عمل بینی استخوانی

هزینه ی جراحی بینی

Posted on

هزینه ی جراحی بینی

هزینه ی جراحی بینی یکی از فاکتورهای مهمی است که قبل از جراحی بینی مورد محاسبه قرار میگیرد .

هزینه ی جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی یا راینوپلاستی) می تواند موجب بهبود ظاهر بینی، اصلاح عملکرد آن، یا هر دوی این گزینه ها شود.

معمولاً عمل جراحی اصلاح عملکرد بینی شامل اصلاح ساختار بینی برای بهبود عملکرد تنفس میباشد  که  قسمتی از هزینه ی جراحی بینی یا تمام مبلغ هزینه ی جراحی بینی می تواند شامل بیمه خدمات درمانی باشد.

به هر حال، معمولاً عمل های جراحی انجام شده برای افزایش زیبایی و بهبود ظاهر مشمول بیمه نیستند و هزینه ی جراحی بینی آن باید توسط خود فرد بیمار پرداخت شود.

برای بسیاری از ما، هزینه ی جراحی بینی زیاد و چشمگیر میباشد و معمولاً برای پرداخت این هزینه نیاز به تامین منابع مالی مورد نیاز  میباشد.

به این علت که هزینه ی جراحی بینی یک سرمایه گذاری زیربنایی و اساسی در زندگی فرد است، برای بیماران اهمیت دارد که با عامل های احتمالی تاثیر گذار بر هزینه ی جراحی بینی  آشنا باشند و از یک جراح عالی برای انجام جراحی استفاده کنند تا به این ترتیب امکان دستیابی به نتایج مورد انتظار پس از عمل جراحی افزایش پیدا کند.

 

جراحی بینی گوشتی

مهم ترین کار در جراحی بینی گوشتی کاهش بافت از یک قسمت و افزودن بافت به قسمت دیگر بینی است.بافت پیوند زده به بینی از غضروف تیغه ی بینی فرد برداشته می شود البته برخی اوقات به دیلیل شکستگی بینی آسیب دیده است ،در نتیجه جراح از غضروف گوش برای پیوند استفاده می کند .این کار مشکلی را در ظاهر گوش به وجود نمی اوزرد.

بازگشت بینی های گوشتی پس از جراحی

اگر عمل جراحی مطابق با استانداردهای جراحی بینی انجام گیرد  ،بینی افراد پس از جراحی دچار بازگشت و افتادگی نمی شود و عملا نیاز به ترمیم برای اصلاح بینینخواهد داشت.در بینی های گوشتی نسبت به جراحی بینی استخوانی تورم و کبودی بعد از جراحی به مراتب بیشتر است و در نهایت به زمان بیشتری برای بهبودی نیاز دارد.

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

جراح بینی در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی  ، بینی را از لحاظ اندازه ، تقارن ، ضخامت پوست بینی یا وجود انحراف در تیغه بینی ارزیابی خواهد کرد.

جراحی بینی استخوانی بسته به نظر جراح و ایراداتی که بینی فرد دارد  به یکی از روش های جراحی بینی باز یا بسته انجام خواهد گرفت.با توجه به روش انتخاب شده برش هایی برای  جدا شدن پوست از ساختمان بینی ایجاد خواهد شد و با انجام عملیات استئوتومی تغییراتی روی استخوان و غضروف بینی انجام میشود .قابل ذکر است که به دلیل نازک بودن پوست بینی های استخوانی غضروف بینی قابل دیدن می باشد و در مواردی برای ایجاد ظرافت بیشتر  جراح بینی میتواند روی بینی سمباده بکشد.

هزینه جراحی بینی استخوانی

هزینه جراحی بینی استخوانی به عوامل مختلفی از قبیل نوع بینی، جنس پوست و میزان ایراد و اقدامات استئوتومی بستگی دارد.با توجه به فاکتورهای ذکر شده هزینه جراحی بینی استخوانی در افراد مختلف متفاوت است و به هیچ وجه مثل هم نمیباشد  و در جلسه مشاوره بعد از بررسی موارد فوق به فرد اعلام می گردد.

رابطه انتخاب یک جراح با تجربه و هزینه عمل بینی

تجربه جراح پلاستیک و مهارت وی می تواند تاثیر زیاد بر هزینه ی جراحی بینی داشته باشد. شما باید زمان زیادی برای  بررسی سابقه کاری  یک جراح صرف کنید تا به این ترتیب بتوانید تشخیص دهید.

بیهوشی و هزینه ی جراحی بینی

در طول عمل جراحی بیهوشی به شما کمک می کند  ریلکس باشید و هیچ دردی در طول عمل احساس نکنید. این حالت همچنین به جراح پلاستیک امکان می دهد فعالیت های مورد نظر را به راحتی و بطور موثر بر روی بیمار انجام دهد.

در جراحی پرستارهوش و متخصص بیهوشی ، هر دو می توانند فرآیند بیهوشی شما را مدیریت و اداره کنند. متخصص بیهوشی پزشکی است که در مورد فعالیت های بیهوشی آموزش دیده و می تواند علائم حیاتی شما را در حین عمل جراحی کنترل کند.

 

پرستار هوش بر نیز یک شخص متخصص آموزش دیده است که می تواند همین مسئولیت را برای بیمار بر عهده بگیرد.

استفاده از خدمات متخصص بیهوشی یا پرستار هوش بر بسته به تشخیص جراح پلاستیک و ترجیح فرد بیمار میباشد. برخی از جراح ها فقط با پزشک متخصص بیهوشی کار می کنند. در ضمن، بعضی بیماران نیز احساس راحتی بیشتر در حین استفاده از خدمات پزشکان متخصص بیهوشی دارند.

مقدار درمان و هزینه ی جراحی بینی

مقدار درمان و هزینه ی جراحی بینی

مقدار درمان و پیچیدگی آن نیز می تواند باعث افزایش هزینه ها و هزینه ی جراحی بینی شود.

بطور خلاصه، یک عمل جراحی پیچیده به زمان  بیشتری نیز دارد و به همین علت هزینه ی جراحی بینی  بیشتر از یک عمل جراحی به نسبت ساده است. عواملی که می توانند موجب پیچیده شدن عمل جراحی شوند شامل موارد زیر هستند:

انجام چند عمل جراحی بر روی بینی فرد مورد نظر

نیاز به پیوند غضروف برای تقویت بافت های ضعیف

پوست بسیار ضخیم یا بسیار نازک بیمار

گرفتگی بینی

انحراف بینی

موقعیت جغرافیایی و هزینه ی جراحی بینی

محل زندگی شما نیز بر هزینه ی جراحی بینی تاثیرگذار است. هزینه ی جراحی بینی در شهر‌ها و مناطق مختلف، متفاوت میباشد. هزینه ی جراحی بینی در یک شهر بزرگ با هزینه‌های جراحی در مناطق کوچک و کم‌جمعیت متفاوت است.

 

حتی امکان دارد در یک منطقه‌ی مشابه، دو بیمارستان یا کلینیک مختلف، هزینه‌های مختلفی را برای خدمات خود مطالبه کنند.

از این نکته می توان این را فهمید که چرا هزینه ی جراحی بینی در اصفهان با هزینه ی جراحی بینی در شیراز یا هزینه ی جراحی بینی در ترکیه متفاوت است.

 

هزینه ی جراحی بینی قبل و بعد از جراحی

به علت اینکه جلسات ملاقات برگذار شده با دکتر متخصص قبل از جراحی بینی و بعد از آن نقش اساسی در یک جراحی زیبایی بینی موفقیت آمیز دارد، شما باید برنامه ریزی مناسبی برای انجام این ملاقات ها و به دست آوردن درک مناسب از جراحی بینی داشته باشید.

شما باید بطور کامل از هزینه اولیه این مشاوره ها، جلسات آماده سازی و نیز معاینه های پس از انجام عمل آگاهی داشته باشید تا به این ترتیب بتوانید هزینه ی جراحی بینی خود را  درست محاسبه کنید.

 

بعد از هر عمل جراحی، بیماران باید آمادگی لازم برای پرداخت هر گونه داروی مسکن مورد نیاز در طول دوره ریکاوری را داشته باشند. این هزینه ها معمولا در محاسبه هزینه کلی عمل جراحی منظور نمی شوند.

 

برای بیماران خاص، می توان از بسته های بعد از عمل جراحی نیز استفاده کرد. این بسته ها میتواند شامل آرنیکا و سایر روغن ها، گاز و نوار استریل، یک بسته یخ، و یک اسپری باز کردن بینی میباشد.

اگر جراح شما این اقلام را برای شما قبل وپس از عمل جراحی توصیه نکرد، شما می توانید آنها را در طول دوره درمان مصرف کنید ..

هزینه های قبل از عمل شامل موارد زیر می باشد:

سی تی اسکن

آزمایش خون

عکس آتلیه

هزینه ی جراحی بینی بعد از جراحی بینی نیز شامل:

برخی از پزشکان برای ویزیت های بعد از جراحی هزینه ای دریافت نمی کنند ولی برخی دیگر بابت ویزیت ها هزینه ای دریافت می کنند ویزیت های پس از عمل بینی تقریبا با این ترتیب زمانی انجام میگیرد.

 

ویزیت ماه اول، هر هفته

ویزیت سال اول، هر سه ماه

ویزیت سال دوم، هر ۶ ماه

 

 

سایر هزینه های اضافی مربوط به هزینه ی جراحی بینی (رینوپلاستی)

بسیاری از بیماران در سه یا چهار ماه اول پس از عمل جراحی با افزایش جوش در صورت مواجه می شوند. برای حل این مشکل توصیه می شود بیماران از محصولات مراقبت از پوست صورت که دارای کیفیت بالا هستند در طول این دوره استفاده کنند.

این محصولات می توانند قیمت و هزینه ای بالا داشته باشند. جراح شما می تواند استفاده از ماده مناسب برای شستن صورت و مرطوب نگه داشتن آن برای جلوگیری از ایجاد جوش را به شما توصیه کند.

پوشش بیمه

معمولاً بیمه های درمانی فقط هزینه ی جراحی بینی به خاطر اصلاح عملکرد بینی را پوشش می دهند. برخی بیماران می توانند با پرداخت هزینه بیمه ماهانه از این خدمات بهره مند شوند . معمولا عمل جراحی بینی برای اصلاح و بهبود عملکرد تنفسی  بینی انجام می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *