پروتز چانه

Posted on

پروتز چانه

پروتز چانه یکی از روش های زیبایی و برجسته کردن چانه برای افرادی است که چانه ا ی کوچکی دارند و چانه آنها با دیگر اجزای صورتشان در اندازه مناسبی نیست.

گروهی از افراد هستند که تمایل به زیبایی بیشتر صورت دارند که با انجام پروتز چانه و تعادل و زیبایی را به چهره شان میبخشند و ناراحتی که از کوچک بودن چانه با فرم بد چانه خود دارند را از بین می برند .
بلند کردن یا افزایش اندازه چانه با کمک یک پروتز یک روش راحتی است که برای تعادل ویژگی های صورت بسیار موثر و مفید است متخصص زیبایی با قرار دادن یک پروتز چانه ، مشخصات صورت منظور نسبت بینی و چانه را اندازه گیری کرده و در صورتی که بینی شما کوچکتر به نظر برسد در واقع شما با پروتز چانه و تعادل سازی صورت می توانید تعادل سازی خاص بین اجزای صورت شما به وجود خواهد آمد.

مشاوره پروتز چانه

در طی جلسه مشاوره ، پزشک مشخص خواهد کرد که آیا شما یک نامزد مناسب برای پروتز چانه هستید. او ارزیابی خواهد کرد که کدام نوع، شکل و فرم پروتز برای شما گزینه بهتری است.

مراقبت بعد از پروتز چانه

بعد از عملیات، پروتز چانه و صورت امکان دارد قسمت پروتز شده دارای تورم وکبودی باشد که تا دو سه روز بعد از بین خواهد رفت و جای هیچ گونه نگرانی نیست بهتر است در  انجام پروتز چانه به خوبی به نکاتی که پزشک به شما توصیه میکند عمل کنید تا زودتر بهبود یابید.بهتر است برای کاهش ورم از کمپرس سرد در ناحیه عمل شده استفاده کنید این عملیات را تا ۲۴ ساعت بعد از پروتز انجام دهید .

خطرات جراحی پروتز چانه چیست؟

مثل دیگر جراحی های زیبایی ، خطر ابتلا به عفونت، اختلالات حسی و رد پروتز در جراحی پروتز چانه وجود دارد. گاهی اوقات ایمپلنت چانه باید برداشته شود. اگر در روزهای بعد از یک عملیات “درد با تب” داشته باشید، باید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

کاندیدای مناسب برای پروتز چانه

برای افرادی که چانه آنها به سمت عقب رفته است
مناسب برای افرادی که چانه ی تیزی دارند
افرادی که سلامت جسمانی کاملی را دارند
افرادی هکه سابقه پزشکی ندارند
افرادی که سیگاری و یا الکلی نیستند

نتیجه پروتز چانه بعد از درمان

ظاهر کلی پروتز چانه به نوع پروتزی که استفاده میشود بستگی دارد و همان طور که می دانید از مواد سیلیکونی ساخته می شوند و مشابه گارد محافظ کلاه های ایمنی هستند برخی اوقات نیاز است جراح پروتز را خم کند و با توجه به نیاز بیمار از آن استفاده کند .

هزینه پروتز چانه

هزینه پروتز چانه بستگی به داروهای مورد نیاز در جراحی ، عمل جراحی ، دستمزد متخصص جراحی و هزینه اتاق عمل دارد .هر فرد با توجه به نوع درخواستی که از پزشک خود دارد جداگانه هزینه آن حساب میشود به همین دلیل برای هزینه دقیق بهتر است به پزشک مراجعه کنید و پس از معاینه کامل از پزشک خود سوال بپرسید.

نتایج پروتز چانه

نتایج قطعی بعد از خوابیدن تورم و از بین رفتن کبودی به خوبی قابل دیده خواهد شد.

اقدامات لازم بعد از جراحی پروتز چانه

بهتر است بعد از انجام پروتز چانه کمپرس سرد را تا سه روز بعد از جراحی به صورت مرتب رو ناحیه جراحی شده قرار دهید.
استراحت کامل داشته باشید
تا چند روز از انجام هر گونه فعالیت بدنی پرهیز کنید
یک روز بعد از جراحی چانه به راحتی می توانید حمام رفته و یا صورت خود را بشویید
در صورت هر گونه درد می توانید از مسکن استامینوفن استفاده کنید.
درصورت مصرف هر گونه داروی دیگر مشورتی با پزشک خود داشته باشید
داروهایی که توسط پزشک تجویز می شود را در زمان خود استفاده کنید
بهتر است تا ۲۴ ساعت اولیه بعد از جراحی در خوردن تغذیه رعایت کنید و فقط از غذاهای آبکی مانند آش ، سوپ و … استفاده کنید در واقع از غذاهایی استفاده کنید که نیازی به جویدن  ندارند زیرا باعث فشار به قسمت جراحی می شود .
از باز و بسته کردن دهانتان در روز های اول خود داری کنید.
در صورت هر گونه تورم جای نگرانی نیست و در مدت کوتاهی رفع خواهد شد.

نقاهت بعد از جراحی پروتز چانه

تا آنجایی که میتوانید استراحت کنید شما در دوره نقاهت می توانید به خوبی تلویزیون تماشا کنید اما سعی کنید تا می توانید از انجام فعالیت های بیشتر خصوصاً فعالیت های دهانی و بدنیپرهیز کنید تا به بخیه های شما ضربه ای وارد نشود .برای خوابیدن می توانید از دو بالش استفاده کنید تا سرتان کمی بالاتراز تنتان قرار بگیرد این حالت باعث می شود تورم صورت کاهش پیدا کند.

احساس درد طبیعی است شما می توانید با مصرف داروهایی که توسط متخصصان تجویز می شود از درد شما بکاهد .بهتر است بدانید تورمی که ناشی از پروتز چانه بعه وجود آمده است معمولاً بین یک هفته تا دو هفته به طور کامل بهبود می یابد او احساس بی حسی در قسمت چانه ولب پایینی را دارد و با گذشت دو هفته این بی حسی و تورم از بین خواهد رفت همین عامل باعث می شود که شما به خوبی نتوانید صحبت کنید جای نگرانی نیست زیرا ظرف مدت کوتاهی از بین میرود. .کسانی که تمایل به انجام ورزش دارند می توانند بعد از یک هفته ورزش های سبک انجام دهند و بعد از یک ماه فعالیت های ورزشی خود را انجام دهند.

سوال های متداول پروتز چانه

چرا برخی از پزشکان پیشنهاد میکنند به جای جراحی بینی جراحی چانه انجام گیرد ؟

چون برخی از افراد این فکر را میکنند که بینی های بزرگی دارند این گونه افراد در صورتی که چانه کوچکی داشته باشند می توانند با جراحی چانه فرم صورت خود را متعادل کنند طوری که بینی آن ها کوچک تر در صورت ظاهر می شود .در واقع در خیلی از مراجعه کنندگان مشاهده شده است که با جراحی چانه دیگر به جرتاحی بینی نیازی نیست .

آیا فرد حین جراحی پروتز چانه می تواند متوجه جراحی شود ؟

این جراحی تحت بات بی حسی انجام میشود  و بیمار در خواب فرو خواهد رفت و احساسی نخواهد داشت  بعد از جراحی بیمار سریعاً به هوش خواهد آمد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *