جراحی پلک

Posted on

جراحی پلک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی  جز جراحی های زیبایی پلک میباشد که با انجام این گونه جراحی ها در ظاهر افراد تغییراتی به وجود می آید که این تغییرات دربرخی از افراد مانند کسانی که افتادگی پلک دارند بیشتر موثر میباشد .

با بالا رفتن سن ، تغییراتی درساختمان پلک ایجاد میشود  که باعث میشود فرد ظاهری خسته تر و سالخورده ای پیدا کند. بخش عمده این تغییرات عبارتند از:

 • شل شدن و کش آمدن  پوست و عضلات پلک ها
 • ایجاد چین و چروک های ظریف در اطراف پلک ها
 • تجمع  اضافه چربی در زیر پوست پلک ها

 

با افزایش سن در افرادی چشم‌ها در قسمت زیرین پف کرده و باعث سست پوست پلک‌ها می شودو شما می توانید با انجام جراحی پلک چین‌وچروک‌های زیر چشم و افتادگی پلک‌ها وهمچنین پف زیر چشم‌ها را به آسانی برطرف نمائید .

 

البته امکان دارد که علت ایجاد پف زیر چشم وجود بیماری باشد زیرا بیماری هایی مانند کم‌کاری یا پرکاری تیروئیدموجب  پف چشم در افراد می شود که شما با درمان این بیماری بعد ازگذشت مدت زمانی پف چشم نیز برطرف می شود و نیازی به جراحی پلک نخواهید داشت.

 

در برخی افراد افتادگی پلک بالایی به اندازه ای می شود که دید شخص مور نظر در این ناحیه محدود می شود و شما با انجام جراحی پلک می توانید به دید قبلی خود باز گردید.

انواع جراحی زیبایی پلک

جراحی پف بالای چشم  جز جراحی های پلک میباشد که با عمل پلک به راحتی این مشکل برطرف خواهد شد این جراحی  ممکن است برای دو پلک بالا و پایین انجام شود. به این جراحی اصطلاحا بلفاروپلاستی پلک فوقانی،بلفاروپلاستی پلک تحتانی و بلفاروپلاستی توام فوقانی و تحتانی گفته میشود.

نکاتی در رابطه با جراحی پلک باید بدانیم

در ابتدا به ابن نکته توجه نمائید که در جراحی پلک متخصص مستقیم با چشم و نواحی اطراف  چشم شما سروکار دارد به همین منظور در انتخاب جراح متخصص  خود دقت لازم را به خرج دهید تا به عوارض جانبی جراحی پلک ارزان دچار نشوید عوارض جانبی جراحی پلک در اکثر افراد به صورت  کاهش بینایی،عفونت چشم، دوبینی، قرارگیری پلک در جای نامناسب، نمایان خواهد شد .

 

باتوجه به ساختار پوست افراد جراحی پلک تقریبا  یک ساعت زمان میبرد . اگر عمل دیگری می خواهید به همراه این جراحی می خواهید انجام دهید، قطعا مدت زمان جراحی بیشتر را در بر میگیرد. حدود یک ساعت زمان لازم است تا فرد به هوش بیاید.

افراد مناسب برای جراحی پلک

جراحی پلک برای افرادی صحیح است که حداقل سنش ۳۵ سال باشد، اشخاصی که در پلک بالای خود احساس پوست اضافه می کنند و یا زیرچشم خود پف دارند در چهره آن‌ها تغییراتی به وجود می آورد نیز می تواند این جراحی را انجام دهند البته شخص باید از نظر جسمی سالم باشد و بیماری خاصی را نداشته باشد .

دلیل انجام جراحی پلک چیست؟

 • پوست اضافی روی پلک از علائم پیری پوست در این قسمت میباشد که افراد به همین علت جراحی پلک را انجام میدهند .
 • افتادگی  پلک یکی از علت های روی آوردن افراد به جراحی می باشد.
 • در برخی افراد پوست پلک دچار چین خوردگی خواهد شد .
 • پوست اضافی بر روی پلک دید شخص مورد نظر را محدود وبرای وی مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.
 • با جراحی پلک  فرد می توانند نشانه های پیری در پلک بالایی را به آسانی از بین ببرد.

آمادگی لازم قبل از عمل جراحی پلک

 • قبل از جراحی پلک از نوشیدن مشروب الکلی و استعمال دخانیات از دو هفته قبل پرهیز کنید.
 • قبل از  جراحی پلک نباید دارو هایی مانند ایندومتاسینو مفنامیک اسید،آسپیرین، بروفن  مصرف نماید.
 • شب قبل از جراحی شام سبکی را بخورید و حدود ۶ الی ۸ ساعت ناشتا باشید .
 • اگر شخص مورد نظز بیماری خاصی دارد وهمچنین  داروی خاصی را استفاده نماید باید قبل از  قبل از جراحی به پزشک خود اطلاع دهد.

نحوه انجام جراحی پلک

 

متخصص در زمان جراحی  تلاش می کند که قسمتی از پوست اضافه پلک بالایی که باعث افتادگی پلک در برخی از بیماران شده است را برطرف می کند.  پزشک می تواند با جراحی پلک پوست اضافه زیرچشم را برداشته و همین طور چربی‌های اضافی زیرچشم را که باعث پف زیر چشم می شود را با تخلیه چربی از بین ببرد در نهایت جراحی پلک  چشمانی با طراوت ،زیبا را برای فرد بوجود می اورد.

 

 

در زمان جراحی ،متخصص یک برش‌ بر روی خط پلک و محل رویش مژه‌ها بر روی چشم بیمارایجاد مینماید. سپس از طریق آن ها پوست اضافه ی را ازقسمت بالای چشم جدا می کند و همچنین متخصص چربی‌های جمع شده درزیر چشم را تخلیه مینماید که این کار باعث می شود پوست اضافه در زیر چشم نمایان شده و متخصص پوست اضافه را از روی چشم بیمار بردارد .

ودر نهایت پزشک بخیه‌های خیلی  ریزی بر روی چشم بیمار زده بدون آنکه اثری از آن باقی بماند .دربعضی بیماران متخصص تنها  چربی های اضافه را تخلیه می کند ونیازی به برداشتن پوست اضافه نمیباشد .

 

 

بیمار ممکن است بعد از جراحی پلک ارزان کمی تاری دید  داشته باشد و حتی ممکن است تا چند روز پلک خود نتوانید به صورت کامل باز کند .  بعد ازچند روزاز شدت این مشکلات کمتر شده . در روز اول بعد از جراحی بایداز کمپرس سرد وهمچنین از  قطره‌های اشک مصنوعی استفاده کنید.

 

مراقبت های لازم بعد ازجراحی پلک

محل برش ها و بخیه ها را با پماد چرب نمائبد .

در صورت داشتن درد شدید یا کاهش بینایی  حتما به پزشک خود اطلاع دهید .

در دو روز ابتدایی پس از جراحی از کمپرس سرد استفاده کنید.

در زمان خواب هم از چندین بالش استفاده نمائید این کار از ورم و کبودی محل مورد نظر را کاهش می دهد.البته میزان خون مردگیو ورم  درافراد مختلف متفاوت میباشد اما به طور کلی ورم و کبودی بعد از چند روز محو خواهند شد و بعد ازظرف ۲ تا ۴ هفته بهبودی حاصل می شود.

 

پس از جراحی پلک ارزان معمولا پلک ها ترشحات خفیف و چسبنده ای دارند که  با استفاده از قطره هایی می توانید این مشکل را برطرف نمائید.

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک به  فاکتورهای مختلفی بستگی دارد . البته به این نکته توجه داشته باشید که هزینه روش درمانی جراحی پلک ارزان تقریبا به اندازه جراحی‌های پلک دیگر است .

 

درآخر جراحی پلک اختلالاتی همچون درمان پف پلک بالا و پلک پایین ،افتادگی پلک را به کمک این روش برطرف می کند .انجام عمل جراحی بالا کشیدن پلک بالایی و برداشتن پف زیر چشم می تواند در شاداب کردن و جوانسازی پلک‌ها تأثیر فوق العاده ای را خواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *