جراحی بینی استخوانی

Posted on

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی معمولا بهترین نتایج را برای بیمار در بر دارد. همه ی ما تقریبا شنیده ایم که عمل جراحی بینی برای بینی های استخوانی بدون هیچ مشکل انجام می شود.

جراحی بینی استخوانی

به بینی که دارای غضروف محکمی و  قوز استخوانی است بینی استخوانی یا غضروفی گفته  می‌شود.

قوز روی بینی  به دلایل متعددی ایجاد می شود که مهمترین آنها ارثی می باشد و یا در صورت شکستگی ها ایجاد می شوند.البته رشد بیش از اندازه ی  غضروف و استخوان بینی نیز قوز بینی  یا برآمدگی را ایجاد می کند.

جراحی بینی استخوانی در بالا رفتن اعتماد به نفس و ظاهر اشخاص نقش به سزایی دارد.زمانی که برروی بینی برآمدگی وجود داشته باشد به اصطلاح گفته می شود بینی استخوانی میباشد ، با جراحی بینی استخوانی فرد می تواند به راحتی  مشکلات و برآمدگی روی بینی خود رابرطرف کند. همین طور درجراحی بینی استخوانی درصد کبودی و ورم ناشی از جراحی بینی نسبت به بینی های گوشتی کمتر می باشد .

ویژگی های بینی استخوانی 

در بینی استخوانی معمولا بینی به صورت قوزدار ، عقابی و بینی با پوست نازک و  دارای فرم خم و یا زاویه دارمیباشد ، از بین رفتن برامدگی موجود روی بینی از علل داوطلب شدن بیماران جراحی بینی استخوانی است . برای از بین بردن  برامدگی روی بینی طبق حاد بودن وضعیت بینی ، روش جراحی باز یا بسته را به کار برده میشود .

 

ویژگی های بینی استخوانی 

 

 

دلیل بینی استخوانی 

بینی استخوانی باعث عدم زیبایی چهره می شود و اعتماد به نفس افراد را کم میکند، در ایجاد بینی استخوانی معمولا عواملی نظیر رشد بیش از اندازه غضروف بینی وهمچنین عوامل ژنتیک ومسائل ارثی تاثیر گذار هستند .

یکی ازعوامل ایجاد بینی استخوانی ضربه به بینی است ، افرادی که در دوران نوجوانی به بینی شان آسیب وارد شده است  بافت غضروفی بینی آنها بیش از حد  رشد می کند و اندازه استخوان روی بینی از اندازه  نرمال بزرگتر می شود.

بینی استخوانی وقوز روی بینی موجب ایجاد نارضایتی در بیشتر افراد می  شود وتاثیرات نامطلوبی روی ظاهر بینی آنان می گذارد.شما می توانید با یک جراحی بینی استخوانی تاثیرات نامطلوبی که برآمدگی روی بینی بر روی چهره شما گذاشته است را رفع نمائید.

 

ویژگی بینی استخوانی

معمولا در بیشتر افراد بینی های استخوانی دارای غضروف های سفت با استخوان های محکم می باشند ، بینی های استخوانی همچنین در بیشتر افراد  تیغه محکمی دارند ودارای پوست نازکی هستند.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی استخوانی

آزمایشاتی را که بهترین جراح بینی برای تان تجویز نمو ده است به طور کامل انجام داده و نتیجه آن را برای بررسی های بیشتر به جراح بینی بینی خود نشان دهید.
در صورتی که داروی خاصی را مصرف میکنید و یا دارای بیماری خاصی هستید حتماً به اطلاع جراح بینی مورد نظر خود برسانید.
به مدت دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین ، الکل و دخانیات پرهیز کنید
پیش از مراجعه برای انجام جراحی زیبایی بینی حمام کنید.
به مدت ۸ ساعت قبل از عمل جراحی زیبایی بینی چیزی را نخورید
در روز جراحی بینی استخوانی یک نفر را به عنوان همراه با خود داشته باشید
بانوان بدون آرایش صورت و لاک ناخن برای جراحی بینی حضور پیدا کنند.
آقایان پیش از مراجعه برای جراحی بینی ریش و سبیل خود را تراشیده و تمیز کنند.

 

روشهای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی های استخوانی هم می تواند با  بی حسی موضعی و هم بیهوشی عمومی انجام شود درجراحی بینی استخوانی روش های متفاوتی  برای کاهش پهنای استخوان بینی وجود دارد.

 

روشهای جراحی بینی استخوانی

 

متداول ترین نوع جراحی بینی بریدن استخوان های جانبی بینی و هل دادن به سمت داخل بینی است این جراحی  به وسیله جراحی بسته انجام می شود.

هر بیمارحداقل یک الی سه هفته پس از جراحی بینی باید از اسپلینت بینی استفاده کند. کبودی و تورم بینی درهفته ی اول  جراحی وجود دارد. بعد  از جراحی بسته جزئیات جراحی یک تا دو هفته طول خواهد کشید و شکل اصلی بینی هم تقریبا بعد از یک الی سه ماه مشخص میگردد.

معمولا  جراحی بینی استخوانی به دو روش جراحی  بسته و جراحی باز انجام می شود.

جراحی بینی استخوانی به روش بسته

جراحی بینی استخوانی  به روش بسته مدت‌هاست که توسط  بسیاری از جراحان پلاستیک به کار برده میشود . در روش جراحی بینی به شیوه ی جراحی بسته برش پوستی تمام برش‌ها از داخل بینی  انجام می‌شود. عدم وجود برش روی  پوست از مزیت های این روش است ولی در این روش جراح دید مستقیمی به ساختار داخلی بینی ندارد.

 

جراحی بینی استخوانی به روش باز

جراحی بینی استخوانی به روش باز از دیگر روش های  جراحی بینی  است. در روش جراحی بینی استخوانی به روش باز پوست روی بینی کاملاً به سمت بالا رانده شده وجراح دید مستقیمی به بینی شما دارد . این روش به برش پوستی نیاز دارد و پس از جراحی تورم بیشتری نسبت به روش بسته دارد. ولی جراح دید مستقیمی درهنگام جراحی به بینی شما دارد که در حصول نتیجه جراحی تاثیر به سزایی دارد .انتخاب هر یک از روش های جراحی بینی استخوانی بستگی به نظر جراح بینی و پس از آن سلیقه بیمار دارد .

 

مدت زمان لازم برای جراحی  بینی استخوانی 

زمان مورد نیاز  برای جراحی بینی استخوانی به تغییراتی که در بینی انجام می شود بستگی دارد مدت زمان جراحی بینی معمولا  بین یک الی سه ساعت است ، بعد از جراحی بینی شخص نیاز به بستری ندارد و  مرخص می شود .

 

 

اقدامات لازم  بعد از جراحی بینی استخوانی

-پس از عمل جراحی بینی تا حد امکان  سر خود را خم نکنید وتا دو هفته در هنگام استراحت از چندین بالش استفاده نمایید تا سرتان بالا تر از سطح بدن قرار بگیرد.

 

اقدامات لازم  بعد از جراحی بینی استخوانی

 

– برای جلوگیری از خونریزی  احتمالی پس  از عمل جراحی بینی تا حد ممکن از خم شدن، بلندکردن وسایل سنگین و انجام فعالیت های سنگین اجتناب کنید.

– پس از جراحی بینی استخوانی ،از هر گونه ضربه و آسیب به بینی محافظت کنید.

– از نفس کشیدن با بینی به مدت یک هفته پس از جراحی بینی استخوانی  خودداری کنید زیرا ورم  بینی را افزایش می دهد.

– پس  از جراحی بینی استخوانی از کمپرس سرد برای کاهش از کبودی و تورم  به مدت دو روزاستفاده شود.

–  بعد از جراحی بینی استخوانی ازپانسمان بینی خود مراقبت کنید ودرصورت شل شدن به پزشک مراجعه کنید.

– به مدت دو ماه در مقابل سرما و حرارت  مستقیم قرار نگیرید.

– از خاراندن بینی خود پرهیز کنید زیرا موجب عفونت، خونریزی و یا تغییر شکل بینی شود.

– پس از جراحی بینی استخوانی به دلیل حساس بودن پوست، از قرار در مقابل نور آفتاب تا دو ماه اجتناب کنید و از کرمهای ضد آفتاب استفاده کنید. 

سعی کنید در محل های شلوغ و پر سرو صدا حاضر نشوید
در ماه های ابتدایی، مراقب بینی خود باشید تا به آن آسیبی وارد نشود
در روز های ابتدایی از غذا های ترش و شور و تند نخورید
به مدت دو هفته از مصرف الکل، مواد مخدر، سیگار جدا بپرهیزید
استفاده از آناناس تازه به روند بهبودی شما کمک بسیاری می کند.
سعی کنید از نوشیدنی ها بیشتری در طول روز استفاده کنید.
هنگام مسواک زدن از مسواک جنس نرم استفاده کنید و به آرامی دندان های خود را مسواک بزنید.

استفاده از چسب پس از عمل جراحی بینی استخوانی

استفاده از چسب پس از جراحی بینی استخوانی به همه افراد توصیه می گردد  زیرا به کاهش ورم ناشی از جراحی بینی استخوانی بسیارکمک می کند. در طول شب نیز بهتر است بیمار تا مدتی از چسب بینی استفاده کند. در بینی استخوانی استفاده از چسب نسبت به بینی های گوشتی مدت زمان کمتری را لازم  دارد.در صورتی که چسب باعث حساسیت های پوستی شود فرد باید از کرم های هیدروکورتیزون سه بار در روز استفاده کند تا مشکل خارش و التهاب رفع گردد.

 

هزینه جراحی بینی استخوانی

برای اغلب افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند این سوال به دهنشان میرسد که هزینه جراحی بینی استخوانی چقدر است ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، نمی توان این هزینه را به صورت دقیق بیان کرد زیرا هزینه ی عمل بینی پس از معاینات توسط جراح بینی مشخص می گردد و به فاکتور های مختلفی بستگی دارد .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *