جراحی پلاستیک واژن

Posted on

جراحی پلاستیک واژن چیست ؟

جراحی پلاستیک واژن یکی از جراحی های زیبایی محسوب میشود ،بسیاری  از خانم ها نمی دانند که وجود مشکلی در واژن آنها می تواند به شکل غیر مستقیم ،بسیاری از مشکلات خانوادگی و اجتماعی را موجب میشود و در عوض احساس لذت و رضایت از مقاربت جنسی ،تاثیرات مثبتی بر زندگی شخصی فرد می گذارد و همچنین موجب رضایتمند بودن همسر وی از مقاربت جنسی هم می شود . وجود مشکل در واژن ، سبب می شود که نه تنها شخص از آمیزش لذت کافی را نبرد، بلکه با مشکلات دیگری نیز مواجه شود.

یکی از عواملی که در دستگاه تناسلی خانم ها مشکلاتی را ایجاد میکند ، یائسگی می باشد .در زیر به برخی از مشکلاتی که نتیجه یائسگی در خانم ها می باشد  اشاره خواهیم کرد :

عفونت های ادراری

خشکی واژن

سوزش واژن

درد در زمان مقاربت جنسی

گشاد شدن واژن

بسیاری از خانم ها، علت گشاد شدن واژن را ناشی از آمیزش هایب با تعدد بالا میدانند اما تا کنون هیچ تحقیق علمی این موضوع را ثابت نکرده است . پزشکان،علت گشادی واژن را زایمان های متعدد طبیعی ، ژنتیک ،افزایش سن ،کاهش وزن شدید و در برخی از موارد عدم تناسب آلت مرد و واژن زن می دانند .پس از زایمان ، در بدن شخص و رفتارهای جنسی او تغییراتی به وجود می آید که یکی از این تغییرات ، گشادگی واژن می باشد.

 

مشکلات گشاد بودن واژن

بی اختیاری مدفوع

بی اختیاری ادرار

کاهش رطوبت واژن

خارش و سوزش در ناحیه تناسلی و واژن

برای درمان مشکل گشادی واژن ، روش های مختلفی وجود دارد که یکی از راه حل ها ، جراحی پلاستیک واژن می باشد. با جراحی پلاستیک واژن ، که روشی مطمئن برای از بین بردن مشکل گشادی واژن است ، می توان در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلاتی که در بالا گفته شد را برطرف کرد .

 

روش های زیادی برای جراحی پلاستیک واژن وجود دارد که بعضی از این روش ها عبارتند از:

جراحی پلاستیک واژن با لیزر

جراحی پلاستیک واژن با نخ

جراحی پلاستیک واژن با استفاده از تزریق چربی

جراحی پلاستیک واژن با استفاده از تزریق ژل

جراحی پلاستیک واژن با استفاده از پی آر پی

جراحی پلاستیک RF  فرکشنال

جراحی پلاستیک با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ

 

کاندیدای مناسب جراحی پلاستیک واژن

تمام خانم هایی که به دلیل بالا رفتن سن ،تغییرات وزن ، زایمان های طبیعی متعدد و یا به علت ژنتیک ، دچار گشادی واژن شده اند و از آمیزش جنسی لذت نمیبرند  ،می توانند جراحی پلاستیک واژن انجام دهند .گذشت زمان باعث تغییراتی در بدن و به خصوص دستگاه تناسلی بانوان می شود . از مشکلاتی که در دستگاه تناسلی بانوان که در نتیجه بالا رفتن سن ایجاد می شود ، آتروفی واژن میباشد ،آتروفی واژن مشکلات و تغییرات هورمونی زیادی را برای خانم ها ایجاد میکند  که با روش های جراحی پلاستیک واژن در زمان کمی قابل برطرف شدن میباشد .

مزایای جراحی پلاستیک واژن

بانوانی که جراحی پلاستیک واژن انجام می دهند ، علاوه براینکه مشکلات پرینه و شل بودن واژن آنها رفع میشود  ، بسیاری از مشکلات دیگر واژن آنها از بین خواهد رفت .از این مشکلات قابل رفع می توان به موارد زیر اشاره کرد.

بالا بردن رطوبت واژن

تحریک کلاژن سازی واژن

جوانساژی واژن

درمان مشکل افتادگی واژن

زیبا ساختن واژن

درمان مشکلات بی اختیاری ادرار و مدفوع

درمان مشکلات خشکی واژن

روشن کردن پوست ناحیه تناسلی

قوام بافت های واژن (افزایش مقاومت بافت واژن)

حجیم سازی لابیاها (در مواردی که لابیاها خیلی کوچک هستند. )

لیزر واژینال ،جدیدترین روشی است که از آن جهت جوانسازی واژن استفاده می شود .

 

با کاهش تولید استروژن، دستگاه تناسلی تحت تاثیر قرار گرفته و پس از ۴۰ سالگی ، ۵۰ درصد بانوان علائمی مثل آتروفی تناسلی را تجربه می کند که بر کیفیت زندگی زوجین و رضایت جنسی شان تاثیر خواهد گذاشت .

با افزایش سن ، دیواره واژن ، به طور ناگهانی ،کلاژن خود را از دست داده و نازک می شود  و از خاصیت کشسانی طبیعی واژن و جریان خون دیواره واژن کم میشود که این تغییرات افتادگی و شل شدن واژن را زیاد کرده و خیلی از مواقع ،مشکلات زیادی را در روابط جنسی و بهداشت فرد ایجاد می کنند .

 

 

مزایای جراحی پلاستیک واژن با لیزر

در مدت زمان کوتاهی (۱۰ الی ۲۰ دقیقه) قابل انجام است.

روشی غیرتهاجمی و بدون درد و عوارض جانبی می باشد .

بانوان با هر گروه سنی می توانند این حراحی را انجام دهند.

باعث روشن شدن دستگاه تناسلی خارجی و لابیا خواهد شد .

قرمزی و سوزش واژن را برطرف می کند.

نتیجه جراحی تا مدت زیادی ماندگار می باشد.

التهاب واژن را رفع خواهد شد .

حتی افرادی که بیماری هایی مانند سرطان دارند هم می توانند این عمل را انجام دهند .

چین خوردگی واژن را از بین خواهد برد.

ظاهر و شکل واژن را زیباتر کرده و آن را تنگ می کند.

جراحی پلاستیک واژن در گذشته

در گذشته برای جراحی زیبایی پلاستیک فقط از روش لابیاپلاستی و واژینوپلاستی به کار برده میشد .اما امروزه  لیزر درمانی که روشی غیر تهاجمی و بدون درد می باشد ، می تواند باعث زیبایی دستگاه تناسلی خانم ها شود.

بانوان باید قبل از انجام جراحی پلاستیک واژن ،از سالم بودن واژن خود مطمئن شوند و برای این کار باید به پزشک متخصص مراجعه کنند تا پزشک با انجام نمونه پاپ اسمیر و معاینه واژن تشخیص خواهد داد که آیا می تواند جراحی پلاستیک واژن انجام دهد یا نه.جراحی پلاستیک واژن بر زیبایی دستگاه تناسلی خانم ها تاثیر زیادی می گذارد و باعث بهبود زندگی شخصی و اعتماد به نفس آنان می شود.

 

 

خانم هایی که نمی توانند جراحی پلاستیک واژن انجام دهند

همه خانم ها به غیر از خانم هایی که به بیماری های سیستمیک یا موضعی دچار هستند  ،می توانند به جراحی پلاستیک واژن را با روش های مختلف بنابر نیاز خود روی آورند .هر کدام از روش های های جراحی پلاستیک واژن ، معایب و مزایا  خاص خود را دارد که بنابر تشخیص مناسب پزشک متخصص زنان می توانند ازیکی از این روش ها استفاده کنند.

 

آیا انجام جراحی پلاستیک واژن دردناک است ؟

در اکثر جراحی های پلاستیک واژن نه تنها بی حسی عمومی انجام میگیرد بلکه به بی حسی موضعی هم نیازی نیست و این نشان دهنده این است که روش های جراحی پلاستیک واژن ایمن و بی خطر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *