عمل زیبایی بلفاروپلاستی

Posted on

عمل زیبایی بلفاروپلاستی

عمل زیبایی بلفاروپلاستی برای افرادی که در ناحیه زیر  و بالای چشمشان دارای ایراداتی هستند به کار برده میشود  . با گذشت زمان و همچنین استفاده از ماهیچه های صورت، پوست صورت حالت جوان و ارتجاعی خود را از دست خواهد داد و در پوست چین و چروک  ایجاد میشود این مشکل برای دور چشم بیشتر اتفاق می افتد زیرا پوست این قسمت از سایر قسمت های صورن ضخامت کمتری دارد . برای حل این مشکل بسیاری از افراد عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی را را خواستار هستند .

انواع عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک عبارتند از :

جراحی پلک پایین :

پف پلک از بیشتری مشکلات پلک پایین است  با انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی چین و چروک دور چشم نیز به میزان قابل توجهی محو و یا از بین خواهد رفت .

جراحی پلک بالا :

این نوع جراحی بیشتر از نظر درمانی کاربرد دارد و همچنین جنبه زیبایی چرا که با گذر زمان و پیر شدن این مشکل در چشم به وجود می آید این افتادگی موجب سردرد در افراد مختلف خواهد شد.

جراحی پف پلک :

بعضی از افراد بنا بر دلایل مادرزادی دچار این مشکل خواهند شد. به عنوان نمونه افرادی چینی و ژاپنی بیشتر با این مشکل مواجه هستند. به مرور زمان این مسئله پر رنگ تر شده و دید افراد را کاهش میدهد.

کاندیدای عمل زیبایی بلفاروپلاستی مناسب هستند؟

یک سری از عوامل مناسب بودن شما را برای جراحی پلک مشخص میکنند به طور مثال سالم بودن شما از نظر جسمی، سیگاری نبودن شما  و… به طور مثال اگر برخی از بیمار یا را داشته باشید و یا از داروی خاصی استفاده می کنید ممکن است عمل زیبایی بلفاروپلاستی برای شما ضرر داشته باشد .

شناسایی این عوامل توسط پزشک مورد نظر خیلی مهم میباشد زیرا در روش درمان شما تاثیرگذار خواهد بود، به خصوص پلک بالایی! بنابراین قبل از این که تصمیم قطعی خود را برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی بگیرید حتما با یک متخصص زیبایی مشاوره های لازم را انجام دهید .

فرد چه زمانی باید عمل زیبایی بلفاروپلاستی را انجام دهد ؟

اگر موارد زی را دارا هستید میتوانید عمل زیبایی بلفاروپلاستی را انجام دهید :

  • اگر در پلک چبی اضافه وجود داشته باشد و باعث پف پلک شود .
  • پوست شل و آویزان که باعث ایجاد چین در پلک شود یا روی دید طبیعی پلک بالایی تاثیر بگذارد.
  • چروک یا پوست اضافه در پلک پایین ، وجود کیسه زیر چشم یا افتادگی پلگ پایین.

با پزشک معالج در رابطه با انتظارات و عوارض احتمالی، قبل از انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی صحبت کنید. در پرسیدن هر سوالی از پزشک خود درباره اینکه گزینه مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر، شک نکنید.

عمل زیبایی بلفاروپلاستی چیست؟

عمل زیبایی بلفاروپلاستی از بیشترین و رایج ترین جراحی هایی است که برای از بین بردن چین و چروک دور چشم و همچنین افتادگی پلک در بین مردم رایج گردیده است .عمل زیبایی بلفاروپلاستی برای پلک پایین و هم برای پلک بالا و یا بعضی مواقع برای هر دو پلک به کار برده میشود . بیشتر مواقع افرادی که دارای پلک های پف کرده و یا افتادگی پلک و مشکل در بینایی خود هستند می توانند از عمل زیبایی بلفاروپلاستی برای حل مشکلات خود استفاده کنند. با استفاده از این جراحی پلک شما به سمت بالا رفته  تا بتوانید راحت تر از توانایی بینایی خود استفاده کنید.

در ظاهر به نظر میرسد پلک بالا رفته ، ولی در واقعیت همچین اتفاقی نمی افتد و در حین انجام این عمل میزان چربی دور چشم و پوست آن کم تر شده  و کنترل خواهد شد.

عوارض عمل زیبایی بلفاروپلاستی :

مشکل در بینایی

دوبینی

اختلالات بینایی

عدم تقارن در حالات چشم ها

عمل زیبایی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

استفاده از جراحی عمل زیبایی بلفاروپلاستی یکی از راحت ترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک چشم میباشد. ولی این موضوع به این معنی نیست که هر شخصی میتواند خواستار انجام آن باشد . برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی جراح می تواند از بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی استفاده کند. این که کدام روش برای شما مناسب است بسته به سلامت جسمانی شما و تصمیم پزشک میباشد.

این جراحی ها به گونه ای انجام میشود که جای آنها مشخص نیست. به عبارتی دیگر برش ها در امتداد خطوط پلک به گونه ای زده می شوند که چشم پس از جراحی طبیعی تر به نظر برسد. پس از این که برش های مورد نظر زده شدند چربی و بافت پوست به مقداری خارج می شود تا نتیجه مورد نظر به دست آید. معمولا این برش ها به چشم نمیخورد ولی در صورتی که در مورد افرادی که به کوچکترین جای زخم ها حساسیت دارند میتوان از لیزر استفاده کرد .

دوره نقاهت عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک ؟

پس از انجام این عمل تورم و کبودی کمی ممکن است دور چشم شما ایجاد شود ولی همه ی این علائم پس از ۴۸ ساعت از بین می روند. خصوصا اگر از راه های سردسازی برای بهبود استفاده شود . مانند هرعمل جراحی دیگر پس از عمل زیبایی بلفاروپلاستی نیز نباید کار سنگین انجام شود و به عنوان مثال از بلند کردن اجسام سنگین به طور جدی دوری کنید چرا که به شما فشار آمده و ممکن است موجب خون ریزی شود.

 

 

بهترین افراد برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی

مهم‌ترین موضوع ان است که فرد متقاضی از نتیجه جراحی انتظارات واقع بنانه ای داشته باشد . گرچه  عمل زیبایی بلفاروپلاستی ظاهر شما را بهبود می‌بخشد و اعتماد به نفس شما را بالا میبرد اما شما نباید امیدوار باشید که پس از عمل زیبایی بلفاروپلاستی در چشم دیگران خیلی متفاوت تر به نظر برسید .

این گونه تصور کنید که قرار نیست بلفاروپلاستی شما را به چیزی که میخواهید برساند . بهترین افراد برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی کسانی هستند که در سلامت کامل و شرایط فیزیکی و فیزیولوژیکی متعادلهستند  و دچار افتادگی و پف در پلک پایین میباشند .

در انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی باید  شرایط زیر را داسته باشد :

  • درارای سلامت عمومی
  • سیگاری نبودن
  • انتظارات واقع بینانه داشتن
  • هیچ محدودیت نژادی، قومیتی و جنسیتی در انجام بلفاروپلاستی وجو نداشته باشد. مردان و زنان هر دو گزینه‌های مناسبی برای این جراحی میباشند .
  • بیشترافراد بالای ۳۵ سال سن دارند. ولی با توجه به اینکه افتادگی پلک یک بیماری ارثی نیست، اگر در خانواده‌تان افتادگی پلک و کیسه‌های پف کرده زیر چشم متداول میباشد، باید بلفاروپلاستی را در سنین کمتر انجام داد .

در نهایت در رابطه با نتیجه عمل زیبایی بلفاروپلاستی باید واقع بینانه و منطقی برخورد کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *