لیپوماتیک ران

Posted on

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران یکی از رایج ترین جراحی ها  در سراسر جهان است که به علت اهمیتی که افراد به ظاهر و زیبایی بدن خود می­دهند به یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی تبدیل شده است. در بیشتر موارد که بیمار بعد از رعایت رژیم غذایی شدید و انجام دادن تمرینات ورزشی سنگین نمی­تواند به نتیجه دلخواه خود برسد ، به جستجوی روش­های جراحی مختلف میرود.

 

بخش های داخلی و خارجی ران­‌ها از جمله مناطقی هستندکه بیشتر از سایر اعضای بدن پر و چاق میشوند و از علل اصلی مراجعه بیماران به پزشک برای برطرف کردن چاقی با لیپوماتیک ران  است. بیمارانی که میخواهند  ظاهر بدن خود را تغییر دهند، می­توانند از لیپوماتیک برای ناحیه کمر، ران و بخش های داخلی و خارجی آن استفاده کنند. کاهش چربی همیشه یک فرایند سخت بوده است، اما لیپوماتیک ران می­تواند به طرز قابل توجهی به بهبود ظاهر بدن، افزایش اعتماد به نفس فرد ، و زیبایی ظاهری او کمک نماید. استفاده از روش لیپوماتیک ران  برای رفع چربی‌های زائد و حفظ تقارن بدن بسیار مفید میباشد .

 

عمل جراحی لیپوماتیک


جراحی لیپوماتیک ران تحت بیهوشی عمومی قابل انجام است . پزشک در محل مورد نظر، برش­هایی را به طول ۲ تا ۶ میلی متر ایجاد می­کند. سپس در بافت های چربی لوله کانولا را وارد میکند و حرکات لرزشی و چرخشی آن باعث تخریب چربی­ها می­شود. این حرکات هیچ نوع آسیبی به عروق خونی و دیگر قسمت­های بدن وارد نمیکند . بیمار پس از جراحی لیپوماتیک ران می­تواند شاهد تغییرات و کاهش وزن خود باشد. پزشک می­تواند از چربی­های برداشته شده برای تمیز کردن یا حجیم کردن  قسمت های دیگر بدن مانند لب، گونه، و دست­ها استفاده نمود .

مزایای لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران یک روش جراحی جدید برای لاغری ران ها است. مزایای لیپوماتیک به شرح زیر می­باشد:

 • یک روش ایمن، و کارامد میباشد که انجام آن بسیار ساده است.
 • دوره ی نقاهت بیمار کوتاه است .
 • عوارض و ریسک آن کم است .

انواع لیپوماتیک

به صورت کلی  پائین تنه بزرگتر از بالاتنه میباشد. اکثر زنان در ناحیه پایین تنه دچار چاقی هستند. تعداد زیادی از زنان از ظاهر خود کاملا راضی هستند و تناسب اندام خوبی دارند، ولی گروهی دیگر هیچ نوع رضایتی از وضعیت ران­ها و کمر خود ندارند و پائین تنه آنها چاق تر از قسمت بالا تنه است، انگار که ران­های آنها به فرد دیگریمتلق است. ران­های این گروه از افراد بسیارحجیم و چاق است . می­توان به کمک لیپوماتیک ران  چربی­های اضافی این قسمت را از بین برد و ظاهری زیبا به وجود آورد.

 

اقدامات لازم قبل از لیپوماتیک

پزشک پیش از جراحی لیپوماتیک ران از بیمار می­خواهد نکات زیر را انجام دهد:

 • آزمایشات مورد نیاز را درخواست می­کند و شرایط پزشکی او را ارزیابی می­نماید.
 • پزشک یک سری دارو تجویز میکند یا سطح داروهای او را تنظیم می­نماید.
 • از بیمار می­خواهد که از استعمال دخانیات پرهیز کند.
 • بیمار باید از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل­های گیاهی دوری کند زیرا این داروها موجب افزایش خونریزی می­شوند.
 • پزشک دستورات خاصی را به بیمار ارائه مبدهد که به فرایند درمان کمک می­کند.
 • پزشک نکات مهمی که باید در روز جراحی رعایت شود را بازگو میکند.
 • پزشک به بیمار اطلاع می­دهد که در زمان جراحی لیپومتیک ران او را بیهوش می­کند.
 • پزشک در رابطه با مراقبت­های پس از جراحی لیپوماتیک ران و نکات مهم با بیمار صحبت می­کند.
 • پزشک با بیمار در خصوص محل انجام عمل لیپوماتیک ران صحبت می­کند.

 

هزینه لیپوماتیک ران چقدر است؟

 

هزینه جراحی لیپوماتیک ران برای هر بخش از بدن متفاوت میباشد. هزینه لیپوماتیک رانها هم برای هر بیمار براساس شرایط خاصی مشخص می شود. نکاتی مثل میزان چربی اضافه، شهرت پزشک، محل انجام درمان و مراقبت های قبل و پس از لیپوماتیک ران از عوامل مهم در تعیین هزینه نهایی این روش هستند. بهتر است پیش از انجام لیپوماتیک ران درمورد  هزینه و مسائل دیگر با پزشک مشورت شود.

 

کاندیدای جراحی لیپوماتیک ران 

تعداد زیادی از زنان از شکل و فرم ران­­­های خود راضی نیستند و تصور می­کندد که هیچ راهی برای برطرف کردن این چاقی وجود ندارد . در حقیقت، می­­­­توان به راحتی به درمان این مشکل پرداخت.

می­توان با اطمینان گفت تمام  زنانی که از چاقی ران خود ناراضی هستند می­توانند متقاضی مناسبی برای لیپوماتیک ران باشند. یک پزشک با مهارت در زمینه لیپوماتیک می­تواند به برطرف کرد این مشکل و بهبود شرایط بدن بیمار کمک کند.

 

معمولا مقدار زیادی چربی در قسمت ران­ها، بخش پائین شکم، پهلوها، و باسن جمع می­شود که به ژنتیک یا تغییرات هورمونی مربوط است . در صورتی که این مشکل به چاقی عمومی ربطی نداشته باشد ، لیپوماتیک می­تواند به کاهش تعداد سلول­های چربی و تخلیه آنها کمک کند.

 

سن مناسب برای انجام لیپوماتیک ران ، ۱۸ تا ۴۵ سالگی است چون پوست در این سنین انعطاف پذیری خوبی دارد . افراد مسن می­توانند براساس نیازهای خود و بعد از مشاوره با پزشک، متقاضی انجام جراحی لیپوماتیک ران باشند.

 

در مجموع بهترین متقاضیان برای لیپوماتیک ران عبارتند از:

 • افرادی که دارای بافت های  چربی مقاوم به ورزش و رژیم غذایی هستند.
 • افرادی که در گذشته هیچ نوع عمل جراحی در ناحیه مورد نظر برای لیپوماتیک نداشتند.
 • افرادی که پوست آنها محکم و سفت بوده و انعطاف پذیری خوبی دارند
 • افرادی که نوسانات وزنی زیادی ندارند .
 • افرادی که خواستار شکل دهی بدن خود هستند و مایل به کاهش وزن ندارند.
 • افرادی که به بیماری­های خاصی مثل دیابت، بیماری قلبی یا ریوی، یا مشکلات مربوط به جریان خون مبتلا نیستند.
 • افرادی که از لحاظ فیزیولوژیکی در شرایط ثابتی قرار دارند.
 • افرادی که سیگاری نیستند .
 • افرادی که برای حراحی از نظر پزشک محدودیت های ندارند .
 • افرادی که اطلاعات لازم درباره لیپوماتیک ران دارند.
 • افرادی که انتظاراتی منطقی و واقع بینانهدر خصوص نتایج حاصل از جراحی دارند.

موارد فوق فقط قسمتی از معیارهایی هستند که جراح در هنگام ارزیابی بیمار و مناسب بودن او برای جراحی لیپوماتک ران  در نظر دارند .

 

نتایج لیپوماتیک تا چه مدت باقی می­ماند؟

سلول­های چربی قسمت تحت درمان به صورت دائمی برداشته خواهد شد، در نتیجه بیمار در ناحیه مورد نظر دچار چاقی مجدد نمیشود . البته فراموش نکنید که جراحی لیپوماتیک ران نمی­تواند تضمین کننده ی چاق نشدن و عدم تجمع چربی در سایر نقاط بدن باشد . از آنجایی که فرایند طبیعی پیری بر تناسب اندام و انعطاف پذیری پوست تاثیر گذار خواهد بود ، نتایج حاصل از جراحی لیپوماتیک ران  در افراد مسن مانند تایج آن در افراد جوان نخواهد بود.

 

عوارض لیپوماتیک ران

اگر بیمار سیگاری باشد عمل بهبود پس از جراحی لیپماتیک ران را طولانی خواهد بود. تا دو هفته بعد از جراحی ، بیمار شاهد سفتی ، تورم و تغییر رنگ پوست خواهد شد مراقبت­های ناکافی بعد  از جراحی لیپوماتیک ران باعث خونریزی پس از جراحی، عفونت زخم، تاثیر نامطلوب جراحی، و کبودی میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *