اسکار بلفاروپلاستی

Posted on

اسکار بلفاروپلاستی

اسکار بلفاروپلاستی  که در جراحی پلک به علت ایجاد برشها ایجاد میشود در حقیقت اسکار بلفاروپلاستی به دلیل برش های در عمل زیبایی جراحی پلک و بخیه کردن برش ها ، پس از بهبود اسکار بلفاروپلاستی جای زخم ها باقی میماند و در برخی افراد پس ازجراحی پلک برروی چشم اسکارهایی برروی پوست پلک  به وجود می آید .

درواقع اسکار بلفاروپلاستی  برروی پوست و بر روی ناحیه زخم ها یک  فرآیندی طبیعی بدن در ترمیم پوست پلک به حساب می آید. البته میزان اسکار بلفاروپلاستی بسته به  شکل ، اندازه و عمق برش ایجاد شده بر روی پلک میباشد .

 

بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

در جراحی بلفاروپلاستی، پزشک خواستار تغییر شکل و تصحیح پلک بالا و پایین میباشد،در این جراحی برش هایی در امتداد خطوط طبیعی چشم ها  در بالا و پایین پلک ها ایجاد می شود تا از اسکار بلفارپلاستی پس از جراحی تا حد زیادی جلوگیری شود .بدین صورت اسکاربلفارپلاستی در مابین چین های پوست مخفی خواهد شد.

 

جراحی بلفاروپلاستی در ۱ تا ۳ ساعت برای هر بیمار قابل انجام است  پس ازجراحی  پلک ورم و کبودی دراطراف چشم کاملاً طبیعی میباشد که بعد از یک تا دو هفته از بین خواهد رفت .شما می توانید  نتیجه نهایی جراحی  را پس از چندماه ببینید.

 

پس از جراح پلک ممکن است پزشک از نوعی بخیه به نام کانتوپکسی در گوشه بیرونی پلک پایینی خود استفاده نماید این بخیه درداخل بافت پوست قرار می گیرد.نخ بخیه کانتوپکسی بعد از چند هفته در بدن خود به خود جذب می شود.

بلفاروپلاستی

 

بلفاروپلاستی که نوعی عملی سرپایی میباشد و یک یا دو ساعت زمان میبرد. در صورتی ‌که همه چیز به‌خوبی پیش رود، پس از ریکاوری فرد همان روز مرخص می‌شود تا دوره‌ی بهبودی را در منزل بگذراند .

 

در حین جراحی، پزشک سعی می کند که محل برش برروی چروک‌های پلک ایجاد شود تا پس از جراحی اسکار بلفاروپلاستی ایجاد نشود . بافت اضافه پس از جراحی باید با توجه و دقت بخیه زده شود تا از اسکار بلفاروپلاستی جلوگیری شود .

البته اسکار بلفاروپلاستی در بیشتر افراد جزئی میباشد و در چروک‌های پلک مخفی می‌شود. این عمل را می توان همراه برخی از عمل های زیبایی همچون لیفت صورت، لیفت ابرو یا درمان‌های پوستی انجام داد.

مخفی کردن اسکار بلفاروپلاستی

 

معمولا برای جراحی پلک پایین جراح برای مخفی کردن اسکار بلفاروپلاستی از خطوط طبیعی خنده و خط مژه استفاده میکند. درصورتی‌که جراحی به علت پف زیر چشم به‌دلیل چربی اضافه باشد، جراح با ایجاد برش کوچک در داخل پلک پایین و توسط بخیه‌های جذبی از ایجاد اسکار بلفاروپلاستی جلوگیری می کند  و از اسکار اثری نخواهد ماند .

 

بهترین راه حذف اسکار بلفاروپلاستی ؟

اگرچه خود  پوست بهترین ترمیم کننده پوستی میباشد و میزان اسکار در پوست کم می باشد  اما به هر حال به دلیل برش های ضروری که در عمل بلفاروپلاستی بر روی پلک صورت میگیرد ممکن است در بعضی افراد  اسکار بلفاروپلاستی به وجود آید.

 

اگر شما مشکلاتی  مانند افتادگی و پف پلک  داشته باشید ، پزشک جراح برای کاهش اسکار بلفاروپلاستی توسط اشعه لیزر یا امواج رادیویی برای ایجاد برش های استفاده می  نماید ، تا آسیب کمتری به رگ های خونی و عصب ها  وارد شود و همزمان با جراحی ، زخم ها نیز بسته خواهند شد و به بخیه نیازی نخواهد بود .

 

همچنین جراح برای جلوگیری از اسکار بلفاروپلاستی سعی میکند می کند که برش های جراحی پلک را در پوست پلک ودر بین شکاف چین خوردگی طبیعی خود پلک پنهان کند که این از دیگر روشهای پنهان کردن اسکار بلفاروپلاستی پلک بالا می باشد .

چرا بخیه بلفاروپلاستی جابه جا می شود ؟

بلفاروپلاستی یکی از روشهای جراحی زیبایی میباشد که با آن می توان هر نوع افتادگی پلک را از بین برد به همین علت در این نوع جراحی متخصصان برای درمان افتادگی پلک باید برش هایی را در ناحیه پلک ها ایجاد کنند  تا بتوانند  بافت های اضافیهرا از این قسمت خارج کند. به علت برشی که در این بخش ایجاد شده بخیه هایی بر روی  پلک ها ایجاد می شود که همین برش وبخیه موجب می شود  بعد از جراحی جای بخیه و اسکار در پوست به وجود آید.

 

درمان اسکار بلفاروپلاستی با راه های مختلف

در صورتی که بعد از جراحی بلفاروپلاستی بر روی پلک بالا اسکار  ایجاد شود باید خیلی سریع برای درمان آن اقدام کرد ، زیرا درمان اسکار چندین ماه طول خواهد کشید اما به صورت صد در صد نخواهد بود ، بنابراین در صورت ایجاد اسکار پس از چند ماه  می توانید ترمیم طبیعی بافتی اسکار را شروع نمائید.

برای درمان اسکار بلفاروپلاستی پس از جراحی با توجه به نوع اسکار که به حالت فرو رفته یا برجسته اسکار تشکیل شده است ، می توان برای برطرف کردن این مشکل ازلیزر فرکشنال ، لیزر PDL و درم ابریژن برای درمان اسکارهای فرو رفته میتوانید استفاده کنید.

 

جهت ار بین بردن اسکار برجسته  پزشک از کرم های موضعی،  ورقه های سیلیکونی ، تزریق موضعی آمپول کورتون ، لیزر اولتراپالس ، لیزر PDL و درم ابریژن استفاده می کند .

 

رفع اسکار بلفاروپلاستی با روش لیزر

برای برطرف کردن اسکار بلفاروپلاستی می توانید  از لیزراستفاده کنید .لیزر یکی از روشهایی میباشد که  کمترین  عارضه را دارد ویکی از روش ها ی خوب  برای رفع اسکار بلفاروپلاستی است .برای استفاده از لیزر برای برطرف کردن اسکار با استفاده از دستگاه هایی که لیزر را به سطح پوست می تابانند به همبن ترتیب جای بخیه ها و اسکار پوست از بین خواهد رفت .

البته روشهای دیگری نیز برای برطرف کردن اسکار بلفاروپلاستی وجود دارد که شما می توانید با مشورت با متخصص پوست بهترین راه را انتخاب کرد.

رفع اسکار بلفاروپلاستی با روش  میکرودرم

استفاده از میکرودرم ،یکی از روش هایی که می توان به وسیله آن اسکار بلفاروپلاستی را ازبین برد میباشد.در این روش پزشک برای از بین بردن جای زخم و بخیه ازپوست از روش ساییدن استفاده می کند .سایش پوست موجب می شود تا سلول های سطحی در این قسمت از بین بروند و پوست شروع به بازسازی دیگر لایه های پوست کند .برای انجام  این روش به کلینیک های زیبایی بروید زیرا پلک ها و البته چشم های حساس هستند ممکن است بعد از مدتی دچار عوارض شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *