لابیاپلاستی با لیزر

Posted on

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر یک نوع روش جراحی لابیا است که در آن پوست اضافی لابیا برداشته شده و به لابیاهای داخلی و خارجی تغییر شکل داده می‌شوند. لابیاپلاستی با لیزر برای بازیابی زیبایی لابیاها و همچنین بهبود عملکرد آن‌ها استفاده خواهد شد ، لابیاپلاستی با لیزر با تنظیم اندازه لابیاهای کوچک (داخلی) و بزرگ (خارجی) در بازگرداندن زیبایی و تقارن به لابیاها بسیار موثر میباشد.

جراحی لابیاپلاستی با لیزر در خانم‌هایی که به علت برجستگی زیاد لابیاها احساس خجالت و عدم اعتماد به نفس دارند بسیار کمک خواهد کرد، لابیاپلاستی در خانم هایی که در حین رابطه جنسی دچار درد و ناراحتی هستند ، افرادی که با پوشیدن لباس‌های تنگ دچار خارش و درد در آن قسمت می‌شوند، همچنین افرادی که به علت لابیاهای هایپرتروفیک تعریق زیادی دارند و در نتیجه بوی ناخوشایند در این ناحیه هستند بسیار مناسب میباشند. این روش موجب بهبود عملکرد لابیاها شده و افزایش لذت جنسی خواهد شد .

هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی با لیزر چیست؟

معمولاً انجام جراحی لابیاپلاستی با لیزر به دلیل زیر قابل انجام است .

  • خانم هایی که در هنگام پوشیدن لباس هایی مثل دامن و شلوار تنگ با مشکل رو به رو میشوند .
  • خانم هایی که در زمان برقرار کردن رابطه جنسی از آلت تناسلی خود خجالت زده میشوند .
  • خانم هایی که دارای لابیای نامتناسب و نامتقارن هستند .
  • خانم هایی که هنگام ادرار کردن مشکل دارند.
  • خانم هایی که آلت تناسلی زیبایی را میخواهند .

 

روش کار لابیاپلاستی با لیزر

در طی لابیاپلاستی با لیزر برخلاف روش جراحی، برای برش بافت از وسایل جراحی استفاده نخواهد شد بلکه توسط لیزر CO2 بافت های اضافی برداشته می‌شود. لیزر علاوه بر برداشت بافت سبب جوانسازی و بازسازی بافت باقی‌مانده در آن ناحیه می‌شود. به دنبال این فرآیند بافت باقی‌مانده به کمک بخیه‌های بسیار ظریف و قابل جذب بسته خواهد شد .

لابیاپلاستی با لیزر باعث می‌شود رگ‌های خونی همزمان با برش بسته شوند و در نتیجه در حین عمل خونریزی ایجاد نخواهد شد  یا بسیار ناچیز است. به همین علت درد، تورم و کبودی کاهش یافته و دوران بهبودی پس از آن نیز خیلی کوتاه‌تر از روش جراحی میباشد . لیزر نه تنها موجب تغییر شکل و اندازه و بهبود ظاهر دستگاه تناسلی می‌شود ،بلکه با تحریک تولید کلاژن موجب افزایش تراکم و انعطاف بافت و عملکرد بهتر آن خواهد شد .

معمولا لابیاپلاستی با لیزر بدون نیاز به بیهوشی و تحت بی‌حسی موضعی قابل انجام میباشد. تمام فرآیند بین ۱ تا ۱/۵ ساعت بسته به شرایط شخص طول می‌کشد. در طی لابیاپلاستی با لیزر عمل ، کلیتوریس و مجرای ادراری هیچ آسیبی نخواهد دید و فرآیند کاملا ایمن و بدون عارضه جانبی انجام می‌شود.

انواع تکنیک های جراحی لابیاپلاستی با لیزر 

جراحی لابیاپلاستی با لیزر را می توان با بیهوشی کامل و بی حسی موضعی انجام داد. تشخیص نحوه  انجام جراحی با توجه به شرایط بیمار و بررسی های جراح زیبایی واژن انجام خواهد شد . در روش استفاده از بی حسی موضعی فرد پس از انجام جراحی، می تواند به منزل برود. در صورتی که از بی هوشی کامل استفاده شود، باید فرد یک شب را در بیمارستان بگذراند.

لابیاپلاستی با لیزر

در جراحی لابیاپلاستی با لیزر به دلیل اینکه از تیغ جراحی استفاده نمیشود، می توان این روش را جزو بهترین روش های جراحی زیبایی واژن دانست. از جمله مزیت های لابیاپلاستی با لیزر ، عدم ایجاد درد و خونریزی میباشد.

جراحی های واژن که می توان با لیزر انجام داد عبارتند از :

جراحی زیبایی قسمت خارجی واژن

جراحی زیبایی قسمت داخلی واژن

جراحی داخلی واژن

جراحی زیبایی قسمت خارجی واژن

بعضی از خانم ها در قسمت خارجی آلت تناسلی خود به اصلاح زایده خارجی نیاز دارند . در این نوع از جراحی اندازه لابیا ها استاندارد می شود و قرینه سازی میشود.

عمل داخلی واژن

این نوع از جراحی برای تنگ کردن ناحیه واژن در افرادی انجام می شود، که متقاضی انجام لابیاپلاستی با لیزر هستند.

انجام این نوع جراحی در خانم هایی که زایمان طبیعی انجام داده اند و یا به افتادگی مختصر مثانه مبتلا شده اند، بسیار مفید خواهد بود.

مراقبت های پس از لابیاپلاستی با لیزر

به علت استفاده لابیاپلاستی با لیزر ، دوره نقاهت کمتری خواهد داشت. فقط نیاز است تا به مدت ۲ الی ۳ روز استراحت کنید. به مدت ۴ هفته پس از انجام این نوع از جراحی فرد نباید رابطه جنسی انجام دهد.

 

مزایای منحصر به فرد لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر به شکل سرپایی انجام میشود و با استفاده از تکنولوژی پیشرفته لیزر به صورت کاملا ایمن و راحت لابیاها را تغییر شکل می‌دهد. این روش به کمک بی‌حسی موضعی ناحیه قابل انجام میباشد. برای این کار در شروع فرآیند یک بلوک کننده پودندال برای کنترل درد به مدت ۱۸ تا ۲۴ ساعت پس از لابیاپلاستی با لیزر داده می‌شود.

سپس با تکنیک طراحی خاص لیزر واژینوپلاستی، نواحی لازم برای تابش لیزر نشانه گذاری میشوند . در این روش لیزر CO2 به کار برده می‌شود. انرژی لیزر فقط بر روی ناحیه تابش لیزر تاثیر میگذارد و هیچ آسیبی به بافت‌های مجاور وارد نمی‌کند. همچنین انرژی لیزر با تحریک تولید کلاژن و بهبود جریان خون در ناحیه مورد نظر موجب جوانسازی لابیا و از بین رفتن شلی آن می‌شود.

لبه‌های باقی‌مانده پس از تابش لیزر با بخیه قابل جذب بسته می‌شوند. با پایان عمل، فرد به مدت یک تا دو ساعت به اتاق ریکاوری انتقال دارده میشود و سپس می‌تواند به منزل برگردد.با توجه به اینکه لابیاها عروق زیادی دارند و حساس هستند، استفاده از لیزر به عنوان ابزار برش بسیار ایمن‌تر و کم‌تهاجمی‌تر از روش‌های دیگر است.

تجربه و مهارت جراح لابیاپلاستی با لیزر و همچنین رویکرد هنرمندانه وی در نتیجه لابیاپلاستی با لیزر بسیار موثر میباشد . امروزه با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های قدیمی که از اسکالپل (چاقوی جراحی) یا الکتروکوتر برای برش بافت و تغییر شکل ناحیه استفاده میشد اهمیت خود را از دست داده‌اند.

لابیاپلاستی با لیزر سرعت خیلی بالایی دارد و پس از جراحی، خونریزی یا کبودی ایجاد نمی‌شود چرا که انرژی لیزر همزمان با برش لابیاها عروق خونی را می‌بندد. پس از عمل برخلاف روش سنتی هیچگونه اسکاری بر جای نمیماند و حتی جراحان هم نمی‌توانندبگویند که فرد تحت جراحی قرار گرفته است.

 

بهبودی بعد از لابیاپلاستی با لیزر

تورم، کبودی و احساس ناراحتی پس از لابیاپلاستی با لیزر طبیعی است که کم کم  پس از ۲ تا ۳ هفته بهبود می‌یابد. اکثر افراد بعد از ۳ تا ۷ روز به سرکار و فعالیت روزانه خود برخواهند گشت اما بهبود کامل لابیاها می‌تواند ۳ ماه زمان ببرد . لازم است تا ۴ هفته از حمام در وان و پوشیدن لباس‌های زیر تنگ دوری کنید . دو تا سه هفته پس از عمل، ناحیه جراحی حساس است و به همین علت از انجام فعالیت‌های فیزیکی شدید باید پرهیز شود .

پس از زمان طی شده بعد از لابیاپلاستی با لیزر می‌توانید به تدریج ورزش‌های سبک را شروع کنید. همچنین از داشتن رابطه جنسی تا ۶ هفته خودداری کنید. داروهای ضد درد برای کنترل ناراحتی پس از عمل تجویز می‌شوند، با این حال در صورت درد شدید سریعاٌ با پزشک خود تماس بگیرید. استفاده از کمپرس یخ در محل لابیا در ۴۸ ساعت اول پس از عمل به کاهش تورم در ناحیه مورد نظر کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *