زاویه سازی با ژل

Posted on

زاویه سازی با ژل

زاویه سازی با ژل : چانه و گونه یکی از نقاط زیبایی صورت  می باشد . با پیشرفت تکنولوژی در پزشکی تکنیک های جدیدی برای زیبایی به وجود آمده است . از آنجائیکه هر شخصی ممکن است در زندگی خود مجبور به جراحی برای درمان گردد و عوارضی که پس از آن متوجه فرد می شود ، برای زیبایی خود به دنبال راه های کم تهاجمی تر و غیر جراحی می باشد . در ادامه به صورت مفصل درباره زاویه دار کردن صورت بدون جراحی خواهیم پرداخت.

بیمارانی که چانه ضعیف و کوچکی  دارند می‌توانند با انجام فرایندهای برجسته‌سازی چانه تعادل صورت خود را  ( زاویه سازی با ژل ) بیشتر کنند. همچنین افرادی که در چانه خود به صورت مادرزادی بدفرمی دارد یا ناشی از آسیب‌دیدگی دارند نیز می‌توانند از این روش غیرجراحی بدون درد استفاده کنند.

افرادی که چانه ای نوک تیز و دارای فک پهن هستند، اشخاصی که چانه‌شان اندکی بیش از اندازه معمول پهن است. افرادی که دارای یک فک مربعی شکل هستند، آقایانی که علاقه به داشتن فک مردانه هستند ( زاویه سازی صورت مردان )، کسانی که گونه‌های پرتری می‌خواهند، کسانی که می‌خواهند گونه‌های کم حجم تری داشته باشند، کسانی که می‌خواهند دندان‌قروچه در خواب (بروکسیم) را کم کنند می توانند کاندیدای مناسبی برای این روش زیبایی صورت هستند.

زاویه سازی با ژل

افرادی که این مشخصه را ندارند می توان با تکنیک تزریق ژل این کار را برای آنها انجام داد . با تزریق ژل گونه بیمار کشیده خواهد شد  و خط گونه ایجاد می گردد . با این کار چاله زیر گونه به وجود می آید . استخوان فک کمی برجسته می شود و چانه بیمار کمی کشیده تر خواهد شد .

زاویه سازی با ژل

افزایش برجستگی چانه با تزریق ژل می‌تواند زاویه بیشتری را در صورت ایجاد کند که هنگام تلاش برای زنانه کردن صورت و متناسب کردن آن با دیگر اجزای صورت مطلوب میباشد.

تزریق ژل به چانه برای چانه‌ی عقب رفته نیز راه خوبی است و نسبت به پروتز چانه ایمن‌تر و بهتر میباشد. اگر تقاضای ارزیابی کامل صورت خود را داشته باشید، متخصصین زیبایی راه و روش درمان را برای شما تعیین میکند که آیا این روش منلسب شما است یا نه .

با استفاده از تزریق ژل می‌توان چانه را زاویه دار یا برجسته کرد. در حالی که بسیاری از بیماران زن تمایل به داشتن چانه‌ای با خطوط ملایم‌تر دارند، بیماران مرد چانه های زاویه تیز را میپشندند که باری آنها زاویه سازی صورت مردان انجام میگیرد .

برای مردانی که میخواهند چانه هایشان از حالت مربعی درآید زاویه سازی صورت مردان به کار برده میشود.

بسیاری از ژل‌های زیبایی از ژل‌های شفافی ساخته شده‌اند که متشکل از ماده‌ای است که به صورت طبیعی در پوست وجود دارد و به آن اسید هیالورونیک گفته میشود. غلظت، ویسکوزیته و ماندگاری ژل‌ها با هم تفاوت دارد. انواع رقیق‌تر و نرم‌تر ماندگاری زیادی ندارد در حالی که نوع غلیظ آن دوتم بالاتری دارد.

فرایند درمان زاویه سازی با ژل

هزینه زاویه سازی با ژل

از آنجائیکه تزریق ژل برای زاویه دار کردن صورت به بیهوشی و تجهیزات اتاق عمل نیازی ندارد و در مطب قابل انجام می باشد هزینه کمتری نسبت به جراحی پروتز دارد . هزینه این تکنیک همچنین به نوع ژلی که برای تزریق به کار برده میشود  و مهارت متخصص بستگی دارد . نکته ای که در روش زاویه سازی با ژل به کار برده میشود این است که حتما برای این کار به کلینیک زیبایی یا مطب دکتر متخصص مراجعه نمائید . زیرا این افراد هم از ژل با کیفیت استاندار استفاده می کنند و هم از تجربه و تخصص کافی در این زمینه رو به رو هستند.

زاویه سازی با ژل یکی از  روش های غیر جراحی میباشد که هم سریع می باشد و هم عوارضی برای فرد ندارد.

میزان تزریق ژل برای زاویه سازی با ژل

مقدار مواد ژلی که برای زاویه دار کردن صورت به کار برده میشود به ظاهر صورت و نیاز بیمار بستگی دارد . در بعضی افراد فرم گونه کمی برجسته می باشد و با ۲ میلی لیتر صورت آنها زاویه دار خواهد شد اما در برخی بیماران میزان این ژل کم است . در هر صورت با تشخیص پزشک متخصص قابل انجام است .

آیا زاویه سازی با ژل درد دارد ؟

برای زاویه سازی با ژل از بی حسی موضعی یا کرم بی حس کننده استفاده میشود تا برای بیمار دردی نداشته باشد  . این کار ۴۵ دقیقه قبل از تزریق صورت می گیرد تا تاثیر خود را داشته باشد .

عوارض زاویه سازی با ژل

یکی از شایع ترین سوالاتی که بیماران میپرسند اینست که آیا بیمار بعد از تزریق ژل دچار عوارض جانبی می شود ؟

پس از تزریق تورم و کبودی عارضه ای طبیعی است و برای رفع کردن آن از کمپرس یخ بر روی موضع استفاده می شود. تورم معمولا تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق ایجاد شده اگر بیشتر از این زمان ، طول بکشد به پزشک خود حتما اطلاع دهید .

مراقبت های بعد از زاویه سازی با ژل

از مواد آرایشی در طول روز بعد از تزریق   استفاده نکنید .
از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین تا ۲۴ ساعت بعداز آن پرهیز کنید.
از استخر ، سونا ، چشمه آب گرم به مدت یک هفته خود داری کنید.
ورزش یوگا را تا یک هفته روز پس از تزریق انجام ندهید .

نتایج زاویه سازی با ژل

برای دیدن نتایج این تکنیک تنها ۲ الی ۳ روز پس از تزریق ژل صصبور باشید اما انتظار تورم تا یک هفته را داشته باشید . در برخی موارد عدم قرینه بودن دو طرف صورت پس از تزریق ممکن است ایجاد شود.. در این صورت زیاد نگران نباشید . مراجعه زود هنگام به پزشک برای درمان منجر به عدم تقارن می شود در نتیجه تا ۲ هفته صبر کنید و عجله ای نداشته باشید.

تعداد جلسات زاویه سازی با ژل

شخص یک ماه بعد از تزریق ژل باید صبر و تحمل داشته باشد در صورتی که از نتایج جراحی راضی بود ۶ ماه پس از زمان اولین تزریق می تواند به متخصص برای تزریق مجدد مراجعه کند بعد از آن سالی یکبار کفایت می کند .

 

مزایای استفاده از تزریق ژل یا فیلر در زاویه سازی با ژل

  • پوست گونه‌ها را محکم تر و کشیده تر کرده و باعث کاهش خط لبخند خواهد شد
  • پوست زیر چانه و دور گردن را سفت و کشیده میکند
  • ایجاد یک مثلث جذاب با زوایای تیزتر در زوایای چانه
  • مشخص‌سازی و برجسته‌سازی چانه.
  • موجب بهبود فرم صورت خواهد شد.
  • نتایج فوری قابل دید هستند .
  • نیازی به جراحی نیست .
  • به بیهوشی نیازی ندارد و بدون درد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *