تزریق چربی به لب

Posted on

تزریق چربی به لب

 

تزریق چربی به لب راهی است که به کمک آن لب‌ها بسیار برجسته‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسند و می‌توان این عمل را به شکل منفرد بر روی لب بالایی یا لب پایینی و یا بر روی هر دو لب انجام شود.

با استفاده از روش تزریق چربی می‌توان عمل بزرگ کردن لب‌ها را با استفاده از بافت چربی طبیعی بدن خود بیمار انجام گیرد. همچنین می‌توان برای حجیم کردن لب‌ها از ژل‌های تزریقی (همچون ژوودرم و رستیلین) و یا عمل کاشت پروتز‌های نرم (مانند Advanta  یا SurgiSil) استفاده کرد.

به گفته یکی از متخصصان تزریق چربی:

“تزریق چربی به لب برای بزرگ کردن لب ها روش بسیار محبوبی در بین مراجعه کنندگان است، چراکه نتایج بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده می‌باشد و تغییرات ایجاد شده در لب‌ها بسته به خواسته‌ی بیمار می‌توانند خیلی جزئی و چشمگیر نباشد.

با این روش در مدت زمان کوتاهی می‌توان به نتایج مورد نظر دست یافت و میزان افزایش حجم لب‌های بالا و پایین کاملا قابل کنترل میباشد، چرا که می‌توان مقادیر متفاوتی از چربی را در هر ناحیه تزریق کرد.

 

تزریق چربی به لب چه مشکلاتی را می‌تواند برطرف کند؟

لب‌ها یکی از اجزای مهم صورت هستند. بزرگ و برجسته کردن لب ها با تزریق چربی به لب می‌تواند مشکلات زیر را رفع نماید .

  • باریک بودن لب بالایی و/یا لب پایینی
  • کم بودن حجم و برجستگی لب‌ها
  • باریک شدن و ناپدید شدن لب‌ها در هنگام خندیدن

 

تزریق چربی به لب چگونه انجام می‌شود؟

 

بزرگ کردن و پرتز لب‌ ها را می‌توان تنها به یک ساعت زمان نیاز دارد. این عمل با استفاده از بی‌حسی موضعی یا تزریق آرام‌بخش انجام می‌گیرد.بیشتر بیماران، این عمل را در مطب و تحت بیهوشی موضعی انجام می‌دهند. در حقیقت  انجام عمل بزرگ کردن لب در کلینیک مشابه با انجام یک درمان دندانپزشکی در مطب دندانپزشک میباشد.

از چه موادی برای تزریق چربی به لب استفاده می‌شود؟

دو گزینه‌ی اصلی برای بزرگ کردن لب‌ها به روش تزریق، وجود داد: تزریق ژل‌های بیولوژیک و تزریق چربی در لب (چربی بدن شما).

ژل‌های تزریقی بیولوژیک همانند رستیلین و ژوودرم جذبی هستند. در واقع رستیلین  از ماده‌ای ساخته شده که به صورت طبیعی در ماده‌ی میان مفصلی وجود دارد.

ژل تزریقی ژوودرم توسط شرکت داروسازی آلرگان ساخته می‌شود که پروتز‌های سیلیکونی سینه را نیز تولید می‌کند. حاصل نتیجه از تزریق ژل‌های ژوودرم و رستیلین بین ۴ تا ۶ ماه ماندگاری دارد.

ژل‌های ژوودرم و رستیلین در درون سرنگ بسته‌بندی میشوند و مستقیما در لب تزریق خواهند شد بممکن است برای برجسته کردن هر دو لب بالایی و پایینی  تا دو سرنگ ژل به لب تزریق شود. در صورتی که می‌خواهید لب‌های شما مقداری برجسته شوند و تغییرات جزئی باشد و ظاهری طبیعی داشته باشند، تنها یک سرنگ ژل برای تزریق  هر دو لب کافی است.

پیش از انجام تزریق و برای جلوگیری از احساس درد، در محل مورد نظر کرم بی‌حس‌کننده زده می‌شود و یا امکان دارد یک امپول بی‌حسی برای مسدود کردن عصب‌های حسی، تزریق شود، بنابراین در زمان تزریق ژل لب شما هیچ چیزی احساس نخواهید کرد. افزون بر این، بعد از تزریق، بر روی لب‌ها کمپرس سرد قرار داده می‌شود. کل پروسه‌ی ژل تزریقی صورت در حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان میبرد.

تزریق چربی به لب نسبت به تزریق ژل به مدت زمان بیشتری نیاز دارد، زیرا لازم است ابتدا عمل لیپوساکشن انجام شود تا مقادیر کمی از چربی از ناحیه دیگری از بدن خارج شود. چربی استخراج شده بعد از غنی‌سازی، در لب تزریق می‌شود.

اگرچه متخصصین ما به طور کلی با روش تزریق چربی بسیار موافق هستند و آن را به روش های دیگر ترجیح می‌دهند، اما در رابطه با تزریق چربی به لب ، معمولا اولین انتخاب تزریق چربی نیست. چرا که چربی تزریق شده در لب در مقایسه با دیگر نقاط بدن کمتر باقی می‌ماند و در واقع چربی تزریق شده در لب‌ها بیشتر قابل جذب هستند و بنابراین ما اغلب تزریق ژل را برای بزرگ کردن لب‌ها توصیه می‌کنیم.

آیا تزریق چربی به لب نسبت به تزریق ژل ارجحیت دارد؟

تزریق چربی به لب برای برجسته کردن لب‌ها تنها در صورتی انتخاب می‌شود که بیمار مایل باشد به جای استفاده از ژل‌های تزریقی، بافت طبیعی چربی خود بدن فرد به کار برده میشود. متخصص زیبایی برای انجام این عمل، معمولا چربی مورد نیاز را با استفاده از تکنیک لیپوساکشن، از شکم خارج کرده  و سپس بعد از غنی‌سازی چربی، آن را در لب تزریق می‌نماید. این کار باعث می‌شود که لب‌ها ظاهر بسیار برجسته و شادابی  پیدا کنند.

با این وجود ، در اغلب موارد همه چربی تزریق شده در لب به راحتی ماندگار نمی شود و ممکن است بخش بزرگی از آن جذب شود. دلیل این موضوع این است که تقریبا ممکن نیست که شما تا دو هفته لب‌های خود را بی‌حرکت نگه دارید (تا چربی‌ها ماندگار شوند).

پس از تزریق چربی به لب شما قطعا می‌خواهید غذا بخورید و با دیگران صحبت کنید و بنابراین لب‌های شما پس از تزریق چربی، حرکات زیادی خواهد داشت. به همین علت تمامی چربی تزریق شده در لب باقی نمی ماند و به علت حرکات طبیعی لب‌ها پس از تزریق چربی به لب ، چربی‌ها جذب می‌شوند.

البته ممکن است قسمت زیادی از چربی نیز  به صورت دائمی در لب باقی بماند (تا ۵۰ درصد) و به همین علت ما از ابتدا مقادیر زیاد و در واقع بیش از حدی از چربی را ممکن است تزریق کنیم تا بعد از ۳ یا چهار هفته که بخش زیادی از این چربی‌ها جذب می‌شوند، نتایج نهایی عمل با خواسته‌ی بیمار تابق داشته باشد.

اقدامات قبل از درمان تزریق چربی به لب چه هستند؟

تزریق چربی به لب در مطب یا کلینیک انجام می‌شود. در صورتی که شما تصمیم بگیرید که با تقبل قیمت تزریق ژل یا چربی این عمل را با بی‌حسی موضعی انجام دهید،  به آمادگی برای این عمل و انجام اقدام خاص هیچ نیازی نیست. این کار به سادگی قابل انجام است که برای انجام درمان دندانپزشکی به دندانپزشک مراجعه می‌کنید.

بهبودی بعد ازتزریق چربی به لب چگونه است؟

بزرگ کردن لب‌ها با پروتزهای دائمی دارای دوره‌ی ریکاوری خیلی طولانی مدتی نسبت به روش تزریق ژل و چربی میباشد. در صورتی که شما تزریق چربی به لب یا ژل را انجام میدهید، در همان روز می‌توانید به کار‌های خود ادامه دهید.

پس از تزریق چربی به لب، شما می‌توانید برای کاهش تورم و کبودی بر روی لب‌های خود کمپرس سرد قرار دهید. طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعدی نیز در صورت نیاز می‌توانید برای رفع هر گونه درد یا ناراحتی، از مسکن‌های غیرتجویزی استفاده نمائید.

ممکن است بسته به نوع تزریقی که داشتید  پزشک توصیه‌های خاصی برای شما داشته باشد به طور مثال نخوابیدن بر روی شکم و یا محدود کردن حرف زدن/جویدن/خندیدن و یا پرهیز از انجام فعالیت فیزیکی شدید تا یک هفته بعد از جلسه درمانی.

خطرات تزریق چربی به لب چه هستند؟

عوارض جانبی پس از تزریق چربی به لب بدون جراحی و با تزریق ژل و چربی معمولا بسیار کم و موقتی هستند و شامل موارد زیر می‌شوند:

کبودی
تورم
قرمزی، حساسیت به لمس
عفونت
واکنش‌های آلرژیک
عدم تقار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *