جراح بینی طبیعی

جراح بینی طبیعی

Posted on

جراح بینی طبیعی

جراح بینی طبیعی میتواند دارای چندین ویژگی باشد با توجه به این موارد  می توانید جراح بینی طبیعی را به درستی انتخاب کنید   ازاین موارد می توان به مهارت کاری ، اخلاق همچنین میزان تحصیلات  جراح اشاره کرد .

جراح بینی طبیعی

 

انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی

در چندین سال اخیر افراد بسیاری به سراغ  جراحانی می رفتند تا بینی‌هایی با فرم فانتزی و عروسکی داشتند. درواقع متقاضی این نوع از بینی ها بیشتر از زمان حال میباشد نسبت به گذشته البته هنوز هم افرادی وجود دارند که بینی‌های عروسکی را از حالت طبیعی آن بیشتر دوست دارند ولی امروزه به طور چشمگیری طرفداران جراحی‌های زیبایی طبیعی بینی بیشتر شده است و متقاضیان  زیادی به جراح بینی طبیعی مراجعه می کنند.

انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی کارراحتی نیست، بسیاری ازمتخصصین درجلسات اول وعده جراحی طبیعی به بیماران می‌دهند اما پس ازجراحی با نارضایتی به مطب متخصص مراجعه کرده و شاید چندین جراحی برای بهبودی بینی اودرجهت طبیعی شدن بینی مجبور باشند تا انجام دهند توجه به این موضوع که جراح بینی ازچه میزان سوابق کاری  و تجربه برخورداراست می‌تواند به مراجعه‌کنندگان درانتخاب جراح بینی یاری کند.

همچنین  بررسی نمونه کارهای جراح شمارا درانتخاب بهترین جراح بینی  طبیعی کمک شایانی  می کند.

نقش جراح بینی در جراحی بینی

امروزه افراد بسیاری  خواستار انجام عمل بینی هستند . اما اکثرا  آن‌ها بدون تحقیق و بررسی در مورد آنها و تنها برای کوچک کردن  بینی خود به آن‌ها مراجعه می‌کنند .

انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی پیش از مراحل عمل زیبایی از اهمیت  زیادی برخوردار است و شما با توجه به درخواستی  که دارید باید به متخصصی مراجعه کنید که تجربه و مهارت کافی دراین زمینه را داشته باشد همچنین تحصیلات لازم  را در این زمینه دارا باشد .

شما با توجه به نوع بینی گوشتی و یا استخوانی  که دارید می‌توانید سوابق کاری و مهارت و تبحر  جراحان پلاستیک را موردبررسی قراردهید و سپس بهترین جراح بینی را به راحتی انتخاب نمائید  . درجراحی زیبایی به‌خصوص جراحی بینی به‌هیچ‌وجه بدون تحقیق و بررسی به انتخاب جراح بینی  اقدام نکنید.

 

تفاوت جراحی بینی عروسکی و جراحی بینی طبیعی

هنگامی که یک فرد برای جراحی بینی اقدام می نماید باید در رابطه با  نوع عمل بینی خود تصمیم بگیرد تا درباره ی آن تصمیم جراحی بینی عروسکی ویا جراحی بینی طبیعی انجام دهید .

 

فرق بین این دو در این است که در جراحی بینی عروسکی مهم ترین موضوع زاویه ی که باید بین لب بالا با بینی به وجود آید .

اما جراح بینی طبیعی این زاویه را در حدود ۹۰ درجه ایجاد میکند و درعمل جراحی بینی فانتزی ۱۰۵ درجه خواهد بود .

البته زاویه ها  براساس زیبایی افراد در سطح جهان ، درعلم زیبا شناسی تعریف و در انجام جراحی های زیبایی از جمله عمل جراحی زیبایی بینی ، به کمک جراحان می آید .

جراح بینی طبیعی درجراحی بینی این را در نظر دارد  تا این زیبایی ها را به ویژه در نوک بینی و سوراخ های آن و محل برش ها طوری  انتخاب کند که فرم طبیعی بینی حفظ شود.

در جراحی بینی  عروسکی نوک بینی  در صورت امکان کمی سر بالا خواهد شد و زاویه بینی با لب بالا بیشتراز زاویه بینی طبیعی است .

 

در انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی به نکات زیر توجه کنید:

در انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی به نکات زیر توجه کنید:

– مهارت  و توانایی مناسب درجراحی در انتخاب جراح بینی طبیعی امری ضروری است.

-برای آنکه جراح بینی طبیعی  درکار خود موفق باشد باید دانش و اطلاعات  لازم را در موردعلوم زیبا شناختی را در اجزاء صورت داشته باشد .

– جراح بینی طبیعی باید برای بیماران  زمان کافی برای  مشورت و دادن اطلاعات کافی را در نظر بگیرد.

-یک جراح بینی طبیعی باید با بیمار خود ارتباط دوطرفه به وجود بیاورد  تا بیمار به او اعتماد کامل داشته باشد.

یک جراح بینی طبیعی جلسات مشاوره را پس از جراحی بینی نیزبرای بیمارتکرار نماید تا ظاهر بینی بیمار به وضعیت مناسبی برسد.

-جراح بینی طبیعی باید درمورد انواع بیماری که مراجعه‌کننده دارد پرس‌وجو نماید.

 

ویژگی های  جراحی بینی طبیعی چیست؟

-جراح بینی طبیعی باید قوس بینی را به شکل طبیعی در بیاورد.

-شکل و محل قرار گیری سوراخ های بینی باید به طورطبیعی باشد.

-نوک بینی تیز نباید باشد بلکه باید حالت طبیعی داشته باشد.

-سوراخ های بینی نباید خیلی کوچک شود و باید فرم متناسب و یکسان داشته باشد.

-جراح بینی طبیعی باید بین بینی و لب و پیشانی زاویه مناسب ایجاد کند.

 

نحوه انتخاب جراح بینی طبیعی

نحوه انتخاب جراح بینی طبیعی

-در انتخاب جراح بینی طبیعی از نزدیکان ،دوستان،آشنایان، اقوام درباره جراح بینی تحقیق کنید.

-اسامی جراحان بینی  ماهر را  جست و جو کنید  و برای اطلاعات بیشتر در این مورد به کلینیک و یا مراکز زیبایی مراجعه کنید.

– در مراکز کلینیک یا مطب با بیماران درمورد نتیجه جراحی بینی شان صحبت کنید.

-از پرسنل  وبیماران  دررابطه با  اخلاق کاری جراح بینی تحقیق کنید.

– برای آشنا شدن بیشتر  با جراح بینی  طبیعی و جراحی بینی و تکنیک های انجام آن  با جراح یک جلسه مشاوره داشته باشید.

-در جلسه مشاوره همه ی اهداف خود را از انجام جراحی بینی را برای جراح بینی شرح دهید.

 

توصیه های لازم پس از جراحی بینی طبیعی

• بهتر است از مصرف غذاهای جویدنی در روزهای اولیه بعد از جراحی خود داری کنید.

توصیه های لازم پس از عمل بینی

• بهتر است از مصرف غذاهای جویدنی در روزهای اول پس از عمل بینی پرهیز شود.

• تنفس از راه بینی ، ۲ تا ۳ ماه پس از جراحی بینی به علت التهاب شدید مخاط در مجاری هوایی دچار مشکل می شود، اما این مسئله زمان زیادی را نمیگیرد. پرهیز از مصرف غذاهای جویدنی در روزهای اول پس از جراحی بینی ، الزامی است و هنگام خواب نیز زیر سر بیمار باید بلند باشد.

• گچ بینی از جنس فایبرگلاس است و ۷ روز پس از عمل، توسط پزشک برداشته شده و بخیه ها کشیده می شود. بیمار باید هنگام برداشتن گچ و کشیدن بخیه ها به علت اندک درد احتمالی قبل از مراجعه به پزشک حمام کند تا گچ صورت خیس بخورد و راحت تر برداشته شود.

• در روز دوم، تامپون ها از بینی خارج می شوند و بینی باید پس از آن با سرم شسته شود. بیمار باید از سرنگ پنج سی سی بدون سوزن آن استفاده کند و ابتدا سرم را بکشد و در وضعیت ایستاده یا خوابیده از کنار چسب ها، سرم شست و شو را به داخل بینی بریزد که انجام این کار در چند روز از نکات ضروری است.

• هنگام شست و شو نباید فشاری به بینی وارد شود. بنابراین قسمتی از سرم شست و شو از سوراخ های جلوی بینی، خارج و قسمتی از آن نیز از انتهای حلق وارد دهان می شود.

• مصرف آنتی بیوتیک و استفاده از مسکن در صورت درد، داروی ضدالتهاب طبق دستور پزشک و استحمام بیمار پس از مدت ۳ روز بعد از ترخیص، از دستورهایی است که پزشک بعد از ترخیص، از دستورهایی است که پزشک بعد از عمل جراحی بینی به وی یادآوری می کند اما خیس نشدن صورت و گچ بینی هنگام حمام الزامی است.

• برخی از پزشکان برای شست و شو از قطره های بینی استفاده می کنند که به علت حجم کم قطره ها این روش موثر نیست.

• گچ بینی از جنس فایبرگلاس میباشد و ۷ روز پس از جراحی بینی طبیعی ، توسط پزشک برداشته شده و بخیه ها کشیده می شود. بیمار باید هنگام برداشتن گچ و کشیدن بخیه ها به علت اندک درد احتمالی قبل از مراجعه به پزشک حمام کند تا گچ خیس شود و راحت تر از روی بینی برذاشته شود .

• در روز دوم، تامپون ها توسط پزشک از بینی خارج شده و بینی باید پس از آن با سرم شسته شود. بیمار باید از سرنگ پنج سی سی بدون سوزن آن استفاده کند و ابتدا سرم را بکشد و در وضعیت ایستاده یا خوابیده از کنار چسب ها، سرم شست و شو را در داخل بینی ریخته که انجام این کار در چند روز از نکات ضروری است.

• زمان شست و شو نباید به بینی فشاری وارد شود. بنابراین قسمتی از سرم شست و شو از سوراخ های جلوی بینی، خارج و قسمتی از آن نیز از انتهای حلق وارد دهان می شود.

• مصرف آنتی بیوتیک و استفاده از مسکن در صورت داشتن درد، داروی ضدالتهاب طبق دستور پزشک و استحمام بیمار پس از مدت ۳ روز بعد از ترخیص، از دستورهایی میباشد که  که پزشک بعد از عمل جراحی بینی به وی ذکر میکند اما خیس نشدن صورت و گچ بینی هنگام حمام الزامی است.

• برخی از پزشکان برای شست و شوی بینی از قطره های اشکی استفاده میکنند که به علت حجم کم قطره ها این روش موثر نیست.

 

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی بیشتر بسته  به نوع جراحی که می خواهید انجام  بدهید میباشد اما به طور کلی  بیشترین هزینه جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی به دستمزد جراح بینی طبیعی بسته است  .

بنابراین در ابتدا از دستمزد جراح بینی  خود آگاهی پیدا کنید  و سپس هزینه قسمت های دیگری مانند آزمایشات وهزینه  بیمارستان را نیز در نظر بگیرید.

هزینه جراحی بینی با توجه به دستمز   مشخص خواهد  شد به همین علت هروقت ازهزینه جراحی سوال کنید یک پاسخ متفاوت خواهید شنید .حتی بعضی از جراحان بینی فقط پس از معاینه بیمارهزینه جراحی را اعلام می کنند.

در آخر انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی از مهم ترین و اولین مراحل قبل از جراحی بینی می باشد زیرا این انتخاب نقش موثری درایجاد نتایج مطلوب جراحی بینی دارد. جراح بینی باید دارای سابقه ای درخشا ن باشد و در انجام  انواع مختلفی از جراحی های بینی مانند جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی ، جراحی بینی طبیعی و انواع دیگر مهارت  و تجربه کافی کامل داشته باشد.

رضایت بیماران از بیشترین درصد عوامل در انتخاب بهترین جراح بینی  طبیعی تاثیر گذار میباشد. زیرا این رضایت باعث می شود تا با اطمینان خاطر این کار را انجام دهید .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *