بلفاروپلاستی

Posted on

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی از نمونه جراحی های زیبایی چشم است . در حقیقت بلفارو پلاستی روشی ظریف برای برداشتن پوستهای اضافه و همچنین روشی برای برداشتن چربیهای اضافه ی داخل پلک میباشد . البته فرد می تواند همزمان پلک فوقانی و تحتانی را جراحی کند .

علل افتادگی پلک چیست

یکی از علت های آن نقص مادرزادی ،افزایش سن ،  آسیب دیدگی عصب چشم ، وجود گل مژه ، سردرد ها و میگرن ،جراحی چشم

به محض تشخیص علت افتادگی پلک بهتر است اقدام به درمان این مشکل نمائید .

بلفاروپلاستی پلک

برای انجام جراحی بلفارو پلاستی پلک ازنظر ظاهری درروی پلک شما باید علائمی مانند پوست اضافی داشته باشید  وهمچنین پف پلک موجب سنگینی روی چشم برای فرد می شود.در برخی افراد این پف پلک باعث می شود دید فرد تا حد زیادی محدود شود و فرد در بینایی دچار مشکل شود .در برخی موارد افتادگی ابرو وپیشانی موجب می شود این علائم زیادتر شود .

اقدامات لازم قبل از انجام بلفاروپلاستی

-قبل از انجام جراحی بلفا روپلاستی  جراح چند آزمایش برای بیمار تجویز می کند و همچنین پزشک شرایط جسمانی  فرد را مورد بررسی قرار میدهد .

– در صورت مصرف دارو خاص پزشک خود را از این موضوع آگاه نمائید.

از مصرف  داروهایی همچون ایبوپروفن یا وارفارین قبل از جراحی خودداری کنید. چند هفته قبل از عمل مصرف سیگار را متوقف کنید.

کاندیدای  بلفاروپلاستی چه کسانی هستند ؟

جراحی پلک چشم مناسب  کسانی است که می خواهند چشمانی جوانتر داشته باشند در حقیقت بلفاروپلاستی روشی برای جوان سازی چشم میباشد . افتادگی پلک با بالا رفتن سن افزایش می یابد ، اما دربرخی افراد این افتادگی پلک  برای فرد آزار دهنده می باشد وفرد می تواند این نوع جراحی را انجام دهد .

 

بلفاروپلاستی برای افرادی که دارای بر آمدگی زیر چشم ها یا افتادگی ابروها هستند را مناسبی است . کسانی که افتادگی پوست دارند ودیدشان دچار اختلال و مشکل شده است، این روش مناسب است .

افرادی که چشمان آنها همیشه به صورت خواب آلود میباشد پس از بیدار شدن چشم های آنها خسته به نظر می رسند.

افرادی که در بالای پلک خود پوست اضافه دارند .

بانوانی که مشکلات پف چشم یا افتادگی پلک دارند و در آرایش کردن دچار مشکلاتی میشوند .

نحوه جراحی بلفاروپلاستی پلک

متخصص برای انجام عمل بلفاروپلاستی بر روی دو پلک در حدود دو ساعت زمان نیاز دارد برای جراحی پلک بالاجراح  در ابتدا بیمار را تحت بی حسی موضعی قرار می دهد سپس  جراح برای بر روی پلک برشی ایجاد مینماید تا بتواند  پف چشم یا افتادگی پوست پلک بالایی را  به راحتی برطرف نماید.

البته جراح برش هایی را که بر روی خطوط روی پلک ایجاد می کند تا بعد از جراحی جای برش مشخص نشود.در آخرجراح بعد از برداشتن چربی ها وپوست اضافی ناحیه برش را بخیه میزند .

در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین جراح یک برش را به دقت زیرمژهای پایین  فرد می زند به گونه ای که محل برش پس از جراحی مشخص نباشد. سپس محل برش بخسه زده میشود.

همه بخیه های عمل بلفاروپلاستی پس از یک هفته تا ۱۰ روز برداشته می شوند و محل زخم تقریباً در این زمان جوش می خورد . معمولاً تا ۳-۴ هفته پس از عمل بلفاروپلاستی چشم ها نسبت به آفتاب، باد شدید و گرد و غبار حساس منشان میدهند .

 

مراقبت های مورد نیاز بعد از عمل بلفاروپلاستی

-اگر بعد از جراحی در چشم کاهش دید یا احساس درد داشتید به پزشک خود مراجعه کنید .

– پس از جراحی  به گفته ی پزشک از کمپرس سخ برای کاهش تورم استفاده نمائید.

– تا جایی که امکان دارد سرتان را بالا نگه دارید  ودر هنگام خواب از چند بالش زیر سرتان  استفاده کنید

– میزان ورم و خون مردگی در جراحی بلفاروپلاستی برای  افراد مختلف متفاوت میباشد . اما به طور کلی ورم و کبودی یک هفته پس از جراحی به حداکثر می رسد .

-در چند هفته پس از عمل بلفاروپلاستی به طور مرتب  لازم است به  چشم پزشک مراجعه کنید .

– پس از عمل  تا چندین هفته ممکن است چشم شما ریزش اشک ، حساسیت به نور ،مشکلات بیماری مثل تاری دید یا دوبینی داشته باشد که با گذشت زمان برطرف می شود.

 

چه کسانی نباید برای جراحی بلفاروپلاستی مناسب نیستند ؟

متقاضیان این جراحی باید از لحاظ جسمی سالم باشند  زیرا هر نوع بیماری می‌تواند در به وجود آوردن مشکلات بعد از عمل نقش خود را ایفا کند. مثلاً فردی که هرکدام از بیماری‌های تیروئید چشمی، خشکی چشم و فشار چشم، فشارخون و بیماری قلبی، دیابت یا بیماری‌های سیستم ایمنی بدن داشته باشد، ممکن است بعد از عمل دچار خونریزی شدید شود.

چه کسانی نمی توانند بلفاروپلاستی انجام دهند ؟

افرادی که مشکلاتی همچون تیروئید همچون کم‌کاری تیروئید خشکی چشم‌ها یا نداشتن اشک کافی، فشارخون بالا ،بیماری‌های قلبی و عروقی،افراد مناسبی برای این عمل  نیستند و در صورتی که می خواهند این جراحی را  انجام دهند باید با  پزشک خود مشورت کنند

چه عمل‌های را  می‌توانید  با بلفاروپلاستی انجام دهید؟

شما می توانیدهمراه با جراحی  پلک پایین ،لیفت ابرو، لیفت صورت، لیفت گردن، لیپوساکشن گردن که جز جراحی های زیبایی هستند معمولاً هم‌زمان با جراحی پلک انجام می‌شود.

هزینه انجام بلفاروپلاستی پلک

در هزینه بلفاروپلاستی عوامل زیادی بر هزینه آن تاثیرگذار هستند یکی از این عوامل بیهوشی فرد میباشد که باید بیهوشی عمومی انجام دهد و یا تحت بی حسی موضعی قرار گیرد چون بلفاروپلاستی با بیهوشی عمومی نیازمند  هزینه بیشتری است چون در این صورت فرد نیازمند به داروهای بیهوشی و هزینه پزشک بیهوشی نیز می باشد .

 

همچنین هزینه بلفاروپلاستی بسته به وسعت جراحی میباشد .مثلا در صورتی که شما نیازمند  به جراحی تمام پلک های خود باشید هزینه جراحی شما افزایش پیدا میکنند . همچنین نیاز به جراحی های تکمیلی و همزمان با جراحی پلک  نیز هزینه جراحی پلک را زیادتر خواهد شد . ودر آخر تخصص و تجربه ،مهارت جراح در هزینه بلفاروپلاستی تاثیر گذار است .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *