جراحی پلک پایین

Posted on

جراحی پلک پایین

جراحی پلک پایین بیشتر به علت پف چشم برای هر فرد به وجود می آید بسیاری از افراد این جراحی را به دلایل مختلفی مانند پف چشم وحالت کیسه مثل زیرچشم، انجام می دهند و افراد برای رفع این مشکل به جراحی پلک پایین چشم ، کشیده میشوند. این جراحی که به افراد کمک می کند ظاهر خسته در صورت فرد را بهبود یابد . جراحی پلک پایین، بیشتربرای پف کردگی زیر چشم، چروک پوست و چروک بافت ها در بخش پایین پلک ها قابل انجام است .

مزایای انجام جراحی پلک پایین

انجام جراحی پلک پایین در افراد موجب درمان پف زیر چشم، درمان شلی پوست در این قسمت ،برطرف شدن افتادگی پوست و باعث کشیدگی بافت‌های زیر چشم خواهد شد که این کار موجب می شود صورت فرد جوان‌تر و زیباتر و چشم‌ها درشت‌تر به نظر برسد . چهره فرد دیگر حالت خستگی نخواهد داشت و چشم‌ها زیباتر ودرخشانتر به نظر می آید.

سن مناسب انجام جراحی پلک پایین

از آنجایی که پف چشم به علت افزایش سن ایجاد یا تشدید می‌شود، بنابراین بهتر است جراحی زیبایی پلک در سنین بالاتر انجام گیرد .

اما علت پف چشم در بیشتر افراد به دلیل پف چشم می باشد در نتیجه ممکن است افراد جوان‌تر نیز این مشکل را داشته باشند نیاز به جراحی پلک پایین دارند .در صورت کلی جراحی برداشتن پف چشم می‌تواند از سن ۲۰ سالگی برای بیماران انجام می شود که دارای چشمهای پف‌آلود می باشند.

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی پلک پایین

افرادی که همواره، پس از خواب طولانی چهره آنها خسته به نظر می‌آید.
افرادی که در تمام روز چشم‌های پف کرده دارند .
افرادی که در اطراف چشم های آنها پوست اضافی وجود دارد.
افرادی که آرایش چشم آنها به علت پف‌آلود بودن دشوارتر شده است.
البته بعضی از این مشکلات به دلیل عارضه‌ها ی مانند مشکلات تیروئید مانند خشکی چشم ،کم‌کاری تیروئید ، کم بودن اشک چشم، فشار خون بالا یا بیماری قلبی ـ عروقی ممکن است موجب بروز پف زیر چشم شود ونیازی به جراحی پلک پایین نیست.

جراحی پلک پایین برای افرادی که بیماری مثل دیابت و بیماری تیروئید دارند خطرناک میباشد و این جراحی با کنترل بیماری و تحت نظارت فوق تخصص اکولوپلاستیک برای این افراد قابل انجام است .

کاربرد انجام جراحی پلک پایین

با استفاده ازجراحی پلک پایین شما می توانید پوست اضافه را از این قسمت بردارید و با این کار پف پلک را رفع کنید. با افزایش سن افراد لایه نگهدارنده چربی در زیرچشم شل خواهد شد  که موجب پف زیر چشم در افراد می شود زمانی که پف پلک در پایین چشم ها ایجاد می شود برخی اوقات دچاراشتباه شده و این پف چشم را به دلیل بیماری های کلیوی می داننددر حالی که این پف پلک پایین به جراحی نیاز دارد موجب شده چهره فرد خسته و ناراحت باشد..در اکثر موارد جراحی پلک پایین به علت رفع پف پلک ایجاد شده در زیر چشم ها می باشد.

علائم پف پلک پایین چیست؟

وجود هریک از علائم زیر نشان دهنده پف پلک پایین می باشد که شما می توانید با انجام جراحی پلک پایین آن را برطرف نمائید،ورم یا ملتهب شدن پلک ها یکی از نشانه های پف پلک پایین انجام می شود زیرا فرد ظاهری غمگین و خسته خواهد داشت و در ظاهر افراد تاثیر گذار است.

از موارد دیگر  علائم پف چشم واحساس سورزش و خارش چشم ها است وجود پوست اضافه و پف در زیر چشم ها همچنین مشکل در چشمک زدن ،حساس شدن چشم ها قرمزی چشم ها همه این موارد موجب می شود که فرد جراحی پلک پایین انجام دهد.

نحوه جراحی پلک پایین

درابتدا برای جراحی پلک پایین ،جراح پلک برش را در پشت پلک ایجاد می کند وپوست اضافه وچربی را از چشم بیمار تخلیه می کند دراین نوع جراحی ازبخیه استفاده نمیشود. اگر پوست شما در این قسمت اضافه و شل باشد، پزشک این برش را زیر خط مژه ها انجام می دهد. و ازاین طریق چربی های اضافه و پوست های اضافه را خارج میکند و در پایان جراحی این قسمت با بخیه های ظریفی دوخته می شود که خیلی نمایان نمیباشد.

در صورتی که در جراحی  پلک پایین میزان پف پلک پایین و بیرون زدگی چربی های به مقدار زیا باشد پزشک محل برش را در زیر خط مژه ها می زند به طوری که اسکار آن دیده نشود. دراین صورت پزشک علاوه بر خارج کردن چربی های اضافه پوست اضافی پلک را نیز برمی دارداما اگر چربی ها خیلی زیاد در این قسمت وجود نداشته باشدپوست پلک نیز در حد معمول باشد پزشک چربی ها با ایجاد برشی در سطح داخلی پلک ها خارج می کند مزیت جراحی پلک پایین در این است که روی پوست هیچ برشی ایجاد نمی گردد و ضمنا بهبودی و ترمیم آن نیز سریع تر است.

 

پس از جراحی پلک پایین ممکن است در اطراف چشم فرد کبود و متورم شود همچنین در این گونه جراحی زیبایی پلک ،خشکی چشم بعد از جراحی در افراد دیده خواهد شد  که باید از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید . تورم و کبودی یک یا دو هفته بعد از جراحی برطرف می شود اما چند ماه زمان میبرد. محل برش جراحی پلک به تدریج کم رنگ می شود و ممکن است تا یک سال به طول بینجامد تا محل برش به طور کامل برطرف شود.

هزینه جراحی پلک پایین

هزینه جراحی پلک به هزینه های مختلفی مانند جراح، بیهوشی، بی‌حسی و گستردگی جراحی بستگی دارد.پس می توان گفت که به طور کلی هزینه جراحی به مکان کلینیک ، دستمزد جراح پلک ، مشکلی که از چشم فرد باید برطرف شود بر قیمت جراحی پلک تاثیر گذار است .

برای اطلاع از قیمت دقیق جراحی پلک پایین از جراح پلک خود پرس وجو کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که هزینه جراحی پلک بالا یا هزینه جراحی پلک پایین با یکدیگر متفاوت میباشد.
اگرجراحی پلک شما به درستی انجام نگیرد ممکن است مشکلاتی برای شما بوجود آورد که عوارض زیادی برای شما دارد.
یکی از عوارض جراحی پلک پایین محدوده کردن بینایی و دید بیمار است به همین دلیل قبل از جراحی پلک پایین درانتخاب جراح پلک نهایت دقت خود را به کار گیرد تا بهترین را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *