تزریق چربی به گونه

Posted on

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه یکی از راه های پر کردن گونه است که دارای طرفداران بسیاری در سرتاسر جهان میباشند.

چرا تزریق چربی به گونه ؟

یکی از علت هی اصلی چین و چروک صورت کم شدن چربی پوست است که به دنبال این اتفاق، مشکلاتی از جمله ایجاد شدن خط خنده، خط اشک،خط اخم، چین و چروک در برخی از بخش ها مانند روی پلک ها، اطراف چشم، گونه و شقیقه ها رخ می دهد.

ولی تا زمانی که این چروک ها عمق زیادی را نداشته باشند، می توان در بعضی از نواحی با کمک بوتاکساین مشکل را تا حدودی رفع کرد اما زمانی که چروک ها عمیق می شوند دیگر  تزریق بوتاکی تاثیری نخواهد داشت و باید به تزریق فیلرها رو آورد که بهترین پرکننده، تزریق چربی میباشد؛

چرا که در این روش چربی از بخشی از بدن خود فرد گرفته خواهد شد و به بخش های دیگری از بدن پیوند زده میشود . چربی نوعی فیلر یا حجم دهنده طبیعی است که در طب و زیبایی کاربردهای زیادی را دارد.

پیش از انجام تزریق چربی به گونه رعایت چه نکاتی توسط بیمار لازم است؟ 

نیاز است بیمار از وجود هر گونه آلرژِی (اعم از غذایی ، دارویی ، یا سایر عوامل محیطی) که دارد پزشک را آگاه کند.درمورد کلیه داروهایی که مصرف می کند(اعم از آنهائیکه طبق تجویز پزشک استفاده میکند و یا بدون نسخه مصرف می کند) هم به پزشک خود اطلاع دهد .

از مصرف داروها یا ترکیبات گیاهی یا غذاهایی که باعث میشوند خون رقیق شودن خودداری نمائید.از ۲ هفته پیش از تزریق چربی به گونه ، از مصرف آسپیرین یا داروهایی که حاوی آسپزین هستند یا دیگر داروهای ضد التهاب همچون بروفن ، ژلوفن ، ایندومتامین و دیکلوفناک و … خودداری نماید.

تزریق چربی به گونه یا پر کردن نواحی کم حجم صورت و بدن نتایجی با دوام را بر جای میگذارد. تزریق چربی معمولا علاوه بر حجیم سازی لب، تزریق چربی به گونه ، باسن و تزریق چربی به گونه در دیگر زمینه ها کاربرد دارد که در ادامه اشاره خواهیم کرد :

رفع کردن گودی زیر چشم
قسمت های فرور فته را برطرف میکند
ترمیم جای زخم ها و اسکارها
جوانسازی قسمت های گردن و سطح دستان
نواحی که داری چروک هستند
پر کردن نواحی از بدن که نیازمند ترمیم هستند .

چه مناطقی برای برداشت چربی در تزریق چربی به گونه مناسب هستند؟

بهترین قسمت هایی که می‌توان از آن چربی برداشت کرد در افراد مختلف متفاوت است و بخشی مناسب است که چربی آن با رژیم غذایی کم نمی‌شود .بهترین قسمت معمولا بش خارجی ران و باسن میباشند . اما به طور کلی تقریبا از چربی زیر پوست در هرنقطه ای از بدن میتوان برای این کار استفاده کرد ولی نواحی پهلو ها ،رانها، کنار زانو و زیر شکم معمولا دارای چربی مقاوم تری میباشد.

آیا با یک‌بارتزریق چربی به گونه می توان به نتایج دلخواه رسید؟

در صورت کل تزریق چربی به گونه باید ۴-۲ بار تکرار شود تا نتایج کاملا مطلوبی ایجاد کند، برخی پزشکان هربار از چربی تازه کشیده شده استفاده می کنند، برخی نیز چربی را به صورت فریز کرده در ماه های بعد استفاده میکند.

چرا تزریق چربی به گونه جزو پرطرفدارترین روش پرکنندگی است؟

چون این چربی از چربی بدن خود فرد گرفته میشود، احتمال بروز واکنش آلرژیک وجود ندارد و بروز مشکل پس زدگی بسیار کم است. همچنین دوام و ماندگاری تزریق چربی به گونه از دیگر فیلرهای دیگر بیشتر است و نمیتواند در زیر پوست حرکت کند.

دوره نقاهت تزریق چربی به گونه چقدر است و عوارضی دارد ؟

معمولا  به دو هفته دوره نقاهت نیاز دارد که در این ۱تا ۲ هفته ورم در ناحیه تزریق شده وجود دارد . عوارض تزریق چربی کم است، گاه تجمع کوچکی از چربی اتفاق می‌افتد که معمولا برطرف می‌شود، کبدی و ایجاد کیست از دیگر عوارض آن است.

بعداز تزریق چربی به گونه  حتما این نکته جدی بگیرید :

 برای جلوگیری از بروز عفونت، نیاز استبرای مدتی زیر نظر پزشک چند روز از آنتی بیوتیک استفاده کنید. همچنین پس از تزریق چربی به گونه نباید چند روز به محل تزریق  شده دست زده شود چرا که ممکن است چربی تکان بخورد.

همچنین توصیه میشود که از وارد کردن فشار زیاد به ناحیه تزریق شده به گونه به مدت ۷ تا۱۰ روز ونیز ازفعالیت سنگین، ورزش شدید و خم شدن تا چند هفته  پرهیز کنید. به علاوه در سه هفته ی اوّل تزریق، از قرار گرفتن دراز مدت در آفتاب، استفاده از فضاهای گرم (سونای خشک و بخار) و حمام های طولانی مدت جدا بپرهیزید.

در صورت کلی توصیه می شود از روش تزریق چربی به گونه در سن بالا استفاده شود. حتی اشخاصی که صورت لاغری دارند و قصد دارند با این روش تا حدودی این مشکل را رفع نمایند توصیه می شود کشانی که سن پایینی دارند این کار را انجام ندهند.

صحیح است که چربی از بدن خود فرد برداشته شود و احتمال بروز آلرژی در این روش بسیار کاهش پیدا می کندولی بهتر است سن تزریق چربی به گونه را با متخصص مشاوره کرد . یکی دیگر از مزیت های این روش این میباشد که دوام چربی از فیلرهای هیالورو نیک اسید بیشتر است. همچنین چون بدون بیهوشی انجام میشود می تواند یکی از روش های جوانسازی با کمترین عارضه های احتمالی باشد.

در آخر بهتر است بدانید که برخی اوقات برای به دست آوردن نتاج با دوام نیاز به چند جلسه تزریق چربی داریم. در برخی از بیماران اثرات تزریق چربی به گونه  برای مدت یک سال یا بیشتر باقی خواهد ماند ولی  چربی معمولا به آهستگی توسط بدن جذب می شود. 

در بیشتر بیماران اثرات دراز مدت تزریق چربی به گونه است؟ 

اکثر بیمارانی که تزریق چربی به گونه را انجام می دهند راضی از نتایج هستند. در بسیاری از بیماران تزریق چربی می تواند به مقدار قابل توجهی چین و چروک و افتادگی صورت را کاهش میدهد. لازم به توضیح است که تزریق چربی موجب بهبود ۱۰۰درصد چین و چروک اسکارها، گونه های فرو رفته و لب های کوچک در همه بیماران نخواهد شد.

در برخی از بیماران اثرات تزریق چربی به گونه برای مدت یک سال با بیشتر دوام دارد معمولا چربی به آهستگی توسط بدن جذب می شود، اگر چه میزان جذب متغیر است و غالبا پیشگویی آن ممکن نیست. ولی ممکن است در بسیاری از بیماران  حداقل نیمی از چربی تزریق شده در طی مدت ۶ ماه جذب خواهد شد.

 تقریبا در همه بیماران مقداری از چربی تزریق شده به شکل دائمی باقی خواهد ماند، هر چند این مقدار از بیماری به بیمار دیگر تفاوت هایی دارد و ممکن است برای برطرف کردن کامل چین و چروک و افتادگی پوست تزریق دوم و در بعضی موارد تزریق سوم نیاز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *