جوانسازی پوست صورت

Posted on

جوانسازی پوست صورت

جوانسازی پوست صورت با استفاده از روش های مختلفی قابل انجام است، با پیشرفت تکنیک ها و علوم مربوط به زیبایی امروزه راه های  زیادی برای جوانسازی پوست صورت  وجود دارد . این روشهای جوانسازی شامل کِرم های حاوی سلول های بنیادین وجوان کننده پوست میباشد تا دستگاههای بسیار مدرن و پیشرفته و جراحی های پلاستیک، تمامی این راه ها به افراد کمک میکند تا پوستی جوان تر نسبت به سن خود داشته باشید .

روش های جوان سازی پوست صورت امروزه در بین مردم بسیار رایج گردیده است.

 

کرم ها و لوسیون ها جوانسازی پوست صورت

برای جوانسازی پوست صورت راه های مختلفی وجود دارد این داروها  جوانسازی بیشتر حاوی رتینوییدها، اسیدهای میوه، ماتریکسیل می باشد همچنین می توانید از انواع ضدآفتاب ها، کِرم های حاوی استروژن گیاهی وکِرِم ها ولوسیون های که ویتامین های مختلفی مخصوصا ای و سی را دارند استفاده کنید.

کِرِم ها و اسیدهای میوه مانند آلفاهیدروکسی اسیدها برای لایه برداری پوست، و جوانسازی پوست به کار برده میشوند برخی از این کرم های جوانسازی به ادعا شرکت های سازنده می تواند موجب تحریک کلاژن سازی پوست شود.

لایه بردارهای شیمیایی برای جوانسازی پوست صورت

لایه بردارهای شیمیایی پوست صورت بیشتر حاوی اسید میوه یا اسید تری کلرواستیک هستند البته این روش از روش های قدیمی جوان سازی پوست  است ، امروزه استفاده از لایه برداری شیمیایی کمتر شده است با این وجود این روش جوانسازی پوست صورت همچنان طرفدارهای دارد

 

جوانسازی پوست صورت با میکرونیدلینگ

در جوانسازی  پوست صورت با میکرونیدلینگ از سوزن های ریز و کوچکی استفاده میشود پزشک این سوزن ها را یه طور مکررو مرتب وارد پوست خود می کند البته  این سوزن ها خیلی دردناک نیستند.

سوزن‌های  موجود در میکرونیدلینگ با اینکه آسیب های خیلی ریزی را به پوست وارد میکند باعث می شود تولید کلاژن و الاستین افزایش یابد . قبل یا بعد از سوزن زدن ازاسید هیالورونیک یا اسید اسکوربیک استفاده می گردد تا به صورت عمیق‌تر نفوذ کند. روش میکرونیدلینگ از روش نسبتا بی‌خطر و کم هزینه برای افراد می باشد

 

جوانسازی پوست صورت با بوتاکس

تزریق بوتاکس از راه های جوانسای پوست صورت است که در بیشتر افراد برای برطرف کردن چین و چروک های پوست استفاده می شود این چین وچروک که در بیشتر مواقع به ددلیل افزایش سن اتفاق می افتد با جوانسازی پوست صورت با بوتاکس برطرف می شود.

بوتاکس سمی است که در زمینه پزشکی و زیبایی از آن استفاده میکنند که به لایه های زیرین پوست تزریق می شود وسیستم عصبی را در این نواحی  ضعیف کرده بنابراین در مدت زمان بسیار کوتاهی، عصب های غیر ارادی نواحی تزریق را فلج می کند.

با تزریق بوتاکس برای همیشه چین و چروک ها از بین نمیروند و شما می توانید  با خاصیتی که سم بوتاکس دارد ازعمیق چین وچروک  پوست جلوگیری می شود . جوانسازی با بوتاکس موقتی است و تنها برای مدت ۳الی ۶ماه چین و چروک های بر روی پوست را برطرف می کند .

 

جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس یکی از راه های جوانسازی بدون عارضه برای فرد  محسوب می شود این روش  عوارض کمی برای فرد دارد ضمنا جوانسازی با بوتاکس برای برطرف کردن موقتی چین و چروک‌های ریز صورت، گردن و پیشانی خیلی تاثیر گذار است. جوانسازی پوست صورت با بوتاکس بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی خود را نشان میدهد.

 

جوانسازی پوست با تزریق ژل

تزریق ژل از روش های جوانسازی پوست صورت می باشد که موجب جوان تر شدن پوست میشود . جوانسازی پوست صورت با تزریق ژل برای افرادی  که در لب و پیشانی خود چین و چروک دارند استفاده میشود و بسیارموثراست. متخصص پوست در این روش با تزریق ژل در اطراف لب ها می توانند خطوط این ناحیه را از بین ببرد .

 

برخی افراد در قسمت گونه و لب  با افزایش سن دچارشلی و افتادگی پوست فرد می شود ، تزریق چند سی سی ژل  می تواند  جوانسازی در این ناحیه را به وجود آورد همچنین  ژل ها و یا پر کننده های فیلر می توانند باعث جوانسازی در این نواحی شود.

قبل از جوانسازی پوست صورت با تزریق ژل به این نکته دقت کنید که  برای ماندگاری تزریق ژل باید  بعد از مدتی آن را دوباره ترمیم  کنید زیرا مواد تزریق شده بعد از مدتی توسط بدن جذب میشوند بنابراین  هر چند وقت یک بار باید آن را ترمیم  کنید این تزریق هرشش ماه تا سالی یک بار تکرار می شود.

 

جوانسازی با تزریق فیلرهای بافت نرم

جوانسازی پوست صورت با تزریق فیلرهای بافت نرم در زیر پوست تزریق میشود با این روش  استخوان گونه برجسته‌تر می شود با این روش می توانید خط آرواره نیز با این روش پُر شود .

 

جوانسازی پوست صورت با استفاده از روش لیفت

جوانسازی صورت  با لیفت از روش های دیگر جوانسازی پوست است .  همان گونه که می دانید پوست تمامی افراد با افزایش سن شل شده و سفتی حالتخود را از دست میدهد که این امرباعث ایجاد چین و چروک در پوست  افراد می شود ابروها و پیشانی از بیشترین نقاطی هستند که  با افزایش سن حالت افتاده  ای به خود می گیرند.در صورتی که شما  در نواحی پیشانی و ابروها چین و چروک دارید می توانید از جوانسازی پوست صورت با لیفت کمک بگیرید.

 

جوانسازی پوست صورت با مزوتراپی

در جوانسازی  صورت  با مزوتراپی در این روش  پزشک برای جوانسازی پوست از تحریک فیزیکی با استفاده از  داروهای شیمیایی به کار میبرد . و داروهای مختلفی را در نقاط مختلف پوست تزریق میکند.

مزوتراپی تزریق دارویی تنها به جاهای خاصی از بدن میباشد. تعداد جلسات مورد نیاز به مزوتراپی به مدت زمان درمان بستگی دارد هر چه این عارضه پوستی شما زیادتر باشد تعداد جلسات هم به نسبت افزایش می یابد.

قیمت جوانسازی پوست صورت

ابتدا باید هزینه جوانسازی پوست صورت تعیین شود و اینکه شما از از چه روشی برای جوانسازی پوست خود می خواهید استفاده  کنید پس از اینکه روش جوانسازی مشخص شد شما می توانید از پزشک خود در رابطه با هزینه جوانسازی تحقیق کنید.

به عنوان نمونه در تعیین هزینه جوانسازی با تزریق ژل علاوه بر اینکه ذستمزد جراح تاثیر گذار است نوع ژل ، میزان تزریق و ناحیه مورد نظر تاثیر گذاراست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *