عمل جراحی چال گونه

Posted on

عمل جراحی چال گونه

عمل جراحی چال گونه  یکی جراحی بسیار ساده است و به صورت بی‌هوشی موضعی و سرپایی انجام می‌شود. در این حالت شما هنگام انجام عمل جراحی چال گونه آگاه هستید و احساس ناراحتی ندارید. درصورتی‌که در زمان عمل جراحی چال‌ گونه به بی‌هوشی عمومی نیازی باشد، باید اقدامات لازم برای آن انجام شود .

 

عمل جراحی چال گونه چند دقیقه زمان میبرد  و بیمار می‌تواند بلافاصله پس از عمل جراحی چال گونه به خانه برگردد و فرد می‌تواند معمولاً کارهای خود را  بلافاصله پس از عمل جراحی چال گونه جراحی شروع کند. در این صورت از پروتز استفاده نمی‌شود. در این نوع از عمل جراحی ابزار نمونه‌برداری در محلبافت داخلی گونه وارد شده و با حرکت چرخشی در بافت گونه، عضله گونه و بافت چربی برداشته خواهد شد .

به‌این‌ صورت یک مقدار گرد از این بافت‌ها برداشته و بدون آسیب دیدن پوست، یک سوراخ کم‌عمق در زیر پوست به وجود می آید. این بخش برداشته‌شده در ادامه توسط بخیه قابل‌جذب از داخل پوست گونه (عضله) از یک سمت شکاف بسته خواهد شد و توسط سیستم بسته خواهد شد .

توسط عمل جراحی چال گونه ، یک چال بر روی گونه شما ایجاد می‌شود که در خیلی از مواقع حتی بدون لبخند زدن نیز توسط دیگران قابل ‌مشاهده خواهد بود. در هر صورت پوست شما در طول یک یا ۲ هفته مجدداً هموار می‌شود. در این حالت برش داخلی ایجادشده در عضله صورت می‌تواند یک چال در هنگام لبخند زدن به وجود بیاورد . این عمل جراحی چال گونه برای همه انواع گونه قابل‌استفاده است.

بهتر است گونه فرد در زمان استفاده از عمل جراحی چال‌گونه زیاد تپل و چاق نباشد. اگر برخی افراد به دنبال چال‌هایی باشند که فرورفتگی زیادی داشته باشد، از یک نمونه‌برداری بزرگ‌تر می‌توان برای برداشتن بخش بیشتری از بافت نرم گونه آن‌ها استفاده نمود. روش‌های غیر جراحی گونه‌گذاری نیز همانند تزریق ژل و تزریق چربی می‌تواند ظاهر کلی استخوان‌های گونه را اصلاح کند و با بالا کشیدن قسمت میانی صورت، نقش موثری در بازگرداندن شادی و نشاط فرد داشته باشد .

امروزه امکان ایجاد یک یا چند چال بر روی گونه با استفاده از عمل جراحی چال گونه تحت بی‌هوشی موضعی امکان پذیر است و این کار را می‌توان در مطب متخصص جراحی زیبایی در یک روز انجام داد.

هم اکنون درخواهست های زیادی برای ایجاد چال‌گونه از طرف مردان و زنان در مطب متخصص پوست وجود دارد. نتایج حاصل از عمل جراحی چال‌گونه توسط دکترمتخصص معمولاً دائمی میباشد. موقعیت و سایز چال یک انتخاب شخصی میباشد که باید توسط دکتر بررسی و ارزیابی شود.

اقدامات قبل از عمل جراحی چال گونه

قبل از عمل جراحی چال گونه ، سعی کنید نکات زیر را رعایت کنید:

حداقل ۶ ساعت قبل از انجام عمل جراحی چال گونه چیزی میل نکنید.

حداقل دو هفته قبل از عمل جراحی چال گونه و دو هفته پس از عمل حراحی ، از سیگار کشیدن بپرهیزید. این توصیه به طور خاص برای بیمارانی اهمیت دارد که قصد انجام عمل های جراحی کاهش سایز سینه، جراحی زیبایی شکم، یا عمل جراحی لیفت صورت را دارند.

راهنمایی ها و توصیه های دکتر خود در رابطه با  سلامت دهان را حداقل دو هفته قبل و دو هفته پس از عمل رعایت کنید. همچنین نیاز است در روز عمل آرایش چشم و صورت نداشته باشید .

بهبودی بعد از عمل جراحی چال گونه

معمولاً بیمار پس از عمل جراحی چال گونه با حداقل مقدار ورم در ناحیه صورت رو به رو خواهد شد  و مراقبت‌های پس ‌از این عمل جراحی مشابه خود عمل جراحی ساده است. در این حالت مراقبت‌های مورد نیاز معمولاً شامل دهان‌شویه منظم با محلول ضدعفونی و استفاده از آنتی‌بیوتیک میباشد.

شما می‌توانید چند روز بعد از عمل جراحی چال گونه به کاهرهای روزمره خود بپردازید ، اما از انجام فعالیت‌های شدید همچون ورزش و تمرین‌های سخت که می‌تواند به صورت شما آسیبی برساند، خودداری کنید.طول درمان در این حالت بین ۷ تا ۱۰ روز خواهد بود. بعد از چند هفته ، شما متوجه خواهید شد که ناحیه گونه، ظاهر موردنظر شما را پیدا کرده و چال یا شکاف گونه شما در زمان  لبخند زدن، نمود بیشتری پیدا می‌کند (در هنگام حرکت عضلات صورت) و احساس خواهید کرد که شما با این مشخصه به دنیا آمده اید. به‌هرحال نتایج نهایی حاصل از این عمل جراحی بعد از گذشت یک ماه قابل ‌مشاهده خواهندشد.

عوارضات احتمالی عمل جراحی چال گونه

مانند دیگر جراحی های زیبایی ، در عمل جراحی چال‌گونه نیز احتمال ابتلای فرد به خون‌ریزی ، عفونت،  جراحت، ترمیم کمتر یا بیشتر از اندازه لازم، عمل جراحی ترمیمی و ضعیف شدن عضلات صورت وجود دارد، هرچند با تقبل هزینه عمل چال گونه احتمال مشاهده شدن این عوارض به شدت ناچیز است. در عمل جراحی چال گونه عوارض در سطح حداقلی مشاهده خواهد شد و ممکن است  بیمار  با کمی ورم و کبودی در صورت خود مواجه شود. بیمار بعد از روز جراحی باید بتواند به فعالیت‌های عادی خود برگردد. به‌هرحال، برخی از عوارضی که ممکن است هنگام انجام عمل جراحی چال‌گونه دیده شوند به شرح زیر میباشند :

وجود چال گونه بر روی گونه بدون اینکه حرکات عضله ای در صورت باشد وجود داشته باشد .

اثرات دراز مدت در این رابطه هنوز شناسایی نشده، زیرا ایجاد چال بر روی گونه یک عمل جراحی به نسبت جدید میباشد.

شکست در عمل جراحی چال گونه به این معنی است که چال به وجود آمده بر روی گونه امکان دارد به‌طور کامل از بین برود و ممکن است در این حالت به انجام عمل‌های جراحی ترمیمی نیاز میباشد.

هرچند این اتفاق خیلی کم و در کمتر از ۵ درصد موارد عمل رخ میدهد ، اگر چال ایجادشده بر روی گونه عمق کمی داشته باشد  یا کاملاً برطرف شود، در آن زمان می‌توان این عمل جراحی را مجدداً بر روی فرد انجام داد.

هزینه عمل جراحی چال گونه

هزینه عمل جراحی چال گونه همانند دیگر جراخی ها  به عوامل متعددی بستگی دارد ،ابتدا باید یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید ،و هزینه های جراحی به فاکتورهای متفاوتی مانند پزشک جراح ،مکان جراحی که ممکن است در کلینیک های معمولی و یا کلینیک های تخصصی باشد  , نوع برجستگی چال گونه و روش مورد استفاده  بستگی خواهد داشت .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *