جراحی لیفت پلک

Posted on

جراحی لیفت پلک

جراحی لیفت پلک یکی جراحی های زیبایی چشم میباشد، در این روش متخصص جراح پلاستیک با توجه به اطلاعات و تخصصی که در این زمینه دارد و  با انجام تکنیک های خاص برش هایی را در نواحی خاص ایجاد مینماید وبا برداشتن پوست ، چربی یا عضله و مشکلات  موجود در ناحیه ی پلک ها را برطرف خواهد کرد که با انجام جراحی  لیفت پلک می تواند موجب کشیدگی پوست پلک شود و نتیجه ی خوبی از جراحی لیفت پلک برای بیمار به دست آید .

 

اما در صورت کلی می توان گفت که جراحی لیفت پلک یکی از جراحی های سخت درجراحی پلاستیک می باشد که برای اینکه شخص به آنچه که میخواهد برسد در زمینه جراحی  لیفت  باید متخصصی را انتخاب کند که در این زمینه تخصص ظرافت ، تجربه و مهارت بالایی در جراحی داشته باشد .

انواع جراحی لیفت پلک

یکی از جراحی های لیفت پلک همان جراحی پلک بالا میباشد که در این روش پزشک با برداشتن پوست اضافه ، چربی یا عضله اطراف چشم این جراحی را انجام میدهد.

روشی دیگر که خیلی کم در جراحی لیفت پلک انجام میشود جراحی  لیفت پلک پایینی نام دارد که جراحی در پلک پایین انجام می شود .  در صورتی که چشمهای شما  تورم و پف داشته باشد می‌توانید با انجام جراحی لیفت پلک پایین این مشکل را به راحتی حل کنید و ازافتادگی و شلی پوست و چربی اضافی در این ناحیه رهایی پیدا کنید.

البته دقت کنید که بتر است چربی زیر پوست نباید به صورت کامل توسط جراح برداشته شود زیرا با بالا رفتن سن زیر چشم‌ها به صورت طبیعی گود می‌افتد. از این جهت، ممکن است  شما بیش از حد مسن به نظر برسید .

کاندیدای جرای لیفت پلک چه کسانی هستند ؟

کاندیدای جراحی لیفت پلک میتوانند کسانی باشند که در بین ابرو و پلک بالای خود دارای پوست اضافه و چین طبیعی هستند.همچنین افرادی که اگر از پلک بالای آنها پوست شلی آویزان باشد می توانند این جراحی را انجام دهند.افتادگی پلک پایینی اصلاح نازیبایی های پلک نیز با اینروش قابل انجام است .

 

چگونگی انجام جراحی لیفت

برای جراحی لیفت پلک ابتدا متخصص از بی حسی موضعی استفاده می کند ؛ ولی در روش عمل لیفت پلک از بیهوشی هیچ وقت استفاده نمیشود .

بخشی از پلک را که  قرار است روی آن قسمت جراحی انجام شودقبل از جراحی پزشک علامت گذاری می کند تا در حین جراحی آنجا را با استفاده از ابزار چاقوی کوچک جراحی برش دهد. ناحیه برش بر روی آن انجام شده است پس از تمام شدن با بخیه بسته میشود. جای زخم به دلیل اینکه بخیه در اطراف پلک زده میشود از دید پنهان میشود.

در جراحی رفع پف زیر چشم پس از جراحی جای زخم باقی نمی ماند و شما می توانید بدون اینکه در رابطه با جراحی لیفت پلک استریس داشته باشید ولی اگر میخواهید جراحی لیفت پلک تحتانی را  انجام دهید در انتخاب متخصص خود بسیار دقت کنید چون این یک جراحی پیچیده‌تر است و به مهارت و دقت نیاز دارد .

 

مراقبت های پس از جراحی لیفت پلک

درجراحی لیفت پلک تورم و کبودی  به خصوص در جراحی پلک تحتانی ناچیز است؛و اکثر افراد بعد از جراحی لیفت پلک می توانند  به خانه باز گردند . البته ممکن است کبودی و تورم در برخی از افراد زیاد به چشم بخورد اما به صورت معمول پس از چند روز در بیشتر افراد این کبودی برطرف خواهد شد .

بخیه‌ها بعد از ۳ تا ۵ روز باید کشیده شوند و یک هفته بعد از عمل لیفت پلک از لوازم آرایشی میتوانبد استفاده کنید.

در ۲۴ ساعت اول بعد از جراحی لیفت پلک از کمپرس یخ میتوانید استفاده کنید تا تورم برطرف شود .

پس از جراحی تا یک مدت از قطره یا پماد موضعی یا آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت ها استفاده کنید.

 

جراحی لیفت پلک با عمل بلفاروپلاستی

لیفت پلک یا بلفاروبلاستی در حقیقت  راهی است  برای حذف پوست اضافه یا چربی  در پلک ها .به طور کلی  جراحی بلفاروپلاستی در پلک بالا با ایجاد برش پوست و برداشتن چربی قابل انجام میباشد .

جراحی لیفت پلک یا کشیدن پلک به صورت کلی شامل برداشتن ظریف پوست اضافه و تخلیه چربیهای داخل پلک می باشد . جراح می تواند در عمل لیفت پلک  دو پلک فوقانی را با هم و پلکهای تحتانی را با همدیگر جراحی کند.

نقاهت بعد از جراحی لیفت پلک

بعد از جراحی لیفت پلک توصیه میشود افراد بین ۵ تا  ۷ روز مرخصی داشته باشند ؛اگرچه  برگشت چشم به حالت نرمال و طبیعی چند هفته ای طول خواهد کشید. زیرا بعد از جراحی کبودی، قرمزی،تورم و برخی موارد دیگر در روزهای اولیه بعد از جراحی ظاهر میشوند .

عوارض جراحی لیفت پلک

بیمار باید قبل از جراحی رضایت کامل را داشته باشد،جراح جزئیات و خطراتی که ممکن است در حین عمل برای بیمار اتفاق بیفتد را  مورد بحث قرار دهند.

قبل از جراحی در رابطه با  عوارض احتمالی لیفت پلک  از پزشک خود سوال بپرسید مانند سایر روش‌های جراحی، لیفت پلک نیز دارای عوارضی می باشد که امکان دارد برخی مواقع  شامل جای زخم‌های نامناسب ،ایجاد خشکی ،تاری موقت دید چشم ها ،مشکل در چشمک زدن  چشم‌ها ،عفونت ،بی‌حسی یا درد باشد.

هزینه جراحی لیفت پلک

در بیشتر مواقع هزینه جراحی لیفت پلک به فرآیند جراحی و تجربه ومهارت متخصص بستگی دارد. برخی شرکت های بیمه تنها هزینه عمل افتادگی پلک بالا را در صورتی که بینایی  فرد مشکلی داشته باشد به عهده میگیرند. هزینه عمل بلفاروپلاستی در ایران جزو هزینه های عمل های زیبایی می باشد که بیمه آن را پوشش میدهد .

هزینه  جراحی لیفت پلک برای در تمامی متخصصان و پزشکان  و هزینه ی جراحی در کلینیک های مختلف متفاوت است  .

اما به صورت کلی می توان گفت که عواملی همچون موقعیت کلینیک ، نوع جراحی ،دستمزد جراح ، هزینه های اتاق عمل ، پیچیدگی جراحی و هزینه هایی همچون هزینه آزمایش ، دارو و ویزیت های پس از جراحی بر روی هزینه ی واقعی و دقیق جراحی افتادگی پلک موثر خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *