عمل جراحی چال گونه

Posted on

عمل جراحی چال گونه چگونه انجام میشود ؟

عمل جراحی چال گونه عمل جراحی ساده ای است و تحت بی‌هوشی موضعی به صورت سرپایی انجام می‌شود. در این حالت شما هنگام انجام عمل جراحی چال گونه احساس خواهید کرد. درصورتی‌که نیاز به بی‌هوشی عمومی در زمان عمل جراحی چال‌ گونه وجود داشته باشد، باید هماهنگی‌های لازم با دکتر انجام شود .

 

مدت زمان عمل جراحی چال گونه ظرف چند دقیقه طول خواهد کشید و بیمار می‌تواند بلافاصله پس از عمل جراحی چال گونه به خانه برگردد. همچنین فرد می‌تواند معمولاً کارهای روزمره خود را  بلافاصله پس از عمل جراحی چال گونه جراحی شروع کند. در این حالت از پروتز استفاده نمی‌شود. در این نوع از عمل جراحی ابزار نمونه‌برداری در بافت گونه داخلی فرو رفته و با حرکت چرخشی در بافت گونه، عضله گونه و بافت چربی برداشته می‌شود.

به‌این‌ صورت یک مقدار گرد از این بافت‌ها برداشته شده و بدونه اینکه آسیبی وارد شود ، یک سوراخ کم‌عمق در زیر پوست ایجاد می‌شود. در ادامه  این بخش برداشته‌شده توسط بخیه قابل‌جذب از داخل پوست گونه (عضله) از یک سمت شکاف بسته می‌شود و در ادامه توسط سیستم بدن بازسازی خواهد شد .

یک چال بر روی گونه شما با استفاده از عمل جراحی چال گونه ، ایجاد می‌شود که در بسیاری از مواقع حتی بدون لبخند زدن نیز توسط دیگران مشاهده میشود. در هر صورت پوست شما طی یک تا ۲ هفته هموار میشود. در این حالت برش داخلی ایجادشده در عضله صورت می‌تواند یک چال در زمان لبخند زدن ایجاد کند. این عمل جراحی چال گونه برای همه انواع گونه ها قابل ایجاد شدن است .

اما بهتر است گونه فرد در زمان استفاده از عمل جراحی چال‌گونه پر و چاق نباشد. اگر برخی افراد به دنبال چال‌هایی باشند که عمق بیشتری دارد، از یک نمونه‌برداری بزرگ‌تر می‌توان برای برداشتن بخش بیشتری از بافت نرم گونه آن‌ها استفاده نمود. روش‌های غیر جراحی گونه‌گذاری نیز مانند تزریق ژل و تزریق چربی می‌تواند ظاهر کلی استخوان‌های گونه را تغییر دهد و با بالا کشیدن قسمت میانی صورت، نقش موثر در جوانسازی و زیباسازی فرد داشته باشد.

امروزه امکان ایجاد یک یا چند چال بر روی گونه با استفاده از عمل جراحی چال گونه با استفاده ار بیهوشی موضعی وجود دارد و این کارمی‌تواند در مطب متخصص جراحی زیبایی در طول یک روز انجام گیرد.

هم اکنون متقاضیان زن و مرد زیادی زیادی برای ایجاد چال‌گونه  در مطب متخصص پوست وجود دارد. نتایج حاصل از عمل جراحی چال‌گونه توسط دکترمتخصص معمولاً دائمی میباشد. موقعیت و سایز چال یک انتخاب شخصی میباشد که می‌تواند در ادامه توسط دکتر ارزیابی و بررسی گردد.

اقدامات پیش از انجام عمل جراحی چال گونه

قبل از عمل جراحی چال گونه ، مسائل زیر را رعایت کنید:

•سعی کنید حداقل ۶ ساعت قبل از انجام عمل جراحی چال گونه چیزی نخورده یا ننوشیده باشید .

•حداقل دو هفته قبل از عمل جراحی چال گونه و دو هفته پس از جراحی ، سعی کنید سیگار نکشید. این توصیه به طور خاص برای بیمارانی مهم است که قصد انجام عمل های جراحی کاهش سایز سینه، جراحی زیبایی شکم، یا عمل جراحی لیفت صورت را دارند.

•راهنمایی ها و دستوراعمل های دکتر خود در رابطه با  سلامت دهان را حداقل دو هفته قبل و دو هفته پس از عمل جراحی رعایت کنید. همچنین نیاز است در روز جراحی از آرایش چشم یا صورت خودداری و بپرهیزید.

 بعد از عمل جراحی چال گونه

معمولاً بیمار پس از عمل جراحی چال گونه با کمترین مقدار ورم رو به رو میشود و مراقبت‌های پس ‌از این عمل جراحی مشابه خود عمل غیر ساده است. معمولاً در این حالت مراقبت‌های مورد نیاز  شامل دهان‌شویه منظم با محلول ضدعفونی و استفاده از آنتی‌بیوتیک است.

شما می‌توانید چند روز بعد از عمل جراحی چال گونه به محل کار خود برگردید و به فعالیت های روزانه خود بپردازید، اما از انجام فعالیت‌های شدید همچون ورزش و تمرین‌های سخت که می‌تواند به صورت شما ضربه بزند،دوری کنید. دوره درمان در این حالت بین ۷ تا ۱۰ روز خواهد بود. بعد از چند هفته کوتاه، شما متوجه می‌شوید که گونه شما به شکل دلخواه درآمده و چال یا شکاف گونه شما در هنگام لبخند زدن، نمود بیشتری پیدا می‌کند (در هنگام حرکت عضلات صورت) وفکر میکنید که با این ویژگی به دنیا آمده اید. به‌هرحال نتایج نهایی حاصل از این عمل جراحی بعد از گذشت یک ماه قابلدید است .

عوارض احتمالی عمل جراحی چال گونه

همانند همه انواع جراحی‌های دیگر، در عمل جراحی چال‌گونه نیز احتمال ابتلای فرد به خون‌ریزی ، عفونت،  جراحت، ترمیم کمتر یا بیشتر از حد لازم، عمل جراحی ترمیمی و ضعیف شدن عضلات صورت وجود دارد، هرچند با تقبل هزینه بیشتری در عمل چال گونه احتمال دیده شدن این عوارض به شدت کم و ناچیز میباشد. در عمل جراحی چال گونه عوارض در سطح حداقلی مشاهده خواهد شد و بیمار با کمی ورم و کبودی در صورت خود ممکن است رو به رو شود . معمولا در روز پس از عمل شما باید بتوانید به فعالیت‌های عادی خود برگردید. به‌هرحال، برخی از عوارضی که ممکن است هنگام انجام عمل جراحی چال‌گونه دیده شود به شرح زیر میباشند :

    • ایجاد چال ناخواسته بر روی گونه بدون اینکه حرکات عضله ای در صورت وجود داشته باشد .
    • تأثیرات درازمدت در این رابطه هنوز شناسایی نشده، زیرا ایجاد چال بر روی گونه یک عمل جراحی به نسبت جدید است.
    • شکست در عمل جراحی چال گونه به این معناست که ممکن است چال ایجادشده بر روی گونه  به‌طور کامل از بین برود و ممکن است در این حالت  نیاز به انجام عمل‌های جراحی ترمیمی وجود داشته باشد.
    • هرچند این موضوع خیلی کم و در کمتر از ۵ درصد موارد جراحی اتفاق می‌افتد، اگر چال ایجادشده بر روی گونه کم‌عمق شده یا کاملاً برطرف شود، در آن زمان میتوانید جرحی را دوباره انجام دهید.

قیمت عمل جراحی چال گونه

هزینه عمل جراحی چال گونه مانند دیگر جراحی ها به عامل هایی بستگی دارد ،ابتدا بایدیک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید، هزینه ها به عواملی مانند پزشک جراح ،مکان جراحی که ممکن است در کلینیک های معمولی و یا کلینیک های تخصصی باشد  , نوع برجستگی چال گونه و روش مورد استفاده  بستگی دارد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *