جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی

Posted on

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی که همان جراحی بینی ثانویه میباشد توسط جراح بینی ترمیمی انجام میشود.

جراحی بینی ثانویه می تواند بسیاری ازمشکلاتو ایرادات  جراحی اولیه را رفع سازد .در جراحی بینی برای بینی  یک فرد به هر دلیلی  مشکلی به وجود آید بهترین راه انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی میباشد.

جراحی بینی ترمیمی

 

جراحی بینی ترمیمی جهت بازسازی و اصلاح مشکلاتی  که در جراحی ابتدایی به وجود آمده انجام می شود .

گاهی اوقات در جراحی بینی ثانویه ، جراح به  برخی  نکات ریز توجه نکرده است و در بینی بیمار نقص های کوچکی به وجود آمده است،  این نقص ها سبب نارضایتی بیمار از جراحی شده است در نتیجه بیمار تصمیم می گیرد جراحی بینی ترمیمی انجام دهد.

جراحی بینی ترمیمی چگونه انجام میشود؟

همانطور که ازنام این جراحی پیدا است هدف این جراحی ترمیم بینی میباشد .دربعضی مواقع  پس از انجام اولین جراحی زیبایی بینی اگربیمار از نتیجه ی بیماری راضی نباشد می تواند این جراحی بینی ترمیمی را انجام دهد.

جراحی بینی ترمیمی در اکثر مواقع حتی گران تر از جراحی اولیه بینی میباشد, چون جراح بینی علاوه بر جراحی ترمیمی بینی باید تغییرات بیشتری را نسبت به جراحی اولیه انجام دهد و علاوه بر این جراحی بینی ترمیمی سخت تر  و پیچیده تر از جراحی اولیه ی بینی میباشد .

ایرادات قابل حل در جراحی بینی ترمیمی

اگر در عمل جراحی بینی اول اصلاحاتی مثل کجی بینی،انحراف بینی ،بافت بینی بیشتر از حد برداشته شده باشد که این امر موجب شده باشد دربخش پشت و یا دیواره بینی فرورفتگی ایجاد شود و یا بینی بیش از حد سربالا باشد این گونه نواقص تا حدود زیادی با جراحی ترمیمی قابل حل میباشد .

همچنین اگرقوزبینی به اندازه ای  مناسب برداشته نشده باشد و بینی همچنان دارای برآمدگی باشد می توان از روش جراحی بینی ترمیمی استفاده نمود.

یکی از ایرادات  جراحی بینی ترمیمی زمانی است که پوست در جراحی اول و یا پس از آن آسیب ببیند گاهی اوقات حتی ترمیم برای این بیماران امکان پذیر نمیباشد .

جراحی بینی ترمیمی مناسب چه کسانی است ؟

-نوک بینی دارای افتادگی ترمیمی است .

-رفع کردن  برآمدگی روی بینی که درجراحی بینی اولیه کامل برداشته نشده است.

-رفع کردن  انحراف تیغه بینی که جراحی بینی اولیه به آن توجهی نشده است.

– ایجاد تقارن بین سوراخ های بینی و رفع ساختن  مشکلات تنفسی یا خشکی بینی که بعد از جراحی اولیه بینی به وجود آمده است.

-برطرف کردن فرو رفتگی هایی که در جراحی اولیه به علت  برداشتن بیش از حد بافت های بینی در پشت یا دیواره بینی ایجاد شده است.

قبل از جراحی بینی ترمیمی چه اقداماتی باید انجام داد؟

 

قبل از جراحی بینی ترمیمی چه اقداماتی باید انجام داد؟

در جراحی بینی ترمیمی هم مشابه جراحی بینی که برای اولین بار انجام می گیرد باید عکس برداری های مورد نیاز  انجام بگیرد.

در صورتی که فرد پس از جراحی بینی اول مشکلات  تنفسی داشته باشد ممکن است جراح  از بیمار بخواهد عکس برداری های سی تی اسکن بینی و سینوس ها، آندوسکوپی بینی و سینوس ها را نیز انجام دهد تا بتوان جراحی ترمیمی را به درستی روی بینار انجام داد  در غیر این صورت عکس برداری های معمولی انجام می شود تا جراح بینی بتواند ایرادات  ظاهری بینی و همچنین تاثیر آن روی صورت فرد را متوجه شود.

اگر برای جراحی بینی ترمیمی به جراح بینی دیگری مراجعه کرده اید اطلاعات مورد نیاز  را در مورد جراحی ابتدایی خود دراختیار جراح قرار دهید.همچنین  امکان دارد   برای عمل ترمیمی بینی به بیهوشی نیازباشد در این صورت باید همه ی  آزمایشات پیش از جراحی بینی ثانویه انجام بگیرد.

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی ترمیمی

در جراحی اولیه  پزشک برش ها را  ایجاد  می کند در جراحی ترمیمی نیز جراح بینی ترمیمی دوباره باید برش ها را ایجاد کند که برای جراح محدودیت به وجود می آورد  و به همین دلیل این برش ها در پوست بینی باید به گونه ای  ایجاد شود که آسیبی به پوست وارد نشود.

اگر پوست بینی در جراحی اولیه بینی ضربه ی  شدیدی دیده باشد جراحی ترمیمی بینی به سختی انجام می گیرد واین نوع جراحی  باید توسط یک متخصص ماهر انجام شود .

 

چه زمانی جراحی بینی ترمیمی انجام دهید؟

زمان دقیقی برای جراحی بینی ترمیمی توسط  جراحان مشخص نشده است .برخی از جراحان حداقل یک سال  بعد ازانجام عمل بینی اول  را برای جراحی  ترمیم بینی پیشنهاد می دهند. ولی بعضی از نقایص بینی را می شود پیش از یک سال نیز برطرف ساخت.

جراح بینی ترمیمی شما با معاینه می تواند روش را انتخاب کند . انجام ترمیم بینی زودتر از موعد موجب عوارضی حتی جبران ناپذیر خواهد شد به این دلیل که ترمیم بینی فعال است و با دستکاری مجددا موجب مشکل خون رسانی پوست و مختل شدن ترمیم می شود.

پس از یکسال تورم بینی فروکش خواهد کرد و زخم و اسکارهای داخل بینی تا اندازه ی  زیادی بهبود می یابد با ترمیم زود هنگام بینی به علت داشتن تورم بینی مشکلات دیگر بینی قابل تشخیص نخواهد بود.

چه بینی هایی برای جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه بسیار سخت هستند؟

مشکل ترین بینی ها در جراحی بینی ترمیمی ، آنهایی هستند که در جراحی اولیه به پوست بینی آسیب رسیده باشد. جراحی  این نوع بینی ها بسیار مشکل و حتی در مواردی غیر ممکن است.

در هر صورت باید بدانیم که حتی ماهرترین جراحان نیزممکن است  در جراحی بینی ترمیمی اشتباهات و خطاهایی داشته باشند با این وجود در انتخاب جراح اول دقت زیادی داشته باشید، چون  بهترین راه حل  پیشگیری از این نوع مشکلات احتمالی خواهد بود.

البته  امروزه به وجود آمدن این نوع اشکالات مهم برای پزشکان  ماهربسیار کم پیش می آید  با این حال ممکن است ایرادات جزیی هنگام جراحی بینی ترمیمی پیش آید.

اگر بینی شما  پس از جراحی اول ایرادات کمی دارد  برطرف نمودن  این نوع ایرادات را مجددا به جراح بینی ترمیمی بسپارید ولی اگر  ایرادات بینی شما زیاد است حتما با پزشک دیگری مشورت کنید چون  پزشکی که جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه را انجام می دهد باید بسیار ماهر و با تجربه باشد.

ودرانتها جراحی بینی ترمیمی یک جراحی بسیار ظریف و حساسی است  زیراعلاوه بر رفع مشکلات بینی باید اصلاحات لازم در بخش های تخریب شده نیزباید انجام شود.

در صورتی که می خواهید جراحی بینی ترمیمی  انجام دهید حتما پزشکی ماهر انتخاب کنید که مهارت و تجربه ی لازم را در این زمینه داشته باشد تا مشکلات ایجاد شده در جراحی اولیه را تا اندازه ی  زیادی برطرف کند.

 

چه زمانی برای اقدام به ترمیم بینی عمل شده مناسب است ؟

چه زمانی برای اقدام به ترمیم بینی عمل شده مناسب است ؟بین جراحان بینی در این موضوع اختلافات نظری وجود دارد  برخی معتقد هستند که جراحی ترمیمی باید پس از گذشت یکسال انجام گیرد. اما برخی از جراحان می گویند بعضی از ترمیم ها باید قبل از گذشت یکسال  این جراحی انجام گیرد .

انتخاب جراح

در انتخاب جراح برای ترمیم بینی عمل شده افراد باید دقت بسیاری را انجام دهند . چرا که بعد از عمل اولیه بر روی بینی بافت و غضروف بینی ضعیف شده است و برای اصلاح این مشکل با پیوند بافت در آن ناحیه نیاز است . جراح مجبور است برای رفع ایرادات موجود از بافت های ناحیه های دیگر استفاده کند.

ترمیم بینی عمل شده با عمل بینی اولیه چه تفاوتی دارند:

بافت های داخلی بینی در عمل ترمیم بینی نسبت به عمل اولیه حساسیت ها و واکنش های بیشتری رادارد
هرچه تعداد عمل ترمیم بینی افزایش یابد بافت ها واکنش بیشتری نشان می دهند و این جراحی بسیار سخت تر میشود .
زمان جراحی ترمیم بینی از جراحی بینی اولیه بیشتر است  و مدت زمان بهبود آن نیز بیشتر است.
در عمل ترمیم بینی به دلیل جابه جا شدن گرافت ها و تورم در مدت زمان طولانی  ممکن است نتیجه مطلوبی از عمل گرفته نشود.

مراقبت های بعد از ترمیم بینی عمل شده کدامند؟

تا یک هفته  در زمانم دراز کشیدن سعی کنید دو بالش را در زیر سر خود قرار دهید
در صورتی که بعد از جراحی بینی طبیعی احساس درد زیادی را داشتید از مسکن استفاده کنید .
داروهای تجویز شده توسط جراح را بهتر است در سر ساعت تعیین شده مصرف نمائید .
بر روی گونه و چشم کمپرس یخ قرار دهید تا تورم و کبودی از بین برود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *