جراحی تنگی واژن

Posted on

جراحی تنگی واژن چیست ؟

جراحی تنگی واژن (واژینوپلاستی) از جراحی های زیبایی زنان است که طرفداران زیادی دارد ، جراحی تنگی واژن در حقیقت نوعی جراحی ترمیمی در قسمت واژن است .

جهت ترمیم و بازسازی کف لگن در خانم هایی که در این ناحیه دچارکشیدگی شدید بافت وعضلات واژن شده اند از جراحی تنگی واژن استفاده میشود .همچنین در طی جراحی تنگی واژن ناحیه پرینه که حد فاصل بین  واژن و مقعد میباشد  و به دهانه واژن متصل می باشد ترمیم میشود .با انجام  جراحی تنگی واژن شما می توانیدعضلات واژن را تقویت نموده و جلوی شل شدن آن را بگیرید .

 

چرا خانم ها جراحی تنگی واژن را باید انجام دهند ؟

برخی از خانم ها با بالا رفتن سن دچار کشیدگی در این ناحیه خواهند شد  . این مشکل بیشتر در زمان زایمان برای خانم ها اتفاق می افتد زیرا گروه عضلات بالا برنده که در دو طرف لگن میباشند  معمولا هنگامی که سر نوزاد، واژن را می پوشاند موجب کشیدگی در این قسمت خواهد شد .در بیشترخانم ها  بعد از زایمان طبیعی،واژن ظاهر اولیه خود را از دست داده و به حالت قبل از بارداری برنمیگردد .

علاوه بر این برخی ازخانم ها ، دچار سندرمی به نام هایپرموبیلیتی  هستند که عضلات واژن با این سندرم بیش از حد کشیده میشود این مشکل باعث می شود که خانم ها از ظاهر واژن خود ناراضی باشند و گاهی اوقات هم حساسیت جنسی در این ناحیه را کاهش میدهد .

البته به این نکته دقت لازم را کنید که شما می توانید جراحی تنگی واژن با جراحی لابیاپلاستی را باهم به صورت همزمان انجام دهید . جراحی تنگی واژن یک راه  حل مناسب برای برطرف کردن این مشکلات میباشد و به راحتی قابل انجام می باشد .

علت انجام جراحی تنگی واژن یا واژینوپلاستی

جراحی تنگی واژن از جراحی های زیبایی می باشد که موجب میشود عضلات وارژن تنگ شود ، پرینه و بافت های این ناحیه می شود و با انجام جراحی واژن، کنترل و قدرت عضلات واژن در این ناحیه بالاتر میرود و حساسیت و لذت جنسی در زنان افزایش می یابد زیرا با انجام زایمان طبیعی ، عضلات واژن شل مشود و بیش از اندازه  کشیده می شوند که این باعث میشود عضلات این ناحیه شل و ضعیف  می شوند و نارضایتی جنسی برای افراد ایجاد شود .

 

جراحی واژن  دیگر جراخی انجام داد به طور مثال پرینورافی، تزریق چربی به واژن، تزریق ژل به واژن، روشن سازی واژن و حل مشکل آتروفی واژن با استفاده از لیزر مونالیزاتاچ و لابیاپلاستی جزء جراحی های زیبایی وجوان سازی واژن به شمار میروند .

 

کاندیدای مناسب جراحی تنگی واژن

افرادی که در ناحیه تناسلی خود احساس خوبی ندارند . جراحی تنگی واژن به کار برده میشود که این ناراحتی بیشتر به دلیل افزایش سن ، زایمان ، مشکل شلی عضلات واژن که این امر موجب ناراحتی و عدم رضایت جنسی آنان و یا همسرانشان است روش مناسبی است.

نحوه انجام جراحی تنگی واژن ؟

ابتدا فرد در جراحی تنگی واژن تحت بی حسی با بیهوشی قرار گرفته و پزشک برای انجام جراحی تنگی واژن حدودا ۱-۲ ساعت زمان لازم است واین جراحی جزء جراحی های سرپایی میباشد و بیمار می تواند بعد ازاتمام جراحی تنگی واژن به منزل برگردد .

درجراحی تنگی واژن پزشک تلاش و سعی خود را به کار میبرد عضلات کشیده شده درپشت واژن را به هم متصل کند و بعد از اتصال  آنها را کوتاه می کند و سپس توسط استفاده از بخیه های قابل جذب ناحیه مورد نظر را درمان میکند  بافت های نرم اطراف واژن با استفاده از این روش تنگ می شود .

با انجام جراحی تنگی واژن سایز کانال واژن کوچک شده که این امر موجب افزایش تماس و اصطکاک بیشتر در رابطه جنسی خواهد شد و واژن خانم ها به حالت قبل از زایمان برخواهد گشت .

اقدامات  قبل از انجام جراحی تنگی واژن

پیش از هر اقدامی برای جراحی تنگی واژن ،متخصص زنان با بیمار یک جلسه مشاوره تشکیل میدهد، پزشک در این جلسه از بیمار می خواهد مصرف سیگار و دخانیات را در صورتی که استفاده میکند برای مدتی قطع کند .

و اگر دارویی مثل آسپرین مصرف می کند  پیش از جراحی تنگی واژن  از مصرف آنها خوداری کندچون می توانند در روند بهبودی فرد مشکلاتی ایجاد کند .

اگر این جراحی لازم باشد با بیهوشی عمومی انجام گیرد  ، باید آزمایش خون و ادرار و تست بارداری دهید . آزمایش‌های لازم برای این جراحی در جلسه مشاوره  توسط پزشک مشخص میشود .

مراقبت های  لازم بعد از جراحی تنگی واژن

بعد از جراحی در جراحی  واژن مانند دیگر جراحی ها  فرد دراین  ناحیه احساس ورم و درد خواهد داشت که طی یک الی دو هفته  برطرف می شود .

فرد بعد از چند روز از جراحی به راحتی میتواند راه رود. نتیجه نهایی جراحی تنگی واژن، چند ماه پس از جراحی مشخصخواهد شد .

شما می توانید رابطه جنسی را پس از ۴ یا ۶ هفته پس از جراحی ،آغاز کنید  . در صورتی که خانم ها از رابطه جنسی خود ناراضی هستید می توانید این جراحی را به صورت سرپایی انجام دهید.

آیا جراحی تنگی واژن درد دارد؟

بیشتر بیماران ، در حین  جراحی هیچ گونه دردی ندارند و پس از جراحی در صورتی که درد و ناراحتی داشته باشند با مصرف داروهای تجویز شده توسط متخصص این درد قابل  کنترل شدن میباشد  این درد پس از گذشت چند روز برطرف می شود. پس از جراحی ، بخیه ای این نواحی خود به خود جذب بدن می شود و به کشیدن بخیه نیازی ندارد .

بعد از جراحی بهتر است ،تا بهبود کامل یعنی حدود شش هفته پس از جراحی ورزش و رابطه جنسی را انجام ندهید .

آیا جای زخم بعد از جراحی باقی می‌ماند؟

ممکن است جای زخم  بعد از جراحی روی پوست این ناحیه باقی بماند اما جای این زخم قابل رویت نیست و اکثر برش‌های قابل دید برای شما نیست. جراحی تنگی واژن حداقل جای زخم را برای فرد در پی دارد و بیشتر این زخم ها پس از مدتی محو می‌شود. جراح همه  سعی و تلاش  خود را می‌کند تا تعداد برش‌های کمتری را ایجاد نماید و آنها را در چین‌ها و خطوط طبیعی پوست مخفی کند .

عوارض جراحی تنگی واژن ؟

عوارض جراحی تنگی  نیز همانند سایر جراحی های زیبایی دارای عوارض برای بیمار است  یکی از این عوارض بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی هستند. احتمال خون ریزی و عفونت خفیف  نیز ممکن است در برخی مواقع برای فرد ایجاد شود در غیر این صورت جراحی ریسک و عارضه ی خاصی را در بر ندارد .

هزینه جراحی تنگی واژن

قیمت جراحی واژن با توجه به این که هر بیمار در عمل تنگ کردن واژن با دیگر افراد متفاوت است ، بنابراین هزینه جراحی تنگی واژن به صورت دقیق بعد از مشاوره توسط پزشک شما تعیین خواهد شد ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *