جراحی چال گونه زیبایی

جراحی چال گونه زیبایی

جراحی چال گونه زیبایی :  امروزه فقط کافی است چند دقیقه در مطب دکترهای زیبایی بیهوش شوید و بعد با چالی روی لپ از بیهوشی درآئید. زمان جراحی چال گونه زیبایی حدود۲۰دقیقه طول می‌کشد.

ابزار نمونه‌برداری در محل گونه وارد و با حرکت چرخشی در بافت گونه، مقداری از بافت چربی و عضله گونه را میتراشد. یک سوراخ کم‌عمق در زیرپوست ایجاد می‌شود سپس این بخش برداشته‌شده از داخل پوست گونه (عضله) از یک سمت شکاف بسته و با گذشت زمان  هم جای زخم توسط سیستم بدن ترمیم خواهد شد .

هزینه جراحی چال گونه زیبایی

هزینه جراحی چال گونه زیبایی مانند تمام عمل‌های زیبایی دیگر به دستمزد جراح بستگی دارد و کلینیکی یا بیمارستانی که در آن عمل انجام می‌شود؛

ولی به‌طور میانگین ایجاد دو چال روی صورت از ٣ تا ٥میلیون تومان هزینه روی دست مراجعان می‌گذارد. حالا اگر این هزینه برای شخصی زیاد باشد و توانایی پرداخت آن را نداشته باشد چه خواهد شد ؟ جواب دکتر برای این سوال هم روشن است: «خب می‌تونید با نصف هزینه یک چال داشته باشید. تازه خیلی‌ها فکر می‌کنند اینطوری بهتره زیرا طبیعی‌تر به نظر میاد و کسی فکر نمی‌کنند که عمل‌کردند.

جراحی چال گونه در تهران

شاید تعداد جراحی های زیبایی در ایران زیاد باشد اما نسبت آن به جمعیت کشور زیاد نیست و در کشورهای مختلف آمریکایی، اروپایی و آسیایی در زمینه جراحی های تهاجمی و غیرتهاجمی پیشتازند.

گزارش سالانه انجمن بین المللی جراحی پلاستیک (ISAPS) که ژوئن 2017 (خرداد 1396) منتشر شد، نشان می دهد که کشورهای آمریکا، برزیل، ژاپن، ایتالیا و مکزیک در رتبه های اول تا پنجم جراحی های زیبایی تهاجمی و کم تهاجمی سال 2016 قرار داشته اند و 41.1 درصد از کل عمل های پلاستیک جهان را به خود اختصاص داده بودند.

روسیه، هند، ترکیه، آلمان و فرانسه در رتبه های ششم تا دهم و ایران نیز در رتبه بیستم جدول جراحی های زیبایی قرار گرفته است .

از جراحی های دیگر عبارتند از :

جراحی زیبایی گوش و عوارض آن / اتوپلاستی
جراحی فک / هزینه جراحی فک / عوارض
زیبایی بینی بدون انجام جراحی
جراحی پلک و علل شایع آن / انواع روش های درمان افتادگی پلک / تمرینات خانگی درمان افتادگی پلک
تغییر رنگ چشم با جراحی زیبایی

هزینه جراحی چال گونه زیبایی

هزینه جراحی چال گونه زیبایی مانند دیگر جراحی ها برای هر فرد متفاوت است ،قبل از انجام جراحی حتما باید با پزشک مشاوره کنید،این ها دیالوگ های مشترک کلینیک ها و مطب های زیبایی برای قیمت گذاری روی انواع عمل های زیبایی است؛ هزینه هایی که البته بسته به انتخاب محل کلینیک، روش مورد استفاده متفاوت میباشد.

به طور متوسط نرخ برخی از جراحی ها در کلینیک های سطح شهر تهران به این شرح میباشد:

  • هزینه جراحی چال گونه زیبایی : یکی از معروفترین کلینیک های تهران به ما قیمت چال یک لپ 1.500.000 تومان و چال گونه هر دو طرف 2.500.000 تومان تعیین کرد . ( 26 شهریور 97 )
  • هزینه بوتاکس: حدودا 100 تا 600 هزار تومان
  • هزینه عمل بینی (رینوپلاستی): چهار تا هشت میلیون تومان میباشد.
  • عمل زیبایی برای دو گوش (اتوپلاستی): یک میلیون و 500 هزار تومان میباشد.
  • تکنیک های متنوعی برای انجام جراحی زیبایی گوش وجود دارد. برش در ناحیه پشت گوشی و دستیابی به غضروف گوش اما در همه آن ها مشترک میباشد. بریدگی پوست اضافه، حذف و درآوردن غضروف اضافی و تغییر شکل دادن آن از جمله انواع تکنیک های عمل گوش میباشد.

جراحی چال گونه در تهران  یا جراحی چال گونه زیبایی

سال ٩١ روزنامه گاردین بریتانیا با انتشار گزارشی نوشت که جراحی چال گونه در تهران بالا‌ترین آمار جهانی را دارد. در آن گزارش با اشاره به این‌که گاه سن برخی جراحی‌های زیبایی به ١٤‌سال می‌رسد، ‌نوشته شده بود که ایرانی‌هایی که جراحی های زیبایی از جمله جراحی چال گونه زیبایی می‌کنند و «صورت‌های عروسکی»را برای خود میسازند، بیشتر می‌خواهند خود را شبیه هنرپیشه‌های هالیوودی یا مجریان مشهور برنامه‌های ماهواره‌ای کنند.

جراحی چال گونه زیبایی

به گزارش یک زن ایرانی که جراحی بینی انجام داده نوشته بود که زنان ایرانی به علت این‌که حجاب دارند همه هنرشان را به جای پوست و مو روی صورت‌ خودشان خرج می‌کنند، چون مو و بدن آنها زیر حجاب دیده نمی‌شود؛ به همین منظور، آمار مراجعه به کلینیک‌های زیبایی برای جراحی‌های صورت ازجمله بینی بسیار گران است .

پژوهشگران عوامل متعددی را برشمرده‌اند که موجب شده جراحی زیبایی میان توده مردم محبوب تر شود. برخی از مهمترین این عوامل عبارتند از:

پیشرفت پزشکی

پیشرفت در زمینه پزشکی موجب شده است تا جراحان بتوانند شیوه‌‌های نوین جراحی زیبایی را که کمتر تهاجمی بودند، جایگزین جراحی‌های باز سنتی کنند. راه ها و روش های جدید عمل‌های زیبایی علاوه بر هزینه کمتر و تسریع در روند بهبودی، شدت عوارض جانبی روش‌های سنتی را نیز نداشتند، بنابراین با کاهش ترس و اضطراب از جراحی زیبایی، استقبال از آن نیز افزایش یافت.

رسانه‌‌های جمعی

پوشش رسانه ‌‌ای جراحی زیبایی توسط برنامه‌‌های تلویزیونی و مجلات با وعده افزایش جذابیت و معرفی آخرین تحولات در عمل‌های زیبایی، موجب افزایش آگاهی عمومی در ارتباط با این نوع از جراحی و نحوه دسترسی به آنها شده است .

همچنین تأکید بیش از اندازه بر زیبایی ظاهری توسط رسانه‌ها و تبلیغ معیارهای زیبایی آرمانی که از طریق روش‌های طبیعی قابل دستیابی نبوده است، موجب شد تا عموم جامعه برای تطبیق خود با این معیارها بیشتر به جراحی زیباییمایل شوند .

عوامل روانشناختی

اگرچه جراحی چال گونه در تهران  در درجه اول یک پدیده پزشکی میباشد، اما جنبه‌‌های روانشناختی آن نیز بخوبی توسط پژوهشگران مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به اینکه جراحی چال گونه در تهران  برای افزایش رضایت از ظاهر و احتمالاً در بسیاری از موارد، برای افزایش اعتماد به نفس انجام می‌شود.

در نتیجه می‌تواند به عنوان یک مداخله روانشناختی یا حداقل یک روش جراحی با پیامدهای روانشناختی در نظر گرفته شود. عزت نفس را میزان ادراک مثبت از مشخصه ها و خصوصیات موجود در خودپنداره خویشتن تعریف کرده‌ اند.

هر چه مجموعه برداشت‌های فرد در مورد این ویژگی‌ها و مشخصه ها  مثبت‌تر باشد، عزت نفس او نیز بالاتر خواهد بود.یافته ‌های پژوهشی حاکی از آن میباشد که متقاضیان جراحی زیبایی در مقایسه با جمعیت عادی، از عزت نفس پایین‌تری برخوردارند.

همچنین پژوهشگران معتقدند بخش عمده‌‌ای از عزت نفس متقاضیان عمل‌های جراحی زیبایی به ظاهر بدنی آنان وابسته میباشد. در واقع نارضایتی از بدن که یکی از ابعاد تصویر بدنی میباشد، از مهمترین انگیزه‌های انجام عمل‌های جراحی زیبایی بویژه در زنان عنوان شده است. پژوهش‌ها نشان داده ‌اند که زنان در مقایسه با مردان سطح بالاتری از نگرانی های تصویر بدنی خود دارند . تصویر بدنی همان تصویر ذهنی است که فرد از بدن خود به عنوان یک کل می‌سازد.

همچنین مطالعات نشان داده‌‌اند که آن دسته از افرادی که عزت‌نفس آنان بشدت وابسته به ظاهرشان میباشد و همچنین سطوح بالایی از نارضایتی از بدن را گزارش می‌کنند، به احتمال بیشتری تمایل به عمل‌های جراحی زیبایی از جمله جراحی چال گونه زیبایی از خود نشان داده اند .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *