جراحی زیبایی واژن

Posted on

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن جراحی زیبتیی زنان میباشد که برای سفت کردن واژن هایی که بخاطر زایمان یا افزایش سن گشاد شده اند انجام می گیرد. بعضی از جراحان ادعا میکنند که جراحی زیبایی واژن حتی حساسیت این ناحیه را نیز بالا میبرد، ادعایی که دانشگاه آمریکایی زنان و زایمان به شدت با آن وارد چالش شده است.

با اینکه درست است که بافتهای واژن می توانند کشیده شوند، ولی جمع کردن بافت واژن از طریق عمل جراحی بالا بردن واکنش جنسی را تضمین نمینماید زیرا میل، تحریک و ارضای جنسی برای هر شخصی بسیار پیچیده است  که وابسته به عوامل احساسی، معنوی برای هر فرد متفاوت است . علاوه بر این، حساسیت جنسی خود به خود  منجر به لذت جنسی نمیشود، بلکه به درد خاتمه می یابد.

جراحی زیبایی واژن که جراحی پلاستیک بر روی لابیا (لبهای اطراف واژن) میباشد میتواند به همراه با جراحی دیگری مانند واژینوپلاستی انجام گیرد . جراحی لابیاپلاستی واژن میتواند روی لب کوچک یا لب بزرگ اندام تناسلی انجام شود  لابیاپلاستی اندازه و شکل لابیا را تغییر داده و میتواند آنها را جمع و کوچک کرده و یا تقارن بین آنها را اصلاح کند.

مزایای جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن مزایای فراوانی را دارا میباشدو می تواند تغییرات قابل ملاحظه ای در زندگی شخصی فرد ایجاد نماید :

 • روابط جنسی را بهبود میباد.
 • اعتماد به نفس فرد را افزایش پیدا میکند
 • دارای دوران بهبودی کم و کوتاه میباشد.
 • فرد پس از جراحی زیبایی واژن ظرف مدت ۲۴ ساعت می تواند فعالیت های خود را شروع نماید.
 • بیمار پس از جراحی زیبایی واژن دارای درد بسیار کمی میباشد .
 • در این جراحی نیازی به بخیه نیست .
 • مشکلات زناشویی کاهش پیدا میکند.

علت انجام جراحی زیبایی واژن

 • یائسگی

یائسگی به معنی قطع دوران قاعدگی که از سن ۵۰ سالگی به بالا شروع میشود. یائسگی از جمله مواردی میباشد که بر روی روابط جنسی اثر اتی را خواهد داشت  و اختلالاتی ایجاد می کند. از جمله این اختلالات شل شدن و تغییرات ظاهری در شکل واژن میباشد . برای برطرف کردن این مسئله می توان جراحی زیبایی واژن را انجام داد.

 • گشاد کردن واژن

بیشتر افراد اینگونه تفکر میکنند که گشاد بودن واژن دلیلی جز رابطه جنسی زیاد ندارد. این باور غلط است و عواملی مانند زایمان های متعدد، افزایش سن، ، کاهش شدید وزن ،ژنتیک اندازه  و عدم هماهنگی اندازه آلت تناسلی زن و مرد در رابطه جنسی را می توان تاثیر گذار باشد.

 • واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یک جراحی مربوط به زنان است که به صورت سرپایی انجام میشود ،زمان مورد نیاز این جراحی بسته به نیازهای بیمار از یک تا دو ساعت زمان میبرد.

بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی در طی این جراحی به کار برده میشود . این جراحی با ایجاد یک برش کوچک در واژن شروع می شود، هنگامی که برش ها ایجاد شد ، بخشی از دیواره خلفی واژن برداشته می شود و عضلات واژن  محکم و سفت می شوند.

واژینوپلاستی برای بهبود نیازمند  تا ۱۰ روز استراحت میباشد . در ابتدا پس از جراحی زیبایی واژن ، درد شدید خواهند داشت و ممکن است خونریزی در روز اول پس از جراحی رخ دهد. تورم و کبودی خفیفی ممکن است رخ دهد  اگر چه این عوارض جانبی معمولا در عرض یک تا دو روز از بین خواهد رفت.

بسیاری از زنان در عرض ۳-۵ روز پس از واژینوپلاستی به راحتی به کارهای روزانه  خود برمیگردند اما ورزش و فعالیت شدید باید بعد از چهار تا شش هفته بعد از جراحی انجام نگیرد .  مقاربت جنسی نیز باید در این زمان انجام نشود .

کاندیدای مناسب برای جراحی زیبایی واژن

خانم هایی که از نظر جسمی سالم هستند و احساس می کنند که کانال واژنش به علت زایمان ،افزایش سن و موارد دیگر افتاده یا شل شده است . خوشبختانه علم پزشکی در این خصوص پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و به راحتی میتواند این مشکلات را برطرف کند .

جراحی زیبایی واژن دارای محدودیت های خاصی نمیباشد  ،اما به زنانی که مبتلا به بیماری سیستمیک هستند و یا به بیماری موضعی خاصی را دارند به آنها توصیه نمیشود .متخصص زنان بیمار را قبل از جراحی زیبایی واژن به صورت کامل معاینه و بررسی میکند .

همچنین جراحی زیبایی واژن به افرادی که در ایم گونه مسائل وسواسی دارند توصیه نمیشود  ،این افراد از نتیجه جراحی خود احساس رضایت ندارند و همین امر موجب میشود تاثیرات منفی گذاشته شود روی آنها تاث در نتیجه مشاوره قبل از جراحی برای این افراد بسیار کمک کننده است.

بنا بر نیاز فرد جراحی زیبایی واژن قابل انجام است :

 • واژینوپلاستی
 • لابیاپلاستی

جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی نیز کاربرد های مختلفی دارد . این جراحی بر لابیاهای اطراف واژن انجام میگیرد و در طی آن شکل و اندازه لابیا ها تغییر پیدا خواهد کرد .

گاهی برخی از زنان زنان هنگام پوشیدن لباس های تنگ و یا لباس شنا با مشکل مواجه می شوند و یا پس از پیاده روی در مدت زمان کوتاهی در قسمت واژن خود دچار سوزش یا خارش میشوند ،در این وضعیت با کمک جراحی زیبایی واژن میتوانند این مشکلات را از بین ببرند .

در حین جراحی زیبایی واژن متخصص زنان تقارن را مابین لبه های واژن را به وجود آورده .در اکثر موارد جراحی لابیاپلاستی واژن را همراه با واژینوپلاستی انجام می دهند که تاثیرات مثبت فراوانی را خواهد داشت .

 • روشن کردن پوست ناحیه تناسلی

میزان رنگ تیره پوست ناحیه تناسلی در هر یک از بانوان تفاوت دارد. برخی از بانوان به خاطر داشتن رنگ در این قسمت ناراحت هستند و با خود فکر میکنند که به خاطر عدم رعایت بهداشت این مشکلات به وجود آمده است  که این فکر اصلا درست نیست و از جذابیت بانوان اصلا کم خواهد کرد .

 • نهان سازی کلیتورال

با نهان سازی کلیتورال بافت قسمت کلیتوریس برداشته خواهد شد و تمام مشکلات ناشی از نارسایی های تحریک جنسی با استفاده از  این جراحی از بین خواهد رفت.

 • تقویت نقطه G

در بین زنان نقطه G  به عنوان نقطه تحریک جنسی شناخته شده میباشد .گاهی وقت ها افراد از رابطه جنسی خود شکایات دارند بنا به دلایلی ،با تقویت نقطه G در زنان می توان تغییر قابل ملاحظه ای در ارگاسم و تحریک جنسی به وجود آورد.

در جراحی لابیاپلاستی واژن برای تقویت نقطه  G ،متخصص زنان به دیواره جلویی واژن کلاژن تزریق می کند که این جراحی لذت جنسی در زنان را افزایش میابد .

گروهی از زنان خاصی هستند که به دنبال جراحی زیبایی واژن و تناسب اندام  خود هستند ،دسته اول کسانی که با شرایط مادرزادی مبتلا به  اختلالات ناحیه واژن میباشند و کسانی که به این مشکلات مبتلا هستند و مایل به تغییر ظاهر اندام تناسلی خود هستند .

اگر بخواهیم عوارض جراحی زیبایی واژن را ذکر کنیم ،باید بگوییم این عوارض بسیار کم و نادر هستند و در زمان کوتاهی به طور طبیعی برطرف خواهند شد .

عوارضی که ممکن است رخ دهد عفونت و خونریزی و غیره میباشد نیز وجود دارد که بسیار نادر است  ،در صورت بروز این عوارض دچار استرس و نگرانی نشوید،به راحتی در مدت کوتاهی رفع و از بین خواهند رفت ،بهتر است قبل از جراحی لابیاپلاستی واژن با متخصص زنان خود در رابطه با جراحی زیبایی واژن مشاوره نمائید و با دید باز جراحی زیبایی واژن را انجام دهید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *