سایز پروتز سینه

Posted on

انتخاب سایز پروتز سینه بر چه معیاری انجام میشود ؟

سایز پروتز سینه یکی از معیارهایی است که در جرحی پروتز سینه حائز اهمیت میباشد.

معیار انتخاب سایز پروتز سینه بستگی به قد و جثه متقاضی دارد. عرض قفسه سینه اهمیت بسیاری در این انتخاب دارد و این پروتز معمولا باید به صورتی قرار بگیرد که عرض سینه بیرون نزد.

 

متاسفانه بعضی  از همکاران که آموزش های مورد نیاز را ندیده‌اند ممکن است پروتزو سایز پروتز سینه ای  را انتخاب کنند که غیرطبیعی به نظرآیند  و برخی از بانوان تمایل به پروتزهای بزرگ دارند که معمولا مناسب نیست و غیرطبیعی میباشد.

 

بهتر است اندازه گیری دقیق صورت گیرد  و با روشهای اندازه گیری علمی سایز پروتز سینه  مناسب را برای هر خانمی تعیین میکند .

 

انتخاب سایز پروتز سینه

انتخاب سایز پروتز سینه برای بزرگ کردن و  پر حجم کردن آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل موارد زیر می باشد:

شرایط سینه برای انتخاب سایز پروتز سینه

برای بزرگ کردن سینه باید به اندازه آن و میزان بافتهای سینه دقت  داشت . در صورتی که بافتها در این بخش دارای کیفیت مناسبی نباشد یا دارای حجم مناسبی نباشد انتخاب سایز پروتز سینه بزرگ  برای پروتز امکان پذیر نیست.

 

اندازه سینه در سایز پروتز سینه

پروتزهای موجود اندازه های مختلفی را دارا  می باشد باید به نوعی انتخاب شود که متناسب با پهنا و قاعده سینه باشد که دکتر مورد نظر  با توجه به این فاکتور می تواند جراحی را انجام دهد.

 

سبک زندگی

 

انتخاب سایز پروتز سینه به شیوه زندگی شخص بستگی دارد . فردی که به دنبال زیبایی موقت می باشد از پروتز های بزرگ بدون دقت و توجه  به داشتن هماهنگی با دیگر اعضای بدن استفاده می کند.

فرد پس از گذشت چند سال از جراحی به علت وزن زیاد پروتزها دچار درد در قسمت  شانه و کمر می شود و کم کم فرد دچارافتادگی سینه و پروتز می شود .

 

تناسب و هماهنگی

یکی از فاکتورهایی  که در انتخاب سایز پروتز سینه موثر می باشد میزان هماهنگی اندازه سینه با دیگر اندام بدن می باشد . بزرگی بیش از اندازه سینه بدون در نظر گرفتن این هماهنگی تاثیرمعکوس بر زیبایی خواهد داشت.

همچنین باید به تقارن در دو طرف سینه توجه داشت که به دقت و مهارت جراح بستگی دارد  معمولا برای بانوانی  که دارای وزن نرمال با قد ۱۶۰ الی ۱۷۰ دارد از پروتزهایی با سایز پروتز سینه  از ۳۰۰ سی سی استفاده می شود.

 

انتخاب سایز پروتز سینه مناسب

انتخاب سایز مناسب پروتز سینه

دررابطه با  عمل پروتز سینه ، سایز پروتز سینه  و اندازه حرف اول را می زند، ولی باید یادمان باشد که  تنها مورد مهم  برای تصمیم‌گیری نمیباشد.

 

دو نکته است که شما درزمان  انتخاب سایز پروتز سینه  مناسب سینه باید روی آن تمرکز کنید :

۱می خواهم چگونه دیده شوم ؟ ظاهر بعد  از عمل چگونه باشد؟

 

۲چگونه اطمینان پیدا کنم که سینه های جدید من با نحوه زندگی روزمره ام مطابقت دارد؟

 

بعد  از این نوبت جراح پلاستیک تان است که به شما در پیدا کردن و انتخاب سایز پروتز سینه  کمک کند که هر دو هدف بالا یعنی زیبایی و ظاهر  و هماهنگی با سایر جنبه های زندگی تان را تامین نماید.

 

۱-یک راه مناسب این است که برای جلسه مشاوره تان تصویری از شکل و اندازه مورد علاقه تان را با خود داشته باشید و آماده باشید که به این سوال از طرف جراح جواب دهید که در این تصویر از چه چیزی خوشتان آمده و چرا؟

 

۲-نکته دیگر این است که در رقم و اعداد گیر نکنید . این سایز بندی ها و حجم ها فقط در حدی اهمیت دارند که با انتخاب پروتز مناسب ،ظاهر  دلخواهتان را به دست آورید.

 

 

سوال دیگر این است که عوامل محدودیت در انتخاب و بزرگی سایز پروتز سینه  چه می باشند؟

 

اندازه و حجم فعلی سینه

شما نیازمند بافت طبیعی سینه هستید تا پوشش خوب و مناسبی  روی پروتز ایجاد کند و در مواردی که بافت خوبی  وجود ندارد نمی توان از یک اندازه ای  پروتز را بزرگ تر انتخاب کرد.

 

۲-پهنای قفسه سینه و قاعده سینه :

این هم مبنایی برای محدود شدن انتخاب های شما میباشد. پروتزهای زیادی با پهنای سینه متنوع و برجستگی های متفاوت وجود دارد که بر همان اساس شما سایز پروتز سینه  ای  را که متناسب ترین حالت ممکن را برای تان بوجود آورد انتخاب میکنید.

 

نکته مهم دیگر در انتخاب سایز پروتز سینه  ،مهم بودن روند  زندگی روزمره‌تان است.

 

شما می خواهید که سینه هایتان برای سال ها خوب به نظر آید  و احساس خوبتری به شما بدهد. درست است؟

 

شما یک زندگی طولانی و فوق العاده پیش رو خواهید داشت .پروتزهای شما هم در همه ی این ایام با شما خواهند بود .

بنابراین محافظ کار باشید و علی رغم  اینکه ممکن است آرزوی داشتن پروتز سینه بزرگتری داشته باشید ولی از جهت  دیگر با انتخاب سایز پروتز سینه بسیار بزرگ چندسال بد  با درد پشت و شانه و افتادگی زودرس سینه و پروتز باهم رو به رو خواهید شد.

 

نکته دیگر علاوه بر اندازه و سایز پروتز سینه ، اهمیت قرینگی و تناسب آن با دیگر اجزای بدن است که حتما باید مد نظر داشت و بنظر میرسد تنها داشتن سینه هایی بزرگ در حالیکه دیگر اجزای بدن لاغر و ریزنقش هستند نمی تواند از لحاظ زیبایی چندان قابل قبول باشد.

 

در نتیجه باید توجه داشت که مسئله سایز پروتز سینه مناسب برای پروتز سینه همیشه باید قبل از جراحی و به صورت یک تفاهم مشترک بین پزشک و بیمار  مشخص شده باشد .

در انتخاب یک حجم مناسب فاکتورهای متفاوتی ازجمله قد عرض شانه ها ، وضعیت سینه ها از لحاظ حجم و افتاده گی و کیفیت پوست ، محل نوک سینه و توقعات بیمار حائز اهمیت میباشند  .

 

سایز پروتز سینه مناسب در جراحی زیبایی سینه چیست ؟

خانم هایی  که برای پروتز سینه به کلینیک مراجعه می کنند به دو دسته تقسیم می شوند:

۱-خانم هایی که با شیر دهی و حاملگی شکل و نمای سینه خود را از دست داده اند و سینه خانم ها پس از زایمان تحلیل رفته است .

۲-دسته دوم خانم هایی هستند که جوان هستند و سینه آن ها به حد  کافی رشد نکرده است .

بیشتر خانم ها که برای پروتز سینه در جراحی زیبایی سینه که به کلینیک می آیند به دنبال سینه هایی زیباتر و بزرگتر از فرم نرمال می باشند .

یک نکته که در جراحی زیبایی سینه بسیار حائز اهمیت می باشد این است که سایز پروتز سینه را بر عهده پزشک بگذارید . پزشک جراح با توجه به تجربه ای که دارد و نیز سایزپروتز سینه و عوامل دیگر سایز پروتز سینه را برای شما در نظر خواهد گرفت.

در عمل زیبایی سایز پروتز سینه می تواند اندام شما را زیبا سازد و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *