کاشت مو در ایران

کاشت مو در ایران

کاشت مو در ایران در حال حاضر  به جدیدترین روش یعنی sut قابل انجام است .هر گونه فعالیتی که در آن موها از پشت سر فرد را برداشت کرده و در بخش هایی که نیاز به رویش مو (فضاهای طاس سر) دارد کاشته می شوند را کاشت مو در ایران می گویند.

کاشت مو در ایران  و روش های آن:

کاشت مو در ایران به مجموعه اقداماتی میگویند که بر اساس آن افرادی که دچار ریزش موی ارثی (آلوپسی آندروژنیک) شده اند و بعد از آن گرفت ها را از قسمت پشت سر برداشت کرده و در جلوی سر کاشت می کنند کاشت مو هم اکنون تنها راه حل برای درمان ریزش موی ارثی کاشت مو می باشد که دارای روش های مختلفی میباشد.

کاشت مو در ایران به روش های سنتی و قدیمی:

در گذشته روش های fut به وسیله جراحی یک نواری از پشت سر فرد مو برداشت می کردند و گرفت ها را از روی آن نوار میگرفتند، در نهایت پس از مراحل ثانویه در جلوی سر و یا فضاهایی که خالی بود کاشت می کنند این روش اولین روش کاشت مو بود و معایبی همچون جراحی ، درد ، خونریزی ، برش ، جلسات متعدد ، بخیه و … ر ا شامل می شد که موجب منسوخ شدن این روش گردید.
روش بعدی کاشت مو fit بود که این روش به الطبع بهتر از روش قبلی به شمار می آمد در این روش از برش و جراحی استفاده نمی شد، در کاشت مو به روش fit برداشت به صورت تک به تک انجام می شود وسپس به همان شکل کاشت مو fut جلوی سر کاشت انجام می شود متاسفانه کاشت مو به این روش یعنی fit نه تنها نتوانست عیوب کاشت مو به روش fut را برطرف سازد بلکه خود نیز دارای ضعف هایی مانند تراکم کم کاشت مو ، برداشت کم از بانک مو، خونریزی ، درد ، دوران نقاهت ، عوارض جانبی و … را به همراه داشت .

هزینه (قیمت) کاشت مو در ایران  (طبیعی و مصنوعی)

کاشت مو طبیعی یا همان پیوند مو ، راهی است که امروزه به عنوان یک عمل بدون ریسک و پر طرفدار شناخته شده و انجام میشود. وجود تعدُد کلینیک های کاشت مو در ایران و روش های متنوع ، انتخاب را برای متقاضیان کمی سخت کرده است .

از طرف دیگر هزینه کاشت مو در ایران نیز یکی از عامل های مهم تصمیم گیری محسوب می شود که لازم است پیش از انتخاب، آگاهی های لازم در مورد آن بدست آورید.

هزینه کاشت مو در ایران به روش SUT :

کاشت مو در ایران به روشSUT عملی است که پرطرفدار ترین روش در زمینه کاشت مو محسوب می شود زیرا در این تکنیک دیگر همانند روش های رایج و سنتی شاهده جراحی، بجا ماندن اسکار، درد، تورم و در نهایت تراکم کم را بوده ایم .

در روش SUT قیمت کاشت مو بین 3.000.000 تا 6.000.000 تومان میباشد که بر اساس وسعت ریزش مو و تعداد گرفت ها مورد نیاز و شرایط فرد متقاضی متغیر است.

کاشت مو با روش SUT در یک جلسه انجام می شود که می توان تا 14000 تار مو را در یک جلسه پیوند زد که این کلینیک در تعداد کاشت مو ، رکورد دار بالاترین تراکم در خاورمیانه است.

در کل برای افرادی که بانک موی خوبی داشته باشند می توان تا 14000 تار مو را پیوند زد.

کاشت مو به روش SUT چیست ؟

کاشت مو به روش SUT روشی نوین در علم کاشت مو میباشد که این تکنیک بروز شده روش های قبلی همانند روش FUE میباشد که دانش و دستگاه آن به شکل انحصاری و برای اولین بار توسط مرکز تخصصی موی رنسانس در سال ۱۳۹۴ وارد ایران گردید که تحولی بزرگ در این حوزه محسوب می شود.

نداشتن جراحی، تراکم بسیار بالا نسبت به سایر روش ها، عدم وجود درد و خونریزی از جمله مشخصه های کاشت مو SUT است

هزینه و قیمت کاشت مو در ایران

مزایای کاشت مو در ایران به روش SUT در کلینیک

1- کاشت مو SUT در کلینیک ها توسط تیم مجرب کادر پزشکی و درمانی کاشت مو و تحت نظر متخصص قابل انجام است  و دیگر همانند روش های سنتی و رایج که شاهد انجام ان توسط تکنسین های تجربی است نمیباشید.

2- همه لوازم و ابزارهای کاشت مو در ایران به روش  SUT بطور انحصاری در این مجموعه به صورت تمام استریل و یکبار مصرف مورد استفاده قرار داده می شوند.

3- یکی از مهمترین مزایای کاشت مو SUT برداشت گرفت ها با دستگاه می باشد که این امر موجب میشود از تمامی ظرفیت بانک موی فرد بدون اسیب دهی به بانک موها انجام شود.

 

نکات مهم برای متقاضیان کاشت مو در ایران

1-انطباق انتظارات با واقعیت

قبل از کاشت مو حتما چند نفر را که قبلا کاشت مو انجام داده اند از نزدیک ببینید و با دید باز درمورد آن تصمیم بگیرید. هدف از کاشت مو در ایران پرکردن و پوشاندن منطقه خالی از مو است نه پرپشتی خیلی زیاد که فقط با گذاشتن کلاه گیس حاصل می شود. در کاشت مو باید واقع بین بود.

 

2- تحقیق در مورد مراکز کاشت مو

مراکز کاشت مو بسیار زیادی در شهر تهران و شهرهای دیگر کشورمان تاسیس و در حال فعالیت هستند ولی واقعیت این است که کاشت مو در ایران یک روش کاملا علمی میباشد که علاوه بر تخصص ، نیاز به تجربه بسیار زیادی دارد.

این نکته خیلی اهمیت دارد که به مرکزی مراجعه کنید که  در انجام کاشت مو در ایران سابقه طولانی مدتی داشته باشد و کلیه مراحل کاشت مو را منطبق بر دانش روز پزشکی انجام دهد.

 

4- نتیجه کاشت مو در ایران

نتیجه کاشت مو در افراد متفاوت مخلف است . نتیجه کاشت موی شما می تواند بیشتر یا کمتر از دوستان تان باشد. نکته کلیدی میزان بانک موی شماست.

مثلا معمولا در روش های رایج و سنتی FUT و FIT که با جراحی انجام می شود در افرادی که انعطاف پذیری پوست پشت سرشان زیاد است می توان نواری به عرض 1.5 سانتی متر برداشت درحالی که اگر پوست سرسفت باشد عرض نوار حداکثر 1 سانتی متر خواهد بود و به همین نسبت تعداد تارهای موی کاشته شده کمتر یا بیشتر می شود.

دقت داشته باشید که در وسعت ریزش های وسیع با کاشت مو نمی توان تراکم موی سنین نوجوانی را دوباره ایجاد نمود. معمولا در طاسی های وسیع پرپشتی موها بعد از کاشت مو 60 تا 80 درصد موهای طبیعی میباشد که البته اگر کلینیک کاشت مو در ایران به درستی انتخاب گردد همین میزان از تراکم نیز در نهایت بسیار رضایت بخش خواهد بود . زیرا طراحی خط رویش و روش کاشت موی مورد استفاده بر ظاهر طبیعی و پرپشت تر بودن موها تاثیر زیادی دارد .

 

4- تاثیر سن در کاشت مو در ایران

کاشت مو محدود به سن خاصی نمیباشد و در سن بالا و با موهای سفید نیز قابل انجام است. افراد 25تا60 ساله بهترین کاندید کاشت مو در ایرانهستند البته افراد با سن بالای سالم هم کاندید مناسبی برای کاشت مو محسوب می شوند زیرا موهای سفید کاشته شده بسیار طبیعی دیده شده و کسی متوجه کاشت موی افراد مسن نمی شود.

ضمنا این گروه سنی می توانند موهای کاشته شده را نیز همانند موهای طبیعی رنگ کنند.

 

5- کاشت مو در ایران برای خانمها

نیاز است بدانید که کاشت مو مختص آقایان نیست و برای خانم ها نیز انجام می شود به طور مثال خانم هایی که موهای خود را سفت می بندند دچار طاسی سر می شوند یا خانم هایی که پیشانی خیلی بلندی دارند می توانند با کاشت مو در ایران  این مسئله را برطرف کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *