جراح بینی کرج

Posted on

جراح بینی کرج

جراح بینی کرج توانایی انجام جراحی های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی را به عهده دارد.

جراح بینی کرج

جراحی بینی از پرطرفدارترین جراحی های  زیبایی  محسوب می شود چون تغییر در ظاهر بینی، موجب تغییرات زیادی در چهره فرد می شود تاثیر زیادی در زیبایی و اعتماد به نفس شخص دارد.

امروزه یکی از رایج ترین جراحی های  زیبایی ، جراحی بینی می باشد چرا که بینی یکی از مهم ترین اعضای بدن میباشد و هر گونه مشکل در آن باعث بروز مشکلاتی در فرد می شود .

این عضو به علت آن که وسط صورت قرار گرفته است ، ایرادات  ظاهری آن بیش تر از عضوهای دیگر به چشم می آید و دیگر اجزای صورت را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و در نتیجه موجب کم شدن اعتماد به نفس در شخص و کنار گیری آن از جامعه و دوستان می شود.

مشاوره اولیه جراحی بینی با جراح بینی کرج

در جلسه اول مشاوره، شما  انتظارات خود به جراح بینی کرج بیان میکنید و سپس جراح بینی کرج وضععیت و شرایط  بینی بیمار را مورد بررسی قرار میدهد  تا ببینید که آیا او کاندیدیای مناسبی برای جراحی بینی میبشد یا خیر.

بیمار باید پیش از انجام جراحی تمامی اطلاعات و سوابق پزشکی خود را به جراح بینی کرج ارائه دهد که این اطلاعات شامل موارد زیر می باشد.

جراحی های قبلی انجام شده

سابقه بیماری

استعمال مواد مخدر (در صورت مصرف در گذشته و حال )

دارو های مصرفی

استعمال دخانیات (در صورت مصرف)

آلرژی ها

مصرف الکل  (در صورت مصرف)

 

تفاوت بینی کج و انحراف بینی

اگر تیغه ی میانی بینی کج باشد و راه هر دو حفره ی بینی بسته باشد ، در این صورت می گویند بینی دچار انحراف شده . برای برطرف کردن این مشکل بیمه هزینه ی عمل شما را پرداخت خواهد کرد .

در چه صورتی گفته می شود بینی کج است ؟ در صورتیکه  تیغه ی میانی بینی کج باشد و به موازات آن کل ساختمان بینی نیز کج باشد اما هیچ یک از حفره های بینی مسدود نباشد در این صورت بینی کج بوده و برای جراحی ، بیمه هزینه ای  را تقبل نمیکند .

جراحی بینی را  به دو روش باز و بسته قابل انجام است . تنها تفاوت روش باز و بسته برش های ایجاد شده هنگام جراحی می باشد .

در روش باز افزون بر خط برشی که در روش بسته بکار می رود ، برشی کوچکتر  هم روی پوست کلوملا می دهند . ( همان قسمت میانی دو سوراخ بینی که  پایین تر از پرده ی بینی معمولاً قرار می گیرد ) کلوملا نام دارد .

 

جراحی بینی فانتزی:
یکی از جراحی های بینی است ، که بیشتر در بین خانم ها طرفدار دارد. در صورتی که این نوع از جراحی زیبایی برای همه روش مناسبی نباشد ، برای مثال افرادی که دارای بینی گوشتی هستند  به علت ضخامت پوست بینی، تغییرات ایجاد شده در بینی به خوبی به نمایش درنخواهد آمد.

 

جراحی بینی ترمیمی
اگر پس از حراحی زیبایی بینی، نتیجه جراحی خوب نباشد  یا عرضه ای ناخواسته رخ دهد و نیاز به جراحی ثانویه بینی باشد، به این نوع جراحی جراحی ترمیمی بینی میگویند.

جراحی بینی گوشتی
بینی گوشتی دارای غضروفی ضعیف و پوستی ضخیم هستند . روش های قدیمی جراحی تاثیر مثبتی در نتیجه جراحی بینی گوشتی نداشته زیرا با تراشیدن غضروف ها و نازک کردن آن ها با به مرور زمان به حالت قبل برخواهد گشت.اما امروزه تقویت غضروف های بینی و استحکام ساختار آن همراه با فرم دهی به بینی صورت میگیرد  که نتیجه آن بسیار مثبت و برگشن پذیری را به همراه ندارد.در واقع در این تکنیک جراحی بینی ، غضروف را از تیغه وسط بینی یا سپتوم برداشته و در بخش نوک بینی  قرار میدهیم تا باعث تقویت غضروف ها ی نوک بینی شود.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

 

 • دقت کردن به  توصیه های جراح بینی کرج قبل از عمل
 • پرهیز از سیگار کشیدن حداقل به مدت یک هفته پیش از جراحی
 • رفتن نزد جراح بینی کرج با یک همراه با یک همراه
 • در جریان گذاشتن جراح بینی کرج در صورت داشتن سابقه پزشکی
 • پرهیز از مصرف دارو های ضد انعقاد خون قبل از جراحی

 

جراحی بینی برای افراد مسن توسط جراح بینی کرج

امروزه افراد زیادی از هر سن و سالی خواهان انجام جراحی زیبایی بینی هستند زیرا تمایل به زیبایی و زیبا شدن در هر سنی وجود دارد .

افراد سن دار برای انجام جراحی زیبایی بینی می توانند با رفتن به مشاوره و تایید سلامتشان این جراحی را انجام دهند و هیچ منعی برای انجام ندادن این جراحی برای آن ها  وجود نداردالبته باید در نظر داشته باشند  دوران نقاهت در این افراد به دلیل بالا بودن سن کمی طولانی تر خواهد بود .

جراحی بینی در افراد باردار

جراحی بینی  در زمان بارداری به هیچ عنوان توسط جراح بینی کرج انجام نمیشود  .بنابراین اگر تصمیم به جراحی بینی دارید  ، یک ماه قبل از بارداری و یا دو ماه پس از زایمان این کار را بکنید .

 

 

نحوه انتخاب جراح بینی کرج

 • مشخصه ای دیگری که در انتخاب جراح بینی کرج ،دارا بودن مهارت و تجربه کافی می باشد.
 • جراح بینی کرج باید به صورت کامل اقدامات لازم قبل و بعد از انجام جراحی بینی استخوانی از مهمترین وظیفه های جراح بینی است.
 • انجام جراحی های  زیاد موجب کسب تجربه و مهارت پزشک می شود و می توان با توجه به این موضوع جراح بینی کرج را انتخاب کرد.
 • جراحی بینی کرج باید بتواند بیماران را از نتایج جراحی اش راضی نگه دارد .
 • جراح بینی کرج باید از آخرین اطلاعات در زمینه خودش اطلاع داشته باشد  و در جراحی های خود پیاده کند.
 • برای انتخاب جراح بینی کرج فرد باید نمونه کار های پیشین جراح بینی کرج را ببینید.
 • جراح بینی کرج باید بتواند به بیمارش  در رابطه با  مراحل جراحی بینی توضیحات کاملی بدهد .
 • جراح بینی کرج باید تجربه و مهارت داشته باشد. دارای علم کافی در خصوص جراحی بینی باشد
 • از مهمترین ویژگی ها و مشخصه های جراح بینی کرج این است که قابل اعتماد و اطمینان باشد و بتوانید با خیالی راحت بینی خود را به او بسپارید.
 • جراحی بینی ترکیبی از هنر و علم می باشد بنابراین باید جراح بینی کرج بتواند این دو را به زیبایی با هم تلفیق کند.

 

اقدامات بعد از جراحی بینی

اقدامات بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد ازعمل بینی تاثیر زیادی در نتیجه نهایی جراحی خواهد داشت.  اگر در دوره نقاهت  یا استراحت بعد از عمل ارتباط بیشتری با  جراح بینی کرج خود داشته باشید  می توانید از تغییراتی که در بینی تان رخ داده بیشر بدانید.

هر گونه عملی  لازمه ی مراقبت هایی است.برخی از این مراقبت ها عمومی هستند و برخی دیگر برای بهبودی هر چه سریع تر بینی می باشد.

 

انتخاب جراح بینی خوب

انتخاب جراح بینی که او را میشناسید و اگر به وی اعتماد داشته باشد  بسیار مهم است . برای انتخاب جراح بینی خوب شما می باید چندین سوال در جلسه مشاوره از او بپرسید:

دوره نقاهت بعد از جراحی
مراقبت های قبل از جراحی بینی
مراقبت های پس از عمل بینی
زمان مورد نیاز برای استراحت بعد از جراحی بینی

مراقبت های عمومی

 • نوع  خوابیدن باید طوری  باشد که سر بالا تر از بدن قرار گیرد.
 • داروهای که پزشک تجویز کرده است باید کامل و منظم  مصرف شود .
 • در این دوره از مصرف دخانیات پرهیز شود تا اکسیژن رسانی در اندام های متفاوت  مختل نشود .
 • باید مصرف نمک کاهش پیدا کند
 • فعالیت های سنگین انجام نشود .
 • در صورتی مصرف دراز مدت از داروهای خاص حتما د ر مورد آن ها از پزشک خود مشورت بگیرید .

 

جراحی بینی افراد دیابتی توسط جراح بینی کرج

افراد دیابتی هم میتوانند با رعایت نکات قبل و بعد از جراحی ، عمل زیبایی بینی را توسط جراح بینی کرج انجام دهند و با کنترل فشار قند خون جراحی موفقی را تجربه کنند.

افراد سیگاری و در مجموع افرادی که دخانیات استفاده میکنند باید برای جراحی بینی نکاتی را رعایت نمایند : به این افراد معمولا جراح بینی کرج توصیه می کند دو هفته پیش از عمل و دو هفته پس از عمل مصرف سیگار نکشند . با حفظ این موضوع و رعایت به آن ، بهبود بافت های آسیب دیده ی این افراد نیز مثل دیگر افراد صورت میگیرد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *