پلاسما جت افتادگی پلک

Posted on

پلاسما جت افتادگی پلک

پلاسما جت افتادگی پلک که همان لیفت بدون جراحی پلک شناخته شذه است، پلاسما جت افتادگی پلک یک روش جایگزین بی‌خطر برای جراحی زیبایی و بدون هیچ نوع خطر مربوط به جراحی زیبایی است.

در تکنیک پلاسما جت افتادگی پلک به جای بریدن پوست اضافه یا استفاده از نور شدید لیزر،  از پلاسما برای ایجاد یک قوس کوچک الکتریسیته استفاده میشود که می‌تواند سلول‌های سطحی پوست را با استفاده از گرما مورد اعمال قرار دهد. این روش برای نواحی حساس پوست در اطراف چشم‌ها روش مناسبی است زیرا از آسیب و ضره رساندن به پوست اطراف و زیرین جلوگیری می‌کند و می‌توان مطمئن باشید که می‌توانید پلک‌های خود را پس از جراحی همچنان بطور مناسب حرکت دهید.

قبل از  از انجام درمان با دستگاه پلاسما جت افتادگی پلک  با پزشک خود یک جلسه مشاوره داشته باشید. در طول مشاوره، پزشک نواحی که قصد درمان دارد را بررسی خواهد کرد. یک برنامه‌ی درمان توسط متخصص  به شما داده میشود و مزایا و محدودیت‌های این درمان را با جزئیات کامل به شما توضیح خواهد داد و تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به بهترین نتایج را مشخص  می‌کند.

مزایای پلاسما جت افتادگی پلک

پلاسما جت افتادگی پلک جایگزینی برای عمل‌های جراحی زیبایی تهاجمی ایجاد شده است  و دوره بهبودی و عوارضی که می‌توانند قبل و پس از جراحی رخ دهند را کاهش خواهد داد.

هیچ برشی در پلاسما جت افتادگی پلک روی پوست زده نخواهد شد یعنی نیاز به بخیه نمی‌باشد و بیشتر افراد در همان روز بعد از جراحی می‌توانند به کار خود بازگردند. این روش روشی سریع است و نیازی به تزریق بی‌حس کننده نخواهد بود.
واکنش بیشتر افراد بعد از اولین درمان پلاسما جت افتادگی پلک  خوب است و می‌توانند بلافاصله تاثیر آن را مشاهده کنند .
بعد از درمان پلاسما جت افتادگی پلک می‌توانید انتظار داشته باشید که جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسید، در حالی که در طول زمان پوست به صورت طبیعی با ساخت کلاژن بیشتر و افزایش الاستین واکنش نشان میدهد.

کاربردهای پلاسما جت افتادگی پلک

پلاسماجت را در هر قسمتی از پوست مورد استفاده قرار میگیرد، ولی به ویژه در نواحی دور چشم موثر می‌باشد. روش پلاسما جت افتادگی پلک می‌تواند در موارد زیر استفاده گردد :

ترمیم پلک ، از جمله برطرف کردن پف زیر چشم، پوست اضافه در پلک بالا و افتادگی پلک‌ها
خطوط و چین و چروک‌های اطراف دهان
لیفت صورت و گردن
بهبود ظاهر جای زخم‌ها مانند زخم‌های پس از جراحی پلاسماجت، جای جوش و ترک‌های پوستی
رفع عیوب پوست و ضایعات خوش خیم مثل زگیل‌ها، فیبروم، پیگمنتاسیون و لکه‌های ناشی از نور خورشید، جوش‌های فعال
رفع خالکوبی

افراد متناسب پلاسما جت افتادگی پلک

از آنجا که بلفاروپلاستی با استفاده از دستگاه پلاسما جت روشی غیر تهاجمی میباشد، روشی مناسب برای لیفت ابرو و پلک‌ها در سنین پایین محسوب میشود. با استفاده از دستگاه پلکسر سن انجام این عمل از افراد بالای ۳۵ سال به زیر ۳۰ سال نشان داده میشود.

همانند بیشتر جراحی های زیبایی، پلاسما جت افتادگی پلک نباید برای زنان باردار یا شیرده مورد استفاده قرار بگیرد. با اینکه برخی انواع پوست های تیره برای این درمان ملایم مناسب هستند، ولی برای افرادی که دارای پوست بسیار تیره هستند، روش خوبی نیست. دلیل آن این میباشد که خطر هیپرپیگمانتاسیون (لکه‌های تیره) یا هایپوپیگمانتاسیون (لکه‌های روشن) بعد از درمان بیشتر خواهد شد.

کشیدن پوست با پلاسما جت افتادگی پلک

زمانی که دستگاه پلاسما جت بر روی پوست حرکت داده می‌شود، موجب یونیزه شدن ذرات گاز در هوای مابین نوک دستگاه و پوست می‌شود تا پلاسما انجام شود. یک قوس الکتریکی ایجاد می‌شود که باعث تصعید می‌گردد یعنی تبدیل ماده ی جانده به طور مستقیم به گاز. بنابراین نتایج به ثورت آنی رخ خواهند داد و گرمایی نیز به قسمت اطراف منتقل نمی‌شود.

جریان انرژی پلاسما سبب تحریک شکل‌گیری کلاژن‌ها و فیبرهای الاستین شده، کاهش چین و چروک‌ها ، سطح پوست را صاف کرده و باعث ترمیم پوست آسیب دیده در اثر نور خورشید میشود. درمان شامل برش، تزریق، سوزش یا برداشتن پوست یا بافت نیست.

سفت شدن بافت (به جای برداشتن) نتایج را به همراه خود دارد که قابل مقایسه با نتایج عمل‌های جراحی تهاجمی میباشد.  تکنیک پلاسما جت افتادگی پلک بخصوص در نواحی که وسعت کمی دارد با چین و چروک شدید مثل بالا و پایین چشم، خطوط دور دهان و اطراف ناحیه ناف، مناسب است.

روش درمان پلاسما جت افتادگی پلک

بعد از بی‌حسی موضعی در ناحیه تحت درمان، دستگاه پلاسما به کار برده میشود.
در اثر جرقه‌ی حاصله مقداری حرارت روی پوست احساس میشود که قابل تحمل است.
جرقه واکنشی را در پوست ایجاد می‌کند که باعث تولید کلاژن و متعاقب آن تاثیرات جوان‌سازی خواهد شد.
در نتیجه‌ی ولتاژ الکتریکی، یک سری فرایندهای فیزیولوژیکی رخ میدهد که منجر به سفت شدن غشاهای سلولی می‌گردند. زمانی که بیشتر سلول‌ها در ناحیه‌ی تحت درمان سفت شدند، نتیجه‌ی آن با چشم غیر مسلح قابل دیدن میباشند .
درمان حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول خواهد کشید که بستگی به نواحی تحت درمان در صورت دارد.

بعد ازپلاسما جت افتادگی پلک چه انتظاری باید داشت؟

تورم  تقریباً ۲ تا ۵ روز بعد از درمان میباشد که می‌تواند به حدی باشد که نتوان در معرض عموم قرار گرفت.
مقدار کمی ناراحتی وجود خواهد داشت اما خیلی نمیباشد.
جمع شدگی پوست بین ۲ تا ۶ هفته بعد از درمان به دست می آید و با گذشت زمان همچنان متوجه کشیدگی و بهبود پوست خود خواهید بود.
تاثیرات احتمالی درمان بلافاصله بعد از اولین جلسه پلاسما جت افتادگی پلک  نمایان خواهد شد اما بهترین نتایج پس از سه هفته قابل مشاهده می‌باشند.

مراقبت پس از درمان پلاسما جت افتادگی پلک

نواحی درمان شده توصیه می‌شود که  به مدت ۵ تا ۷ روز دستکاری نشوند.
از استفاده از هرنوع مواد آرایشی تا صبح روز بعد بپرهیزید.
از همه منابع مستقیم گرما مانند خورشید، پرتوهای فرابنفش، سونا و غیره تا دو هفته بپرهیزید.
مراقب باشید که در ۵ تا ۷ روز اول به قسمت هایی که پوسته پوسته شده و تغییر رنگ داده‌اند دست نزنید.
از کرم یا سرم دور چشم آنتی هیستامین سه بار در روز در قسمت های تحت درمان پلاسما جت افتادگی پلک استفاده نمائید.
ممکن است کرم‌های موضعی استروئیدی توسط پزشک تجویز شوند. از این کرم‌ها طبق دستورالعمل استفاده کنید. نتایج ناشی از آن می‌تواند برای هر فردی مثل هم نباشد.

عوارض پلاسما جت افتادگی پلک

تورم و قرمزی ممکن اشت عوارض جانبی این روش باشد و به مدت دو تا سه روز در ناحیه تحت درمان باشد. فرایند بهبودی شامل پوسته پوسته شدن در یک دوره یک هفته ای میباشد .

پلاسما جت افتادگی پلک برخی اوقات درمان می‌تواند منجر به قرمزی و تورم طولانی مدت در حین بهبودی پوست میشود. این عوارض بخصوص هنگامی که پلک‌ها یا نواحی نزدیک به چشم درمان می‌شوند، را شامل میشود. برطرف شدن آن برای برخی از افراد ۷ تا ۱۰ روز طول خواهد کشید.

می‌توان از لوازم آرایشی برای پوشاندن عوارض پلاسما جت افتادگی پلک در صورتی که نیاز باشد استفاده کرد ولی نباید تا ۲۴ ساعت پس از درمان استفاده شوند. نتایج سریع اتفاق می افتد و طی دو تا چهار هفته رفع خواهد شد.

ماندگاری نتایج پلاسما جت افتادگی پلک

این درمان موجب جمع شدگی فوری و کوتاه شدن الیاف پوست شده و تاثیر این فرایند طی دو تا چهار هفته ادامه پیدا می‌کند. تاثیر روش پلاسما جت افتادگی پلک  به تعداد جلسات درمان و فرایند پیری شما بستگی دارد، اما معمولاً ممکن است تا چند سال ماندگار باشد. ما توصیه می‌کنیم که درمان ۱۲ ماه پس از درمان اولیه تکرار شود.

هزینه پلاسما جت افتادگی پلک

قطعاً درمان با پلاسماجت نسبت به جراحی زیبایی  از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر است. سالانه یمت ها در حال تغییر کردن میباشند.هم اکنون در کلینیک ها با توجه به شرایط بیمار بین ۲ تا ۴ جلسه این درمان انجام میشود و هزینه بین ۸۰۰ تا ۱میلیون تومان دارد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *