خود را برنزه کرده اند .

3-       افراد ی که دارای تیپ پوستی پنج و شش باشند. (خیلی تیره و سیاه پوست )

4-       افراد دارای رنگدانه های مشکوک همچون وجود خال های مشکوک سرطان در بدن باید در پاک کردن تاتو با لیزر آنها احتیاط کرد.

5-       افرادی که  دچار بیماری لوپوس اریتماتو باشند .

6-       افرادی که  دچار بیماری روحی ، روانی باشندباید در پاک کردن تاتو با لیزر آنها احتیاط کرد   . ( سایکوز )

7-       افرادیکه نسبت به فلزاتی مانند آهن حساسیت داشته پیش از درمان توسط لیزر باید تست حساسیت از آنان به عمل آید .

8-      افرادی که بیماریهای قلبی یا ریوی پیشرفته دارند باید در پاک کردن تاتو با لیزر آنها احتیاط کرد .

9-      افرادی که حساسیت به فلزات خاص دارند .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *