ایمنی پروتز سینه

Posted on

ایمنی پروتز سینه

ایمنی پروتز سینه یکی از مهمترین چیزهایی است که جراح پروتز سینه  و همچنین خود متقاضی باید به آن اهمیت دهد  .جراح با توجه به نوع پروتز، ایمنی پروتز سینه را هم باید در نظر بگیرد.طبق  نظر بیشتر جراحان بین پروتز سیلیکون و سالین تفاوت هایی  وجود ندارد اما هر کدام  دارای ویژگی های مثبت و منفی هستند ،درهر دو نوع پروتز سینه مشکات ایمنی پروتز سینه وجود دارد مثلا  احتمال پارگی و آسیب دیدگی وجود دارد.

این احتمال نیز وجود دارد که ایمنی پروتز سینه  براثر خطای جراحی ،افتادن  و یا فشار بیش اندازه به سینه در منی پروتز سینه را ،در حین ماموگرافی در معرض خطر باشد  .پارگی  که در دو نوع ایمپلنت  رخ میدهد  متفاوت  است و در نتیجه  ایمنی پروتز سینه در دو نوع پروتز سینه سیلیکونی و سالینی  با یکدیگر تفاوت دارد .

ایمنی پروتز سینه در  پروتز سالینی

آسیب دیدگی و پارگی در پروتز سینه به راحتی قابل تشخیص است ،دراین نوع پروتز وقتی مایع درون پروتز در اثر پارگی خالی شود شکل پستان تغییر خواهد کرد اما به دلیل اینکه مایع درون  ایمپلنت سالینی آب نمک میباشد ، وقتی مایع درونش متلاشی شود  بدون خطر جذب بدن می شود و می توان گفت ایمنی پروتز سینه سالینی از این رو ایمن تر است .

ایمنی پروتز سینه در ایمپلنت سیلیکونی

در پروتز سینه سیلیکون، تشخیص پارگی سخت و مشکل است و ایمنی پروتز سینه دراین نوع پروتز مهم تر است زیرا اگر در پروتزسینه سیلیکونی آسیب و پارگی رخ دهد و سیلیکون تخلیه شود این پروتز در بدن باقی می ماند و ممکن است در مواردی به خارج ازسینه و گاهی به داخل گره های لنفاوی نفوذ کند  و ایمنی پروتز سینه در این حالت کم میشود .با این وجود هیچ مطالعاتی نشان نداده شده  که این امر منجر به پارگی شده باشد.

آسیب دیدن پروتز سینه

ولی اگر در هر صورت این نوع پروتز پاره شد یا آسیب دید ،دکتر برای بحث ایمنی پروتز سینه به شما توصیه میکند که حتما پروتز سینه باید از سینه خارج شود.می توان گفت در پروتز سیلیکونی معمولا پارگی خاموش اتفاق می افتد یعنی اینکه بیمار و پزشک در صورت اتفاق افتادن پارگی در حالت نرمال متوجه پارگی نمی شوند و تنها این نوع پارکی با MRI تشخیص داده خواهد شد.

به همین دلیل به خانم ها توصیه  می شود بعد از انجام پروتز سیلیکون برای ایمنی پروتز سینه هرسه سال یک بار آزمایش MRI را حتما انجام داده شد . بیمه هزینه ام آر ای پروتز سینه را به احتمال زیاد پرداخت نخواهد کرد به همین  علت هزینه MRI پروتز سینه ممکن است از هزینه خود جراحی سینه بیشتر باشد.

انجام پروتز سینه و ایمنی پروتز سینه

تصمیم گیری برای انجام جراحی پروتز سینه کار دشوار و سختی است چون باید برای این کار خیلی از موارد را باید در نظر بگیرید و بسنجید.طبق تحقیقات  انجام شده  بیشتر خانم هایی که  پروتز سینه انجام می دهند از آن رضایت دارند.اما با این  وجود خیلی از خانم ها  برای  انجام این جراحی دچار نگرانی برای سلامتی خود و ایمنی پروتز سینه در دراز مدت هستند .به هر حال  تحقیقات هیچ رابطه ای بین پروتز سینه و بیماری ها نشان نداده است .

 

مهم ترین کاری که شما توانایی انجام آن را دارید تا نگران نباشید این است که فرد باید از جراحی انتظارات منطقی داشته باشد . همچنین پزشکی را انتخاب کنید که واقعا به کارش تسلط کامل را داشته باشد  .

 

قبل از عمل  بهترین و بدترین حالات که ممکن است بعد عمل برایتان پیش بیاید را از پزشک بپرسید.چون هر چه بیشترا طلاعاتتان در رابطه با عمل و مزیت ها و معایب  عمل و همچنین ایمنی پروتز سینه اطلاعات کسب کنید راحت تر و بهتر میتوانید تصمیم گیری نمائید  .

 

کدام پروتز سینه بهتر است؟

پروتز سینه سالینی به دلیل اینکه ظاهر بهتری نسبت به دیگری دارد  مورد پسند بسیاری از خانم هاست و آن را نسبت به دیگری ترجیح میدهد زیرا پروتز سینه سیلیکونی مانند بافت خود سینه است  ولی پروتزسالینی معمولا پوست سینه را ناهموار میکند .

پلاتینی در داخل پروتزسیلیکونی   وجود دارد در حالیکه در پروتزسالینی این پلاتین وجود ندارد. طبق مطالعات و تحقیقات انجام شده هیچ خطری درخصوص پلاتین ارائه نشده است  اما با این وجود برخی تصورمی کنند پلاتین داخل پروتز سینه سیلیکونی ممکن است  ایمنی پروتز سینه را در معرض خطر قرار دهد و برای سینه ضضری داشته باشد  .

کدام پروتزها برای چه کسانی مناسب است؟

اینکه کدام نوع پروتز و ایمنی پروتز سینه با توجه به بدن متقاضی برای چه کسانی متناسبتر است، پزشک تشخیص خواهد داد   .کسانی که بعد از سرطان سینه بهبود یافته اند درهر سنی می توانند همه نوع پروتزی که دوست داشته باشند  انتخاب کنند و از ایمنی پروتز سینه نگران نباشند  اما خانم هایی که عمل پروتز سینه را برای زیبایی انجام می دهند ،در خانم های ۱۸ ساله و بالاتر، پروتز های آب نمکی و به خانم ها ۲۲ سال و بالاتر پروتزهای سیلیکونی پیشنهاد میشود .

البته امکان دارد  پزشک شما نوعی از پروتز سینه ای را ترجیح دهد  و آن را به شما توصیه کند چون در این انتخاب ، موارد خاصی، همچون  فرم بدن شما یا سایز فعلی سینه ها، می تواند نوعی از پروتزها را برای شما مناسبتر سازد.

بهترین سن پروتز سینه و ایمنی پروتز سینه

سن ۱۸ تا ۵۰ سالگی ، سن مناسب برای جراحی پروتز سینه می باشد. انجام این نوع عمل برای خانم‌هایی که سنشان کمتراز  ۱۸سال است توصیه نمی گردد ، سن زیر ۱۸ سال به رشد کامل نرسیده اند  .حتی ممکن است در برخی خانم ها در بیست سالگی هم رشد سینه ها کامل نشده باشد .در حالیکه در برخی، سینه ها در سن ۱۸ سالگی به رشد کامل خود رسیده است .

انجام دادن  پروتز سینه بعد از تکمیل رشد سینه ها ، به پزشک کمک می‌کند که سایز متناسب پروتز سینه را انتخاب کنند زیرا انتخاب شکل پروتز سینه و  سایز پروتز سینه وقتی سینه‌ها هنوز در حالت رشد هستند، کار سختی نمیباشد .

 

پروتز سینه و شیردهی

بیشتر خانم های در سن ۲۰ تا ۳۵ سالگی  هستند که می خواهند پروتز سینه انجام دهند و حتی ممکن است در آینده بچه دار شوند  .به طور کلی  بیمارانی که می خواهند جراحی پروتز سینه  را انجام دهند زمانی قصد انجام این جراحی را دارند و نگران بحث ایمنی پروتز سینه هستند که قصد باردار شدن در آینده را نداشته باشند .چون در دوران بارداری سینه دچار تغییراتی خواهد شد  .پس بهترین سن برای بزرگ کردن سینه ها از ۳۵ تا ۵۰ سالگی میباشد و بعد از بارداری میباشد  .

آیا ایمنی پروتز سینه در جراحی پروتز سینه برقرار است ؟

به صورت کلی جراحی پروتز سینه برای سینه ها و سلامتی فرد مشکلی به وجود نمی آورد .

اما این جراحی مانند جراحی های دیگر و همچنین در بحث ایمنی پروتز سینه ممکن است عوارضی داشته باشد. که این عوارض را میتوان کنترل کرد . فردی که می خواهد جراحی بزرگ کردن سینه را انجام دهد باید همه ی عوارضی که دارد را بررسی کند  و سپس تصمیم نهایی را بگیرد  .تصمیم گیری برای جراحی یک مسئله شخصی است و بر اساس مشورتی که با جراح انجام میشود و تمایل بیمار صورت میگیرد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *