جراحی پلک چشم

Posted on

جراحی پلک چشم

 

جراحی پلک چشم یکی از جراحی های زیبایی در دنیا میباشد که توسط متخصص زیبایی انجام میشود و متخصص از بی حسی برای انجام جراحی استفاده میکند.چشمها راه ارتباطی ما با دنیای بیرون هستند بنابراین چشم ها نقس اساسی در روابط اجتماعی ما و تعامل با دیگران ایفا میکنند و وقتی ما می خواهیم رابطه ای را با فرد دیگری شروع کنیم اولین نگاهمان به چشمان طرف مقابل است .

ظاهر چشمان هر فردی در قضاوت کردن اولیه دیگران نسبت به وی تاثیر زیادی دارد  و همچنین نقش اساسی در اعتماد به نفس فرد دارد .

زمانی که سن فرد بیشتر میشود در اطراف پلک های او چروک های ریزی به وجود می آید و عضلات و پوست پلک شل می شود و در زیر پوست چربی تجمع پیدا می کند  که موجب می شود فرد مسن تر و خسته تر از حالت اولیه به نظر برسد و در صورتی که این حالات زیاد باشد می تواند با مسدود کردن میدان دید جانبی بر عملکرد بینایی فرد موج و تاثیر منفی داشته باشد .

بلفاروپلاستی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی در دنیا میباشد ودر طی انجام آن پوست، چربی و عضله اضافی برداشته می شود ،موقعیت پلک اصلاح میشود و سبب می شود ظاهر فرد تغییر قابل ملاحضه ای کند و چهره فرد جوانتر شود. نتایج مفید جراحی پلک چشم تا سال ها و حتی تا آخر عمر باقی خواهد ماند.

چه کسانی کاندید مناسب جراحی پلک چشم هستند ؟

کاندیدای مناسب جراحی پلک چشم افرادی هستند که سنشان کمتر از ۳۵ سال نباشد  و پف زیر چشم و افتادگی پلک(در اثر تجمع چربی اضافه) در زیبایی چهره آنان تاثیر منفی گذاشته باشد. فرد متقاضی برای انجام آن باید کاملا سالم و مبتلا به بیماری خاصی نباشد. بیمار برای اینکه بتواند به آنچه که میخواهد برسد باید  انتظارات واقع بینانه ای از جراحی پلک چشم و نتایج آن داشته باشد.

عوارض بعد از جراحی پلک چشم

امکان دارد در موارد کمی پس از عمل، خونریزی شدید رخ خواهد داد و با فشار آوردن بر عصب بینایی دید فرد را کاهش میدهد و دایمی شود. برای جلوگیری از این وضعیت فرد نباید به هیچ وجه سر خود را خم کند و از انجام فعالیت های سنگین حتما خودداری کند. بیمار در صورت داشتن درد شدید و یا کاهش دید بینایی باید هر چه سریعتر به پزشک خود اطلاع دهد .

روش جراحی پلک چشم

در فیلم جراحی دیده می شود که مدت زمان بلفاروپلاستی تقریبا یک ساعت میباشد و زمان جراحی پلک پایین تقریبا یک ساعت و نیم می باشد.در فیلم جراحی پلک چشم دیده می شود پس از به پایان رسیدن جراحی پلک چشم به بستری شدن کامل چشم نیازی نیست و فقط بخش بخیه خورده شده چشم با یک چسب باریک پوشانده میشود .

 

مکان جراحی پلک چشم ؟

جراحی پلک چشم را می توان در مطب یا بیمارستان انجام گیرد . در فیلم جراحی دیده می شود که  معمولاً جراح ، جراحی پلک چشم را به صورت سرپایی انجام می دهد  و به بستری شدن بیمار نیازی نیست. زمان انجام عمل پلک متغییر میباشد و بسته به اینکه جراحی پلک چشم روی پلک بالا یا پایین یا هر دو انجام گیرد بین یک تا سه ساعت میباشد . جراحی پلک چشم معمولاً با بی حسی موضعی انجام می گیرد  اما با توجه به وضعیت بیمار پزشک ممکن است تسخیص دهد از بیهوشی استفاده کند یا خیر ؟

 

انواع جراحی پلک چشم (بلفاروپلاستی)

جراحی پلک چشم می تواند همراه با روش های دیگری  مانند کشش پوست صورت یا بالا کشیدن ابرو یا تزریق بوتاکس انجام گیرد. عمل پلک شامل سه نوع جراحی پلک چشم اصلی می شود که هر کدام معایب و مزایایی دارذ .

 

جراحی پلک فوقانی

در جراحی پلک چشم فوقانی پوست اضافی که  روی پلک فوقانی  وجود دارد و کیسه های چربی  که به صورت پف کردگی بالای پلک هستند برداشته خواهد شد. همچنین اگر شخص افتادگی پلک داشته باشد ،در حین جراحی پلک چشم  اصلاح خواهد شد. جراح پلک چشم شکل و موقعیت پلک فوقانی را بهبود می بخشد. علاوه بر آن در صورتی که پوست اضافه یا افتادگی پلک وجود داشته باشد باعث محدودیت دید جانبی شده باشد این مشکل را برطرف خواهد کرد و در کل ظاهری جوان تر و هوشیارتر به فرد می دهد. گاهی اوقات جراحی پلک چشم بالا کشیدن ابرو،همراه با جراحی پلک فوقانی انجام خواهد شد .

 

جراحی پلک تحتانی

هدف از جراحی پلک تحتانی برداشتن کیسه های چربی زیر پلک تحتانی که موجب پف کردن زیر چشم می شود انجام پذیر است و معمولاً بخشی از پوست پلک تحتانی نیز در حین جراحی پلک تحتانی گرفته خواهد شد .

 

جراحی پلک چشم 

زمانی که افراد سنشان بالا میرود، شل شدگی لایه نگهدارنده چربی رور چشم آنها باعث می شود در زیر چشم پفی به وجود آید.همچنین کم شدن قوام تاندونهای پلک پایین نیز سبب پرکاری عضلات زیر چشم و شل شدن پوست و در آخر ایجاد چین و چروک می شود . علت پف پلک در نوزادان و کودکانبه رشد طبیعی آنها مربوط میشود اما درافراد بزرگسال علت پف زیر چشم امکان دارد به خاطر دارو و یا بیماری باشد اما علت اصلی پف زیر چشم افزایش سن میباشد .

 

هزینه جراحی پلک چشم

هزینه ی جراحی پلک فوقانی متاثر از عوامل مختلفی است که موجب متغییر بودن آن در مراکز و کلینیک های مختلف می شود ؛ این عوامل شامل موارد زیر است :

  • دستمزد پزشک متخصص جراحی پلاستیک : هر چه پزشک متخصص جراحی پلاستیک باتجربه تر و حرفه ای تر باشد ، هزینه ی جراحی بالاتر حساب میشود.
  • موقعیت مرکز یا کلینیک زیبایی : کلینیک زیبایی واقع در موقعیت های  جغرافیایی بهتر و گران قیمت تر ، بالطبع خدمات را با قیمت بالاتری ارائه می دهند .
  • نوع جراحی : جراحی پلک چشم در مقایسه با پلک پایین کمتر می باشد و اگر نیاز به جراحی هر دو پلک می باشد ، جراحی همزمان هر دو پلک به صرفه تر خواهد بود .
  • هزینه اتاق عمل : هزینه ی امکانات و تجهیزات به کار رفته در اتاق عمل برای جراحی پلک چشم در هزینه ی نهایی آن لحاظ میشود ،هر چه منابع کلینیک پیشرفته تر باشد ، هزینه ی جراحی بالاتر خواهد رفت .
  • میزان گستردگی جراحی : جراحی پلک چشم در برخی موارد باید با رفع ناهنجاری های عملکردی پلک صورت بگیرد از این رو هر چه گستردگی جراحی بیشتر باشد ، هزینه نهایی عمل بالاتر خواهد بود.
  • هزینه های جانبی : هزینه هایی مانند ؛ هزینه ی آزمایش ، داروها ، ویزیت بعد از جراحی و … در برآورد صحیح هزینه ی جراحی پلک چشم فوقانی موثر خواهد بود و با در نظر گرفتن این هزینه ها میتوان تصمیم درست را اتخاذ کرد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *