تزریق چربی در صورت

Posted on

تزریق چربی در صورت چیست؟

تزریق چربی در صورت : با افزایش سن، بافت چربی صورت کم می شود که افتادگی پوست و شلی و چروک را بیشتر می کند، در نتیجه کشیدن و بالا بردن پوست باعث جوان سازی کلی نمی شود. گاهی وقت ها سفت تر و کشیده تر نمودن پوست باعث جوانتر شدن آن نمی شود بلکه پرتر بودن صورت موجب جوانتر شدن آن می شود و اینجاست که اهمیت تزریق چربی در پوست بدن  مشخص خواهد شد .

کاربردهای تزریق چربی در صورت

بخش هایی از پوست صورت که دچار کاهش حجم می شود مثل گونه ها، گودی زیر چشم، خط خنده، شقیقه ها، نازک شدن لبها و حتی پشت دستها را می توان با تزریق چربی خود فرد به ناحیه مورد نظر تزریق نمود پر نمود و کاهش حجم را اصلاح کرد.

بسیاری از افرادی که علاقه مند به این عمل هستند،معمولا  تزریق چربی در صورت را بیشتر از دیگر نقاط پوست بدن می پسندند بخصوص خانمها و یا افرادی که ناگهانی در یک دوره زمانی ویژه ای وزن خود را از دست داده اند .


تزریق چربی در صورت چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی که نام دیگر آن لیپو اینجکشن است، با تعابیری همانند لیپو لیفتینگ همراه بوده است. تزریق چربی در صورت در زمانی اتفاق می افتد که بخواهیم چربی را از نقطه ای گرفته و به نقطه ای دیگر منتقل کنیم. چگونگی آن هم به این صورت است که در ابتدای کار در محلهایی که باید خطوط بدن مشخص شود، آماده انجام جراحی می گردد که طبیعتاً با این کار یا مقداری از چربی گرفته شده و به محل دیگری انتقال داده شده و تزریق می گردد تا بدن فرم خود را بگیرد.

تزریق چربی در صورت  با بی حسی موضعی و به شکل سرپایی انجام می گیرد. پوست در این روش بخیه زده نمی شود و چربی به وسیله سوزن به خصوصی برداشت شده و در محل مورد نظر تزریق می گردد.
تزریق چربی در صورت بر خلاف تزریق ژل خطر جابجائی و یا آلرژی نداشته چون چربی سلول زنده است و فقط از یک جای بدن فرد برداشته شده و به جای دیگر انتقال داده میشود. در شرایط استریل خطر عفونت یا انتقال بیماری ندارد چون از خود فرد گرفته می شود. بر خلاف ژل و یا پروتز در لمس قوام بسیار طبیعی دارد چون از جنس چربی خود فرد میباشد.
تزریق چربی در صورت از سالها پیش مورد توجه بوده است اما بدلیل روش های خاصی که اخیرا در نحوه انجام این عمل بکار گرفته شده است و در نتیجه ماندگاری و دوام بسیار طولانی و همچنین به دلیل اینکه تزریق ژل و جراحی کشیدن پوست از عوارض نسبتا زیادی برخوردار است، جدیدا نزد پزشکان و بیماران از محبوبیتی چند برابر رو به رو شده است.
نتایج تزریق چربی در صورت در کل بستگی به تکنیک انجام و مهارت پزشک دارد و اگر درست انجام نشود چربی فقط برای مدت ۲ تا ۳ هفته بیشتر دوام ندارد و جذب می شود. همچنین اگر متخصص مهارت کافی در انجام تزریق چربی در صورت را داشته باشد فقط طی یک جلسه تزریق شخص می تواند به نتیجه مطلوب خواهد رسید. البته این که تزریق در کدام بخش از بدن انجام می شود، هم خود مسئله بسیار مهمی است چه بسا در برخی از نقاط بدن مراقبت های بعد از تزریق چربی نیاز باشد .
تا ۱۰ روز بعد از تزریق چربی در صورت باید از حرارت بالا (سونا ، جکوزی ، بخور) و فشار وضربه به ناحیه تزریق شده  دوری شود .

فاکتورهای دخیل در ماندگاری تزریق چربی در صورت شامل :

۱-انتخاب محلی که قرار است از آنجا چربی گرفته شود 
۲-
میزان درصد عروق و تحرک محل گیرنده چربی
۳-
مقدار تماس بافت چربی با هوا ، خون و لیدوکایین
۴-
تکنیک و روش گرفتن تریق چربی
۵- 
مقدار چربی تزریق شده

محل تزریق چربی در صورت

انتخاب محل دهنده چربی مهم است. قسمت خارجی ران محل رزی است اما چربی از محلهای دیگری مانند شکم، باسن و.. هم قابل استخراج است، استخراج چربی از نقاطی از بدن که به رژیم غذایی مقاوم است ارجح می باشد .
دوری کردن از آسیب سلولهای چربی در هنگام استخراج مهم است بدین لحاظ باید از سرنگهای مخصوص و با حداقل فشار منفی اقدام به انجام تزریق چربی در صورت نمود. وجود خون در چربی تزریق شده موجب تخریب سریعتر سلولهای چربی می شود لذا جدا کردن خون و لیدوکایین از چربی ضروری میباشد.

در قسمت هایی با پوست نازک از تزریق سطحی و بیش از میزان لازم باید دوری کرد.
ماندگاری و دوام  چربی تزریق شده وابسته به تکنیک تزریق و هم چنین ناحیه گیرنده از چند ماه تا چند سال متغییر میباشد  نواحی با کمترین تحرک و بالاترین خونرسانی ، بیشترین ماندگاری را دارند.حداکثر ماندگاری در نواحی پیشانی، زیر چشم، گونه و پشت دست وکمترین در ناحیه لب و خط اخم می باشد.

مزایای تزریق چربی در صورت

مزیت تزریق چربی در صورت نسبت به پرکننده های چربی عبارتند از :
۱
چربی ازخود فرد گرفته می شود بنابراین هرحجمی که بخواهیم قابل برداشت است .حتی به مقدار زیاد تاحدود ۵۰۰cc به منظورتزریق در باسن .

۲ماندگاری و دوام  چربی تزریق شده،‌ معمولا چربی را از نواحی مقاوم به رژیم و ورزش برداشت می کنیم. مثل پهلو ها، شکم،‌ باسن و…  در نتیجه این چربی پس از تزریق در قسمت هایی مثل صورت به آسانی با رژیم و یا ورزش آب نخواهد شد .

۳مزیت مهم دیگر تزریق چربی در صورت قوام چربی نسبت به ژل است که لمس چربی بسیار نرمال بنظر می رسد در حالی که ژل و یا پروتز سفت و مشخص می باشد و قابل تشخیص است که چیزی در صورت وجود  دراد..
۴
امکان ایجاد عفونت در ژل ها و پروتز ها بیشتر از چربی است .
۵
ازمزیت های مهم دیگر چربی عدم امکان ایجاد آلرژی میباشد که در ژل ها شایعه تر است .

عوارض تزریق چربی در صورت

معمولا تزریق چربی در صورت دارای حداقل عوارض است از ان جمله کبودی و تورم می باشد که گذرا میباشد. در برخی موارد در صورت رعایت نکردن اصول از طرف پزشک جراح یا خود فرد، عفونت هم جزو عوارضی است که احتمال وقوع آن وجود دارد . البته  عوارض تزریق چربی در صورت بیشتر به شکل تورم در ناحیه کشیده شده ناحیه تزریق شده است که بعد از ۲ هفته ازبین خواهد رفت. معمولا کبودی ندارد وبه جز در ناحیه زیرچشم که امکان کبودی هست و آن هم طی ۱۲-۱۰روز ازبین میرود .

ماندگاری تزریق چربی در صورت

نتایج تزریق چربی کلا بستگی به تکنیک انجام و مهارت پزشک دارد و اگر قیق و درست انجام نشود چربی برای مدت ۴-۳ هفته بیشتر دوام نخواهد داشت و جذب خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *