لیفت سینه

Posted on

چرا عمل جراحی لیفت سینه؟

 

لیفت سینه یکی از راه هایی است که بانوان امروز برای برطرف کردن سینه های افتاده ی خود به کار میبرند.

سینه های زیبا، محکم و سفت هستند. با این حال، افتادگی سینه یک واقعیت میباشد  که زنان با بالا رفتن  سن با آن رو به رو میشوند  و جاذبه آن کم میشود .

بسیاری از زنان به دنبال جراحی ترمیم افتادگی سینه (ماستوپکسی) هستند؛ چون آنها می خواهند سینه های افتاده و شل خود را اصلاح کنند و هنگام لباس پوشیدن، احساس اعتماد به نفس بیشتری از خود داشته باشند .

عبور از جراحی می تواند منحنی های زنانه را بازگرداند و نمای  جوانتری را نشان دهد. آمارهای اخیر  نشان می دهد که عمل لیفت سینه به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از پرطرفدارترین روش های زیبایی جراحی در دسترس است. به جای کاهش سایز سینه، خیلی  از زنان در حال انتخاب لیفت برای درمان افتادگی میباشند  .

جراحی لیفت سینه چیست؟

 

افرادی که بیشترین بهره را از جراحی لیفت سینه می برند، برخی از مشخصه های فیزیکی زیر را دارند:

 

نوک سینه هایی که به جهت پایین می آیند:

وزن بافت سینه باعث  می شود که پوست سینه کشیده شود .زمانی که این اتفاق می افتد، اغلب سینه ها مسطح، افتاده و یا مچاله به نظر می آیند . جراحی لیفت سینه این موراد را در سینه ها برطرف خواهد کرد، بنابراین لیفت سینه نوک سینه را بالا میبرد..

 

نوک سینه ها / منحنی که در زیر سینه قرار می گیرند:

هنگامی که جراحان پلاستیک زنان را به عنوان کاندیداهای بالقوه جراحی لیفت سینه  را مورد بررسی قرار  می دهند، یکی از مهم ترین مواردی که آنها ارزیابی می کنند، موقعیت و شرایط  نوک سینه در ارتباط با چروکیدن زیر سینه میباشد .

عمل لیفت سینه چه عوارضی دارد؟

سینه های نامتقارن:

لیفت سینه  هم بافت سینه را تغییر خواهد داد و هم سینه ها را سفت می کند در نتیجه، جراحی لیفت سینه می تواند عدم تقارن موجود در سینه ها را طرف کند و آنها را به حالت متقارن متمایل گردانده و به صورت طبیعی برساند. توجه داشته باشید که متقارن سازی کامل برای تقریبا همه ی زنان از نوع سینه نامتقارن میباشد .

یک اقدام ساده که می توانید در خانه انجام دهید تا اطمینان پیدا کنید جراحی لیفت سینه ممکن است برای شما مناسب باشد، یک مداد را زیر سینه خود به حالت  افقی قرار دهید. اگر مداد زیر سینه شما باقی بماند ، این نشان می دهد که شما می توانید از جراحی لیفت سینه استفاده کنید.

مناسب ترین کاندیداهای جراحی لیفت سینه چه کسانی هستند ؟

از لحاظ جسمی سالم هستند و دارای وزن پایدار میباشند.

تنالیته پوست طبیعی داشته باشند:پوست سالم و ملایم بیشتر احتمال دارد که سینه ها را در موقعیت جدید خود بعد  از جراحی نگه دارد.

انتظارات واقع بینانه در  رابطه با عمل جراحی لیفت سینه و نتایج آن بدست بیاورید.

مهمتر از همه، انجام جراحی لیفت سینه ، تصمیم بسیار شخصی میباشد  که باید تنها در صورتی انجام شود که فقط  انتخاب شما باشد، و به اعتقاد شما این امر به شما کمک خواهد کرد  که در بدن خود بیشتر توانمند یا اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید .

خطرات و عوارض ماستوپکسی

آماده شدن برای جراحی لیفت سینه:

حتما اطمینان پیدا کنید  تجربه جراحی سالم و کمتر استرس داشته باشید و پیش از عمل جراحی لیفت سینه باید تلاش کنید:هر تست آزمایشگاهی لازم  یا ارزیابی پزشکی که توسط جراح شما درخواست شده است را به صورت کامل انجام دهید.

جراح خود را از سابقه پزشکی خود اطلاع دهید :

باید اطلاعات مربوط به وضعیت و شرایط گذشته و فعلی پزشکی، جراحی هایی را که داشته اید و اگر سابقه خانوادگی سرطان سینه دارید، به دکتر خود  منتقل کنید. توصیه پزشک خود را به هر دارویی که استفاده  می کنید، به طوری که بتواند آن را مورد تایید قرار دهد ، در نظر داشته باشید .

به طور مثال  اگر توصیه می کند دوز خود را تغییر دهید یا در دوره قبل  از عمل جراحی لیفت سینه  (مثلا داروهای کاهش دهنده خون مثل آسپرین، ضد التهابی داروها و مکمل های گیاهی ) باید پیش از لیفت سینه اجتناب شود.

بالا کشیدن سینه ها با جراحی لیفت سینه

 

رایج ترین روش های جراحی برای لیفت سینه

لیفتینگ هلالی

تکنیک ارتقاء هلال اغلب برای خانم هایی که سینه کوچکتری دارند، استفاده می شود. این روش شامل ایجاد یک برش کوچک به نیمه اطراف نیمه بالای لبه سینه میباشد . لیفتینگ هلالی هنگامی که یک بیمار در معرض یک روش فیلینگ سینه قرار می گیرد نیز، قابل انجام است  . این تکنیک موجب کم شدن زخم ها می شود.

 

لیفتینگ گرد

این روش برای سفتی خفیف تا متوسط در سینه موثر میباشد . این روش شامل یک برش دایره ای شکل است که در اطراف لبه آرئولار اجرا خواهد شد  و مانند لیفتینگ هلالی اغلب در عمل جراحی لیفت سینه ، افزایش سایز سینه انجام می شود. همچنین این لیفتینگ می تواند در کاهش سایز آرئولار مفید باشد. زخم در اطراف لبه آرئولار قرار دارد ولی در طول زمان محو خواهد شد.

 

تنها در دور هاله سینه برای بانوانی  که درجه خفیف تا متوسط افتادگی سینه داشته باشند، مناسب میباشد . این روش هنگامی که در همراهی با قرار دادن پروتز سینه بوسیله جراح کاردان انجام شود ،می تواند با کمترین جای برش جراحی نتایج رضایت بخشی را برای فرد ایجاد کند.

عمل لیفت سینه

لیفتینگ لنگری:

سه خط برش شامل برش دور هاله و برش عمودی از هاله سینه تا چین طبیعی زیر سینه و برش افقی به موازات چین زیر سینه تشکیل میشود .این روش با بیشترین میزان برش جراحی لیفت سینه همراه میباشد .در زنانی کاربرد دارد که افتادگی شدید سینه و نوک آنرا دارند و نمی توان با روشهای پیشین  نتایج خوبی را بدست آورد.

 

این روش که قدیمی ترین روش است معمولا” برای انجام همزمان لیفت سینه با کوچک کردن آن انجام انجام میشود ، و جراح قادر به حذف مقدار قابل توجهی از پوست اضافه و کاهش بافت میباشد  ،که نتایج بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت . اما  همواره زخمها قابل مشاهده هستند.

 

بهبود و شرایط شما در دوران نقاهت لیفت سینه  :

زمانی  که از اتاق جراحی بیرون می روید، سینه های شما با گاز و یک سینه بند جراحی پوشانده خواهد شد  و ممکن است در مکان هایی که برش سینه های شما ایجاد شده است  وصل شود تا خون یا مایعات اضافی محل جراحی از بدن خارج شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *